Skocz do zawartości
Szpacy

mikroprocesorowy sterownik pomp dozujących

Rekomendowane odpowiedzi

loccutus troche szcunku dla niesmiertelnej 'trzypiatki' :):):) w koncu to nadal serce wielu projektow elektronicznych nielziczonej ilosci laikow elektroniki takich jak ja :):):)

A do lamp sie wraca :) popatrz na wzmacniacze akustyczne technics np z najwyzszej polki :) podobno w lampach tkwi magia jak w winylach. Maja cos czego nie sposob zastapic modulowanym przebiegiem cyfrowym :D

Ale oczywiscie masz racje :D wiek mamy XXI i grzechem jest nie korzystac z jego udogodnien. ja ostatnio podlaczylem po lpt karte przekaznikowa z ebay made in china oczywiscie za kilka funtow. Komputer pentium II za czteropak piwka od sasiada ze strychu. Free delphi aplication creator. I swiatlo, dozowanie, falowanie jak tralalala smigac moze. Szkoda ze sie sterownik pod akwarium nie zmiesci. Heheheh. Ale da sie zrobic procesorowy sterownik za grosze :) heheheh

pozdrawiam

serdecznie

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihi, to że trzypiątka jest kultowa i nieśmiertelna to jest fakt, sam jej używam jeszcze czasem jak potrzeba zrobić "na kolanie" jakiś mało wymagający generatorek, ale absurdem jest jej stawianie jako rdzeń w otoczeniu całego masochizmu elektronicznego typu bramki CMOS jak ma się w każdym "sklepie za rogiem" mikro kontroler jednoukładowy w cenie 2zł brutto. Co do lamp ja sobie nie wyobrażam że nie ma np. radzieckiej GU50. Lampy są do dziś, mimo technologii na kilku polach po prostu NIEZASTĄPIONE.

Jak już mówimy o przewymiarowaniu hardware to... u kumpla pentium II@333MHz otwiera bramę garażową. win95 + karta na ISA (przekaźniki) + Irda. Wszytko ze złomu. Wisi pod sufitem w garażu i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255206 loccutus :Jak już mówimy o przewymiarowaniu hardware to... u kumpla pentium II@333MHz otwiera bramę garażową. win95 + karta na ISA (przekaźniki) + Irda. Wszytko ze złomu. Wisi pod sufitem w garażu i działa.

To nie jest przewymiarowanie - to jest nonsens. Żre 200W prądu 24h na dobę (bo musi chodzić non-stop, nie sądzę, żeby Twój kumpel odpalał kompa przy każdym wjeździe/wyjeździe), żeby kilka razy dziennie machnąć drzwiami od garażu - genialny sposób na puszczanie w [...] 65zł miesięcznie. A przyzwoite sterowniki kosztują kilkaset złotych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200? nie no przesadziłeś. Tam siedzi zasilacz 120W mocy całkowitej, a sam komp nie weźmie więcej niż 60-70W ... nie mniej to i tak sporo. Żeby nie było - osobiście nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, podałem to tylko jako przykład pt. "czego to ludzie nie wymyślą". Czy to jest nonsens? moim zdaniem taki sam jak kupno Land Rovera do podjeżdżania pod Tesco i MCDonalda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek ale jaka radocha z tego :-) Ja kiedys robilem zaluzje podlaczane do drukarki :-) Glowica prawo-lewo - zaluzje prawo lewo. Walki w przod - zaluzje do gory. Walki wstecz - zaluzje w dol :-)

I nie chodzi o marnotrastwo tylko o radoche z wskrzeszania sprzetow, ktore dawno powinne byc zutylizowane.

U kumpla brame ogodzenia przesuwa super multimikser. Hehehe. Takie zabawy to efekt blednie zrozumianego pojecia - aktywny wypoczynek urlopowy :-) Ale jak dla mnie jest to super zabawa i ekstra pomysl na spedzanie wolnego czasu. Radek wymien zarowki w domu na ledy a zaoszczedzony prad mozesz wykorzystac na np. unoszenie klapy akwarium przy pomocy starego odtwarzacza VHS czy czegos takiego :-)

pozdrawiam

lukasz :-)

:):):)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255235 chodi : Radek wymien zarowki w domu na ledy

Są wymienione :)

A co do LandRovera pod Tesco :) Samochód to kiepskie porównanie, bo to jest kwestia chęci posiadania tylko i wyłącznie. Czy fakt, że zbieram od jakiegoś czasu kasę na dwa komplenie nierozsądne samochody, oznacza, że (jeśli już kupię, hehe) nie będę mógł nimi podjeżdżać pod Tesco? :) Przecież Cinquecento też da się zrobić zakupy... Jeśli kogoś takie konstrukcje bawią - ja zawsze kibicuję. Jeśli jednak efektem jest przerost formy nad treścią (vide zużycie prądu wielokrotnie większe niż konstrukcji specjalizowanej) - nadal uważam to za nonsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Cinquecento też da się zrobić zakupy...

