Skocz do zawartości
dark.f

Witam :)

Rekomendowane odpowiedzi

lol... to sie narobilo az mi glupio :Satisfied

mam 1000 pomyslow na sekunde i nie wiem ktory najpierw zrealizowac :) no to do dziela ...

- wystarczy mi sump 50l bo mi sie wydaje ze to troche duzo :) i jak zsynchronizowac pompy (dodam ze nie usmiecha mi sie wiercenie w dnie i podwieszanie kubelka przelewowego :)) mysle o pompie ocean runner PH 2000 chyba wystarczy, a moze mniejsza ? bedzie pracowac jako przelew (powrot wody do akwa ) , ale nie wiem jaka druga zastosowac pobierajaca ze zbiornika wode do sumpa boje sie ze jak nie wyregulije jej to zaleje mi chate a to by zbyt wesole nie bylo bo dopiero co polozylem panele podlogowe i troche to wynioslo :D

- ile dac swietlowek T5 bo chce na tych swietlowkach oswietlac zbiornik (w jakiej kolejnosci je poukladac od przodu akwarium mile widziana podpowiec jakiej firmy i ile watow mi starczy by moc chodowac wymagajace korale :D wys. akwa to 40 cm) :D

- daje moj wstepny projekt jeszcze wymaga dokladnych przemyslem konstkukcyjnych, co wy na to bedzie to w stanie dobrze pracowac jest to plywak dolania wody do sumpa lub akwa :D i ma tez zadanie odcinac doplyw pradu od pompki dolwajacej po napelnieniu zadanej ilosci , moze wy cos wymyslicie :) lol nawet nie moge go umiescic na necie moze komus przeslac na maila ?


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaczne ja -pompe zainstolował bym nie mniej jak 3500 l na godzine .Ale jak ty chcesz zrobić powrót do sumpa,jakąs pompa??.To musi odbywac sie na zasadzie róznicy poziomów wody-tyle co w jedną to w drugą strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wllasnie sie nad tym zastanawiam ze bylo by tak najlepiej ale to chyba nie przejdzie nie ?,co Ty mi radzisz bo wiercene napewno odpada :Satisfied


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic taki kubelek bo zdjecie widzialem tu na forum a jakies wymiary moze znacie jesli juz to bym zrobil go z pvc czy ak to sie tam zwie :Satisfied, moze jakis link znacie do strony jak on ma dokladnie wygladac , bo 800 zeta to chyba lekka przesada za takie cudo :)


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwierty -to najlepsze rozwiązanie .Ja mam 3 dziury i wszystko ok.Wpływ spływ i rewizja!Sump jak najwiekszy zobaczysz i tak bedzie pózniej brakowało miejsca na sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak mi sie nie uda to w plecy bede o 1 baniak, raczej nie zaryzykuje :Satisfied bo nie mam takich nerwow albo bym nie przezyl :)


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary -nie ma u ciebie szklarzy??Niech zrobi to fachowiec !Ile kasy chcesz na to przeznaczyć- o ile moge spytać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze jest jakis inny sposob o ktorym nie wiem :Satisfied , troche szkoda z jednej strony mi bylo miejsca na komin bo baniak i tak jest maly dobrze ze niepokupowalem odrazu z baniakiem sprzetu pod slodkowodne akwa bo bym teraz zalowal jestem pelen podziwu dla was, na morskie chorowalem jak pierwszy raz zobaczylem na zywca w sklepie akwarystycznym jakies 4 lata temu ale cena byla zaporowa wiec nigdy nie wiezylem w to ze taki zbiornik z rafa zaloze w domu, ale nie znasz dnia ani godziny :)


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dark.f

Ja mma sytuacja identyczną jak Ty, planowałem też wszystko DIY, ale po podliczeniu kosztów, problemów w zdobyciu materiałów i braku doświadczenia z odpieniaczami, stwierdziłęm, że warto zaryzykować i wydać te "pare" złotych na Beasta 400 - podobno właśnie do mnie idzie. :p

Też nie chce rozbierać akwarium i wiercić w dnie dziur (a i w szafke ciężko byłoby mi wcisnąć rozsądnej wielkości sumpa - projekt skupiał się na wytrzymałości teraz wiem, że przesadnie :p ) i dlatego zaryzykuje i nie będe robił sumpa. Zresztą planuje ten zbiornik jako eksperymentalny do zebrania doświadczeń, wiec najwyżej będe później przerabiał - albo będe miał doskonałą motywacje do zrobienia nowego - większego oczywiści. :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madej

no to jestes pewnie szczesliwym posiadaczem Beasta 400 jak go bedziesz testowal albo przyjdzie to napisz wrazenia :p chetnie poczytam moze tez sobie takiego sprawie tylko w pozniejszym terminie bo zabralem sie wlasnie za robienie pokrywy i oswietlenia DIY :p wiec zobaczymy jak mi wyjdzie :p, ale sumpa sobie napewno zrobie bo bez niego to cienko bym widzial to akwa zagracone sprzetem a w sump wloze wszystko no prawie :p

w sumie nie widze akwa bez sumpa wkoncu rozwiazuje wiele problemow :)a jaki duzy masz zbiornik ?.

hehe widze ze w Krakowie mieszkasz bywam tam czesto, tam mam rodzinke i w Limanowej tez pozdrowienia dla Krakowa :p


