Skocz do zawartości
booa

Dla tych co nie maja komputerów akwarystycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co powiecie na taki sterownik to dla tych co nie maja komputerów akwarystycznych a chcieli by czymś sterować np oświetleniem i nie tylko przy rozsądnej cenie

http://www.allegro.pl/item893956715_modul_8_przekaznikow_sterowanych_z_usb_gratis.html


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko nie wiem czy to urządzenie ma funkcję dobowego powtarzania czynności, bo się nie dopatrzyłem.

Z tego co widzę ma tylko cykliczne włącz/wyłącz a to raczej w akwarystyce się nie sprawdzi.

No i najważniejsze :) komp który by tym sterował musiał by stać koło akwarium i być włączony 24h :)

Pozdrawiam


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#

Aplikacja okienkowa:

# aplikacja w języku angielskim lub polskim;

# sterowanie z poziomu systemu operacyjnego obecnie wspierane są wszystkie widndowsy z rodziny NT (2000, XP, Vista, 2003 serwer i inne);

# możliwość ustawienia Timera dla każdego przekaźnika (np. za 30 minut włącz/wyłącz przekaźnik na 2 minuty i powtarzaj - w ten sposób co 30 minut przekaźnik załączy/rozłączy się na 2 minuty);

# możliwość nazwania każdego przekaźnika;

# możliwość dodania opisu do każdego przekaźnika;

# skróty klawiaturowe (F1-F8 włącz/wyłącz przekaźnik, F9 - wyłącz wszystkie, F10 - włącz wszystkie);

# zapamiętywanie ustawień;:)

# minimalizacja do tray'a; jedyny minus to zasilanie usb ale można to zmienić


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc dobrym sterownikiem do oswietlenia i innych prostych zalaczen

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak ktoś ma 8 świetlówek można by wschód i zachód słońca za symulować.Myślę jak by dać osobne zasilanie to działało by cały czas bez komputera


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działało by, bo steruje tym komputer przez usb, to samo w sobie nie jest sterownikiem. To tylko kilka przekaźników i koniec.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać minikomputer z linuxem ewentualnie przeróbkę "Router Asus WL500g Premium" na linuxa lub ewentualnie używanego po leasingowego biurowego compaqa koszt tych rozwiązań koło 200 - 300 pln


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Was wszystkich zaskoczę bo takiego czegoś pewnie jeszcze nikt nie próbował. Jestem na etapie kompletowania podzespołów i pisania programu. Mój kontroler będzie sterowany z małego pececika a dokładanie z terminala z Windowsem embeded. Jak skończę to się na pewno pochwale.

A co dokładnie będzie miał:

- 4 przekaźniki półprzewodnikowe do sterowania falownikami. (tutaj nie jestem pewien jak pompy na 230V zniosą częste włączanie i wyłączanie. Prawdopodobnie będą to pompy Marea Stream)

- 4 wyjścia niskonapięciowe do sterownia pompami dozowniczymi i dolewarką,

- 8 przekaźników zwykłych. Włączanie oświetlenia w 3 sekcjach. Sterowanie 2 pompami do codziennej podmianki wody, sterownie odpieniaczem i pompą główną.

- 3 wyjścia PWM do sterownia jasnością diod,

- 2 termometry,

- 4 czujniki poziomu wody.

Do wykorzystania będzie w sumie 24 wyjścia i 11 wejść. Będą też wejścia analogowe więc teoretycznie mógł bym nawet sondy podłączyć. Ale nie mam pojęcia jak to potem wyskalować w programie.

Wschody i zachody "słońca", cykle księżycowe, sztormy :nono

Funkcjonalność będzie zależała wyłącznie od mojej fantazji.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zulus

Witaj, jak tam postępy w projekcie? Możesz podać przybliżone koszty Twojego rozwiązania?

Z góry dzięki za info :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad podobnym projektem na sterowniku z wizualizacją na kompie + archiwizacja danych....tylko nie wiem kiedy będę miał na to czas :banghead


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.