Skocz do zawartości
orzechopcja

Całkiem początek--7%

Rekomendowane odpowiedzi

I tak właśnie się zaczęło coś dziać, poczytałem troszkę i mam pytanko w sprawie odpieniacza. Mój baniak to 100L dług-80 / wysoko-40 / szer-30 w necie znalazłem 2 urządzenia?

http://www.tunze.com/149.html?&L=6&C=PL&user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter048

Pierwsze- http://www.morskie.com/tunze-nano-re...200-p-348.html

Drugie- http://www.morskie.com/tunze-doc-ski...002-p-341.html

Co myślicie o np, Tunze Nano Reefpack 200

PS. Jeszcze jedno moje pytanie, czy to urządzenie może być za przegrodą coś w rodzaju komina z wyciętym miejscem na ten grzebień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup od razu Delteca MCE 600 i nie pożałujesz . Te Nano Reefpacki sa niesamowicie czułe na poziom wody . Od razu zapowietrzają się i zarastają mocno glonami . Trzeba go czyścić raz w miesiącu . A inna sprawa czy da radę w Twoim akwarium . A odpieniania nigdy nie za dużo :-)

A co do baniaka to te 40 cm wysokości to zdecydowanie za mało do morskiego zbiornika. Nie zrób błedu i od razu kup porządny baniak czyli 80x50x40 albo 80x50x50 . Potem bedziesz za miesiac i tak zmieniał i żałował :-)


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 200L było by oki, ale niestety mogę się tylko zdecydować na 60x50x50 150L. Na 200L nie przejdzie, mam już 2 baniaki 450L w stołowym i 100L w sypialni a trzeci zbiornik 200L nie przejdzie. No chyba ze wyeksmituje się do piwnicy lub na strych. Kobieta moja by mnie zlinczowała, poza tym już nie bardzo mam gdzie postawić, i tak poszedłem na kompromis i ogólne 450L wyjechało z salonu do stołowego.

PS. Zależało by mi na tym żeby pozostać przy tej 100L no ale no ale jeśli już na wstępie ma zrobić błąd, ale przecież ludzie maja mniejsze akwaria 80L czy nawet 60L w czym problem?

Może 150L 60x50x50 było by dobrym rozwiązaniem. Nie zamierzam tam bug wie czego trzymać trochę mięczaków o ze 2 lub 4 błazenki. Ale na pewno macie racje i więcej doświadczenia z morskim aqwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi wyłącznie o proporcje wymiarów - woda morska mocno zmniejsza głębię obserwacji a bardzo płytkie i długie akwa utrudnia sensowne ułożenie skały i cyrkulację. W tym układzie lepiej pomyśleć np. o tych wymiarach, co podałeś - 60x50x50cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z znajomym i ma dla mnie baniak, 60cm szer. x 50cm wys. x 40cm głemb. Czy takie będzie oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko, posiadam 2 szt filtrów kubełkowych, Tetra EX 700 i 1200. Czy w jakimś stopniu je można wykorzystać oczywiście jako dodatkowy sprzęt oprócz pomp i odpieniacza np, jako filtr mechaniczny czy w jakimś stopniu cyrkulator. Tetra EX 1200 ma nawet niezły przepływ (Przepływ wody 1200 l/h ). Stoi obok baniaka i robi niezła pralkę w akwarium (100L). Słyszałem że można wsadzić do niego kawałki skał i jakiś kawałek waty filtracyjnej i nawet się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy głowice cyrkulacyjne bo mam takie dwie Atman AT200-500L/h i AT203-2000L/h można wykorzystać są ciche i działają dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą mniejszą to sobie możesz mieszać solankę do podmiany wody:)). Te pompmy mogą być, moim zdaniem, o tyle o ile. w morszczyźnie pompy powinny mieć szerszy strumień wody. Ale pomocniczo chyba mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do odpieniacza ,to jezeli nie bedziesz mial sumpa to szukaj odpieniacza ktory sie podwiesza za akwarium a nie pakuje go do srodka.100 litrow to i tak malo a ty jeszcze chcesz zaladowac do srodka taki mebel,pozatym odpienaicze podwieszane maja zawsze dodatkowa komora do ktorej bedziesz mogl zapakowac absorber,wegiel itp.

Z tymi pompeczkami to 2500 tysiaca to troszki malo,te 500 jak juz ktos zauwazyl to do mieszania solanki :goofy,a dokup jeszcze koralie 1 1500 litrow i 3500 tysiaka powinno wystarczyc.Ja w 112 mam 4300 i stwierdzam ze jest zaduzy kociol :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr kubełkowy możesz wykorzystać na absorbery i węgiel. Usuń z niego tylko gąbki o drobnych oczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.