Skocz do zawartości
pol

Sump pomozecie??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam probuje zrobic jakis szkic sumpa dla szklarza ale nie mam pojecia co w nim zrobic wstepny plan jest nastepujacy

dlugosc 150 szerokosc 40 i wysokosc 40 to jakies 240 l oczywiscie tyle w nim chyba nie bendzie pierwsza komora splyw z kominow druga ??? chyba DSB ale jak doza ma byc ta komora, moze dwie komory jedna z DSB a druga DSB z refugium i bendzie sluzyc jako domek dla niechcianych zwierzaczkow i co dalej????? moze jakis kawalek na dolewke ale moge wogule zrobic cos osobno na dolewke

Pomozcie ludzie bo mi lapy opadaja a lepiej wiecej niz potem kombinowac co i jak dorobic bo malo miejsca

SZKICE MILE WIDZIANE :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
981-copy of sump.jpg wszystko fajnie z google tylko ze dalej nie wiem czy dac dsb i refugium przed odpieniaczem czy po ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz bym dal zaraz po splywie.


akwa 108 l,cyr.Boyu WM-4,Lr-25kg ,Ls-10kg,

Hqi 150w + 2x 24 t5 22000 blue ,dozowanie ABC grotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Moja propozycja:

1-sza komora spływowa razem z odpieniaczem

2-ga komora refugium

3-cia komora DSB z powklejanymi przegrodami wzdłużnymi o wysokości złoża(bezpieczniej potem podmienić część złoża)

4-ta komora na różne woreczki ze złożami

5-ta komora dla pompy głównej

2-gą z 3-cią można zamienić...

Proponowałbym każdą komorę zrobić niższą min. o 2-3 cm od drugiej(brak efektu pluskania)

oraz przegrodę w ostatniej komorze zrobić na wysokość pompy może ciut wyżej,co by woda z komina i instalacji miała gdzie wpłynąć...dużo łatwiej to narysować niż opisać...

Jaki planujesz obieg... ile l/h ?

Podaj maila to wyślę Ci projekt 3D jaki zrobiłem w programie SketchUp...

Niestety nie można go zapisać w innym formacie niż ".skp",więc można sobie ściągnąć darmową wersję programu, obejrzeć i ew. wprowadzić zmiany...

http://sketchup.google.com/intl/pl/download/


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.