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dark.f

Może poczekam przynajmnej do pierwszego użycia. A to chwile potrwa, bo się wstrzymuje ze zrobieniem pokrywy właśnie do czasu nadejścia tego Beasta. Co mam potem żałować, że zaoszczędziłem gdzieś centymetr a potem się z odpieniaczem nie mieszcze. :p

Akwarium mam identyczne jak Twoje. :p

A sprzęt w akwarium mi nie przeszkadza - dla mnie ważniejsze jest, żeby w akwarium coś się działo, niż żeby ładnie wyglądało. Wyglądem zajme się w wersji 2.0 :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to kolega po fachu :p no to jak mamy takie same akwa to trza sie bedzie wymieniac spostrzezeniami :p, no wiesz mi glownie chodzi o to ze jak trzymal bym w baniaku caly sprzet to by sie napewno znaczaco zmienila ilosc miejsca, a nie chce ograniczac miejsca dla rybek i korali, bo baniak i tak jest maly :p chce by czuly sie jak w domu :p, w akwa dam tylko niezbedny sprzet a reszte do sumpa :p.

To mowisz ze pokrywe robisz ? ja walne sobie cos takiego jak radzil mi Tomasz (w innym moim topiku)

albo zerknj se na stronke www.blum.com.pl mniejwiecej tak to bedzie wygladalo daje jednak HQI i moze w przyszlosci 2x aktniczne


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dark.f

Oświetlenie mam 4xT5, więc pokrywa będzie zamknieta + wentylacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Madej

ja robie HQI,o T5 myslalem na poczatku ale jak zobaczylem te efekty to jednak zostane przy HQI :p

moze potem doloze sobie 2x aktniczne.

Szkoda tylko ze na T5 takich efektow nie da sie osiagnac co na HQI bo tez mialem w planach pokrywe sobie zrobic ,a teraz musze kombinowac inne mocowanie :p

tylko nie wiem z czego ja zrobic


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek.f w w sklepie Aquarius mają na pierwszej stronie takie pudełka przelewowe od 250 pln podobno w promocji http://www.aquarius.ima.pl/ . Ja robiłem sobie sam z pleksy i trzeba sie troche narobić a dokładnie kolega mi go wykonał. ktoś kiedyś na tym forum oferował własnej roboty przelewy trza by poszukać .A otwory sa napewno lepszym rozwiazaniem tylko czy znajdziesz kogoś ,bo ja w zielonej nie znalazłem niestety.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danek

No wlasnie zaden szklarz nie chce sie podiac wiercenia dziur w sklejonym akwa jakies patalachy sa chyba :p lazilem juz chyba po pieciu zakladach i d*pa jakies lewe rece maja :p dzieki za link chyba tak zrobie :p pozdrawiam :p


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze ciekawe zeczy tam maja :p


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danek

na jakiej ulicy mieszkasz ? wiesz gdzie jest ulica Dabrowki kolo wiezienia :p


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Węgierskiej i na Dąbrówki jestem prawie codziennie:)


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko mam tam ciotke :p bywalem tam czesto choc ostatnio rzadziej, sa tam u was jakies sklepy konkretnie z morszczyzna ? bo slodkowodnych troche kiedys bylo teraz juz nie pamietam dokladnie. A jak tam u was :p


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienizna typowego morskiego niet , na Sikorskiego jest w sklepie akwa 700l i onisą przedstawicielem Aquamedica ale jak tam bywałem to sprzętu nie mieli na sklepie troche miękkich i pare ryb w tym akwa i tyle tego tu w Zielonej. Ja zasówam po zakupy do Poznania.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL troche masz daleko :)

to podrodze do mnie, ja mieszkam w polodniowej wielkopolsce z jakies 80km do Poznania, jak autem jedziesz to byc moze zes przejezdzal :p trza bylo wstapic na kawe :p pamietam ze pare lat temu mieli w Ostrowie Wlkp. morskie, rybki i korale, ale teraz glowy sobie nie dam sciac :p bede sie tam wybieral na dniach tylko 20 min. autem wiec nie daleko :p.

Jakie rybby bedziesz kupowal masz cos na celowniku ?

mi sie podoba cholernie blazenek i pokolec krolewski,zona chce pare pokolcow z roznych odmian :p ale w tak malym baniaku by sie pozabijaly :p, mowolem jej ale sie uparla i d*pa :p, ech.... te kobiety


pomalutku....po cichutku i baniaczek bedzie stal ..... 160l, w obiegu 210 l, Beast 400P, HQI 150W 10K, OR 2500, sump 54l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daleko ale jak się nie ma co się lubi na miejscu to cóż robić.Bylem w AM narazie 2razy i wybiorę się ponownie kiedyś.Z ryb to mam już troche min. chelmona i zebrasome flawescens oraz parę drobnicy. Napewno błazenki, puki flawescens mała to może spróbuje dołożyć pokolca ale ostatnio hepatus nie ma tu dobrej prasy , bo dorastając podobno może nieżle rozrabiać w zbiorniku więc trochę mam wątpliwości. Głównie myśle o uzupełnieniu korali z miękkich to np.niebieskie i czerwone grzybki , kolorowe zoantusy , z twardych to favites, blastomussa,caulastrea,favia lub tu można jeszce sporo,jakieś krewety np debelius, może niebieska heliclone. Wynalazki też mile widziane. Zbiornik to 400l i nie jest mocno obsadzony to mozna sobie jeszcze pozwolić.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.