Skocz do zawartości
TMK

i co z tym odpienianiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalna pompa do tego odpieniacza to było RIO. i wirnik wcale nie igiełowy.

Chyba zrobię ankietę Pytanie do publicznosci

Nie działa bo:

A nie ma jeszcze co odpieniać

B pompa do d...

C odpieniacz do d...

Jest jeszcze wersja D... nie nadaję się na akwarystkę :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa nowa Ocean Runner sie kłania Mam turboflatora multi Sl...i odziwo działa od 1994 roku ..Teraz od Gremlina zakupiłem nowy wirnik .. i pieni ..jak na poczatku ...pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pompa spieni wodę (słoną) w byle czym więc odpieniaczowi dałbym szansę. Znam PH 2000 i wiem, że jest słaba. Mamy więc jeden pewny element. Co do ilości śmieci w wodzie nic nie powiem bo wiesz sama najlepiej.

Wersja D jest dla mnie zwykłą niedorzecznością ale zrobienie ankiety na pewno nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś system wspomagający odpieniacz. Z grubsza polegało to na podpięciu zwykłego brzęczka (brzęczyka?) tak żeby tłoczył powietrze do pompy. W tamtym akwarium to działało przez jakiś czas. Może i tutaj tymczasowo spóbować zrobić coś takiego? Wiem, że to "drutowanie" ale po podstawieniu Algidy jest dużo lepiej. Spróbowałbym jeszcze za jakiś czas podnieść poziom wody. Ale nie teraz tylko za parę godzin.

A w międzyczasie myśl o wymianie/tuningu pompy.

I jak możesz to spróuj z krótkim wężykiem powietrznym. Takim 20-30cm długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc zrobię przeglad tego co mam i zobaczę


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie własnie przypomniałem, że zamieniłem PH2500 na Eheima (tego co tak dziwnie pieni - czasami tak, czasami nie) więc moja propozycja pożyczenia jej na próby staje się nieaktualna. Mógłbym pożyczyć Eheima ale jest słabszy niż PH2500 (no i dziwny :)). U inmara wymiana Eheima na PH2500 przyniosła podobno dobry skutek i odpieniacz zaczął poprawnie pracować. Tylko nie pamiętam jaki to model Eheima i nie mogę teraz sprawdzić ale chyba 1250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim odpieniaczem też coś się porobiło dzisiaj :cursin i działa tak samo jak u ciebie, tzn. nie działa :/ z tym że mój to Weipro SA-2012 (mniejsza o to) na pompie AquaBee 2000/1 z bioballową igłą. Nie było wcześniej żadnego problemu, wyłączyłem na chwilę, włączyłem ponownie i kaplica.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pożyczoną pompą Aqua Bee działa tak:

30-z-aquabee.jpg

J@cek wielkie dzięki :love


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj eksperymentalnie podłączyć do wlotu powietrz pompkę do napowietrzania akwarium .Tylko żeby miała dość dużą wydajność . Powinno pomóc .


akwa.240 l ,tylko miękie Sump 100 l, ośw .4 x54W + nocne, odpieniacz DIY, obieg 3000l ,cyr 2x6000 +1x3000 ,

start :04.11.2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tym odpienianiem?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie hula na pożyczonej pompie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie PH2500 w turboflotorze multi sl (seryjnie montowana) i powiem że do puki nie przerobiłem seryjnej igły na wirnik z biobala to nie pieniła za dobrze.

Teraz pieni dużo lepiej. Ale ja mam ph2500 a nie 2000


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.