Skocz do zawartości
Qubek

Komin w działającym akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jest to mój pierwszy post i oczywiście jest to pytanie :goofy.

Od pewnego czasu myślę o założeniu solniczki. Obecnie posiadam słodkowodne akwarium 112 litrowe, które chciałbym zamienic właśnie na morskie. Myślę o zastosowaniu sumpa, ale mam mały problem :goofy brak komina. I tutaj chciałbym skierowac do was pytanie, ponieważ czytając forum natrafiłem gdzieś na metodę podniesienia ścianek akwarium i doklejenie zewnętrznego komina (wolałbym zewnętrzny bo akwarium i tak jest małe). Czy mógł by mi ktoś bliżej wyjaśnic jak to wygląda a może jest jeszcze jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wywołany do tablicy :goofy stwierdzam, owszem w tamtej sytuacji z w załadowanym akwarium jedyną słuszną decyzją było podwyższenie akwarium i doklejenie komina akwarium, z dzisiejszym bagażem doświadczenia, pokusiłbym się o wymiane akwarium.

Qubek - domyślam się że jesteś na etapie przejścia z słodkowodnego na morskie, więc proponuje ci dobrze sprawdzić swoje możliwości finansowe i zdecydować się na zaprojetkowanie nowego akwarium wraz z sumpem i kominem, pamiętaj że w akwarystyce morskiej nie ma kompromisów ani taryf ulgowych, jeśli teraz zaoszczędzisz 50 % to w późniejszym czasie dołożysz 100 %.


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takim rozwiązaniu myślę tylko dlatego,że jak częśc forumowiczów jestem na "wygnaniu". Mieszkam a raczej wynajmuje dom i tak do końca nie wiem czy i jak długo w nim zostanę. Oczywiście rozważałem zakup większego akwarium z kominem ale razem z małżonką stwierdziliśmy,że szkoda trochę kasy i zachodu na to (w razie przeprowadzki większe problemy).Po drugie będzie to mój pierwszy zbiorniczek morski wiec wydaje mi się,że do nauki wystarczający. A dołożenie komina w ten sposób wyjdzie najtaniej. Na razie tylko pytam o możliwośc. Byc może akwarium w ogóle nie dostanie sumpa ale wolałbym go miec :goofy.

apofis- dziękuje za link właśnie na niego kiedyś natrafiłem przeglądając forum.A ostatnio jakoś nie mogłem odszukac.

Roman rożek- dziękuje za pomysł i posta z którego dowiedziałem się jak modernizowac akwarium :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.