Skocz do zawartości
JODLA

Pomocy brązowa woda

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie wiem, co się stało wczoraj wieczorem wszystko było w porządku dzisiaj rano woda jest brązowa, na szczęście wszystko żyje korale i ryby. Nic nie zmieniałem w zbiorniku, podmianka w tamtym tygodniu i wymiana rowaphos i to tyle a tu nagle coś takiego, pilnie proszę o pomoc, co robić? Ph jak zawsze 7,98 - 8,28 temperatura 25 +/-0,5 jeszcze raz proszę o pomoc może duża podmiana i węgiel?

578-dsc_3340.jpg578-dsc_3341.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz w baniaku? może coś jakiś małż ukwiał zrobił sobie rozmnażanie w nocy? A moze robiłeś coś w domu? kucie,malowanie? zrobiłeś testy typu azotynay azotany? węgiel mma pewno nie zaszkodzi, podmiana jest pernie potrzeban ale bez paniki... przygotuj wodę ze 2x tyle co podmieniasz zwykle i podmień. Na razie tyle


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic takiego nie miało miejsca żadnych remontów zwykły tydzień, korale też w porządku wszystkie w całości żaden się nie rozpadł ukwiała nie mam. Jedyna zmiana to, że wymieniłem prefiltry, membranę i żywicę w niedziele, więc do dolewki trafiła świeża woda, ale kryształ TDS 000.

Ten kolor i zmętnienie wody wygląda tak jak się włoży rowę bez płukania i przez kilka pierwszych minut woda ma rdzawe zabarwieni mam w sumpie w filterku przepływowym 70gr rowy może ona się jakoś rozpuściła zaraz ją wyciągnę i zobaczę.Jeszcze jedno nie dozuje żadnych pierwiastków dolewa się jedynie balling, zaraz zrobię testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest winowajca ROWAPHOS nie winem, jakim cudem po tygodniu po prostu się rozpuściła a raczej puściła rdzawy kolor578-dsc_3345.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROWAPHOS była "za mocno mieszana" w takim filtrze powinna tylko minimalnie się przemieszczać,miałem tak kiedyś.Do sumpa daj wate i po kilku godz. będzie OK. to zmętnienie nie jest szkodliwe!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok., dzięki właśnie zaraz po wyciągnięciu rowy włożyłem watę i już po problemie woda przeźroczysta, mam problem z tym filterkiem rowa się ciągle zbryla i nie ma przepływu, więc podłączyłem go pod zegar i co trzy godziny pompa wyłącza się na 5min wkład opada i po ponownym włączeniu pompy przepływ jest już normalny. Właśnie tak mi się wydaje, że ta pompa jest za mocna podnosi cały wkład do góry i tam go zbija w jednolitą masę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego filtra przepływowego warto zastosować pompę o regulowanej wydajności, np Project Sigma 3 o regulowanej wydajności 300-950 ltr/h. Wtedy ustawisz sobie idealnie właściwy przepływ, żeby wkład nie dochodził do górnej gąbki. Kiedy stosowałem wkład Rowa to jeszcze pompkę owijałem włókniną filtracyjną, żeby syf nie był wpuszczany do filtra przepływowego i nie zapychał gąbek. Włókninę zmieniałem w razie widocznej potrzeby.

Poza tym zawsze kilka razy płukałem wkład Rowy, żeby pozbyć się tego brudu zanim wsypałem do filtra.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah - robisz błąd płucząc rowe ,nie czytałeś instrukcji ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był przerabiany kiedyś i w instrukcji jest napisane, żeby wypłukać przed użyciem w filtrze przepływowym właśnie po to, aby uniknąć tych zabarwień wody. Z drugiej strony napisane jest też, że to nie jest szkodliwe więc musu nie ma. Ja wolałem płukać. Podaję link do tej instrukcji http://www.theaquariumsolution.com/fluidising-rowaphos


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.