Skocz do zawartości
Cetus

Nieruchliwy krab

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem czerwononogiego kraba i przez parę dni przemieszczał się po akwarium a następnie wybrał sobie miejsce w rozpadlinie między skałami. Jest dobrze widoczny, siedzi tam już od trzech dni i nie przemieszcza się (w nocy też) tylko co najwyżej chowa się do muszli. Dzisiaj znalazłem czerwoną wylinkę. Choć nie wiem czy to jest wylinka czy część kraba bo widziałem jak w nocy siedział przy nim dwa razy większy od niego krab-dzikus. Czy mógł mu uciąć ze cztery nogi i teraz czeka aż mu odrosną? Jak długo po wylince krab się nie rusza?

Krab:

3373-00013010.jpg

Wylinka?:

3373-00013011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wylinka jest pęknięta z tyłu, to na 90% jest to właśnie wylinka :) A krabik widać znalazł sobie przytulny kącik, jak chcesz go wywabić to połóż przed nim kawałek mięska, powinien wyjść... tyle że zaraz wróci z powrotem :)

Niezła fotka glonu na Twojej stronie :kapelusz


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone chyba tak maja - najpierw biegaja jak opetane a potem siedza - moj po kupieniu pedzil jak opetany a teraz siedzi w jednym, za to mam drugiego elegansa z niebieskimi lapkami to twn smiga od samego poczatku bez przerw :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne zachowanie że pustelniki się nie włóczą podczas wylinki przez kilka dni. To, że widać 4 nogi też jest normalne - pozostałe 4 to malutkie odnóża, którymi krab trzyma się w muszli.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny widok ja raz widziałem wylinkę u mojej langusty i od tamtekj pory już jej nie widziałem


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.