Skocz do zawartości
MacGyver

Brazowy nalot na piasku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy mial ktos z Was taki problem, otoz na piasku pojawil sie od jakiegos tygodnia brazowy nalot. Na nim zbieraja sie pecherzyki powietrza i unosza nalot na ok 1-2 cm. Pozatym jest jakis taki galaretkowaty. Mniejwiecej od tego czasu zaczalem lac Mg aby podniesc. Czy to mozliwe aby od Ballinga to dziadostwo bylo ? A moze azotow zaduzo w akwa ? Odpieniacz chodzi 24 h od jakiegos tygodnia wczesniej pracowal ok 12 h. Niestety nie wiem ile mam azotu musze test kupic.

Mg - 1140 , Ca - 425 kH - 10,9 to pomierzylem.

Od niedzieli leje balinga calego wapn, sol , kH po 20 ml a Mg 50 ml. W niedziele wymienilem DI bo wskazywalo 1 na wejsciu 7-8 na wyjsciu po DI (czyli wiecej po zywicy). Teraz TDS pokazuje 0 i 0 . W sobote podmienilem 40 l wody ale jeszcze przed wymiana DI. Zbiornik okolo netto 330 l. Lampa HQI 250 , 2xT5.

Czy macie jakies madre porady dla mnie?

Pozdrawiam

Pozdrawiam2611-1.jpg2611-2.jpg2611-3.jpg2611-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka walka z tym dino :goofy. Trzeba być konsekwentnym. Musisz odsysać to dziadostwo. Ja to robiłem co 2 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zauwazylem ze jak lampy zgasna to zanika i np zrana prawie go nie ma na piasku. Czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do akwarium dostaly sie silikaty. Po zmianie zywicy bedzie z czasem lepiej. Przydaloby sie ten piach codziennie zamieszac i dokupic kopiaca babke.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to zywica byla za pozno zmieniona, to wydaje mi sie, ze raczej Silikarbon powinien pomoc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka masz ekipe kopiaca?


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipa kopiaca troche slimakow kopiacych. Rozgwiazdy nie mam i na razie nie moge dac bo chorobsko moj akwarium dopadlo i nowi lokatorzy zyja 5 dni. Musze sie pozbyc tego dziadostwa i wtedy cos dokupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj przez szkło powiększające ten nalot,jeżeli zobaczysz małe brązowe ,ruszające się kuleczki to spokojnie-prawdopodobnie jakiś pierwotniak/miałem to kilka razy /zginie sam i nie radzę robić gwałtownych zmian w akwarium.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem też to dziadostwo wszędzie, objawy identyczne, w nocy zanikało a przy świetle się pojawiało, zniknęło jak zacząłem lać wódę


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo w testach za duzy poziom krzemianow i po4 po zastosowqaniu phophatespo0nge kenta zniknęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej zmienilem zywice i powiedzcie mi czy jest mozliwe zeby TDS pokazywal na wejsciu 0 a po zywicy 9 bo tak teraz pokazuje . TDS firmy RO-MAN . Moze jest walniety i od tego te glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może źle podłączyłeś króćce pomiarowe od tdsu?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no taki to ja nie jestem :) Dobrze sa podlaczone ! Cos jest jednak nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.