Nie prawda !!!! Wlasnie wrocilem z zakupow w tesco z zona jej coltem <hahaha> To jest masakra :-))))


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus dzięki za radę ,faktycznie napisze oprogramowanie sam

sprawdziłem tego helpa i powinienem dać sobie rade.


150L ,Koralia2, JVP-101 i JVP-100,Koralia Nano 1600, Odpieniacz onet z pompą Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040, Dozownik DIY, Dolewka DIY, Oświetlenie DIY - 105 W Cree LED (White,Royal Blue,Red)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy - zawsze możesz podrzucić kod do "sprawdzenia" jakby ci nie szło :) Masz M32 to spory procek, tak żę nawet w bascomie powinieneś wyrobić. A gdyby nei to zamiennie pasuje M644 - 2x większy :) w DIY cena jednostkowa nie gra roli takiej jak w produkcji seryjnej.

wiesz, przekomarzając się można powiedzieć że użycie PCta do sterowania bramą, też może być dla kogoś marzeniem zrealizowanym z powodu "chęci posiadania". A mów co chcesz - używanie terenówki stworzonej na ciężkie błota do poruszania się po mieście jest tak samo sensowne jak używanie tego PCta do machania skrzydłem bramy. Nie twierdzę że nie wolno - wolny kraj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255235 chodi :

Radek ale jaka radocha z tego :-) Ja kiedys robilem zaluzje podlaczane do drukarki :-) Glowica prawo-lewo - zaluzje prawo lewo. Walki w przod - zaluzje do gory. Walki wstecz - zaluzje w dol :-)

I nie chodzi o marnotrastwo tylko o radoche z wskrzeszania sprzetow, ktore dawno powinne byc zutylizowane.

U kumpla brame ogodzenia przesuwa super multimikser. Hehehe. Takie zabawy to efekt blednie zrozumianego pojecia - aktywny wypoczynek urlopowy :-) Ale jak dla mnie jest to super zabawa i ekstra pomysl na spedzanie wolnego czasu. Radek wymien zarowki w domu na ledy a zaoszczedzony prad mozesz wykorzystac na np. unoszenie klapy akwarium przy pomocy starego odtwarzacza VHS czy czegos takiego :-)

pozdrawiam

lukasz :-)

:):):)

Mam cały dom na LED ale o bramie nie pomyślałem hehehehhhe


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich1

zleciłem projekt sterownika pomp typowo do akwarium ma 8 nie zaleznych kanałów niestety zostałem bez pracy i nie jestem w stanie zapłacić gościowi za projekt. Jeśli są osoby zainteresowane to moze zrobimy składkę całość wychodzi łącznie z prototypem 560zł Dozuje z dokładnością do 1ml. Mozna by go udostępnić większej ilości chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie zaczekałeś aż skończę ten projekt.

W sumie to już skończyłem .

Oprogramowanie napisałem i działa ,ale muszę wszystko przerobić na wyjścia 12V,kupić na początek jakieś pompki i skalibrować.

Na razie cierpię na brak czasu i nie mam kiedy tego dokończyć ,jak skończę wszystko zamieszczę w tym wątku.


150L ,Koralia2, JVP-101 i JVP-100,Koralia Nano 1600, Odpieniacz onet z pompą Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040, Dozownik DIY, Dolewka DIY, Oświetlenie DIY - 105 W Cree LED (White,Royal Blue,Red)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki uprzejmości Kolegi Szpacy i udostępnienie przez niego softu i pozostałych materiałów przerowbiłem sterownik tak, że może sterować zarówno wyjścia 12V jak i 230V. Jestem po pierwszych testach z pompami. Soft należy jeszcze dopracować, na dniach postaram się zamieścić filmik i resztę materiałów dla zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"może sterować zarówno wyjścia 12V jak i 230V"

A można dać np tak , że załącza się pompka na 12V i w tym momencie wyłącza coś na 230V przez jakiś ustalony czas ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można tak zrobić gdyż przekaźniki posiadają styki NC (normalnie zamknięty) i NO (normalnie otwarty) ale soft wymaga jeszcze dopracowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morswin pierwszy sterownik szykuj dla mnie :nono


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morswin pierwszy sterownik szykuj dla mnie :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troche duzo czsu na to zeszlo. Na drugi raz polecam przejzec arhiwum.

Sa co najmniej 2 gotowe rozwiazania z softeem i schematami.

Na dodatek sprawdzone przez wiele osob.


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.