Skocz do zawartości
Bioly

Taryfa nocna

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem założenia taryfy nocnej,myślę że wielu z Was już dawno ją ma,dlatego pytam właśnie te osoby czy ma to sens i czy można na tym coś zaoszczędzić pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam, więc może nie powinnam się wypowiadać, ale sama też kiedyś o tym myślałam.

wg. mnie najwięcej prądu "pożera" światło, a ono (o ile nie jest przestawiony cykl dobowy) świeci zazwyczaj w ciągu dnia - czyli w tej droższej strefie. poza tym, pytanie o prace poza akwarystyczne: pranie , mycie, pieczenie itp. jeżeli robisz to nocą lub wczesnym rankiem, to może i byłaby różnica. w moim przypadku dwie taryfy nie dawały cudownych zysków.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam taryfe nocna i to ze wzgledu na ogrzewanie i w takiej sytacji sie opłaca, jezeli masz dwie taryfy to prad w nocnej jest tanszy jakies 50% jak w pierwszej a w pierwszej automatycznie drozszy jak w zwykłych taryfach ja posiadam piec ktory nagrzewa sie w drugiej taryfie a oddaje ciepło w pierwszej jak prad jest drozszy to tzw piec akumulacyjny wiec musisz obliczyc jaie urzadzenia beda pracowac w pierwszej a jakie w drugiej w taryfa nocna to tzw ciepły dom sa tez dwie godziny w dzien taniego pradu od 11 do 13 ... Sory za bałagan mogłem sie zakrecic jakby co to pytaj

Pozdrawiam


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taryfa Ciepły Dom (G12) to doskonała oferta dla Klientów, którzy:

w godzinach obowiązywania tańszej strefy nocnej zużywają powyżej 35% dobowego zużycia energii,

korzystają­ z ogrzewania elektrycznego, zarówno pomieszczeń, jak i wody użytkowej,

korzystają z urządzeń elektrycznych (np. pralka, żelazko, kuchenka elektryczna) w godzinach obowiązywania tańszej strefy nocnej,

posiadają urządzenia elektryczne sterowane za pomocą programatorów czasowych.

Przykład roznicy taryfy nocnej takiej jak ja posiadam

Cena energii elektrycznej

w strefie nocnej

0,1757 zł/kWh

w strefie ­dziennej

0,3864 zł/kWh

A tutaj cena jezeli masz jedna taryfe

Cena energii elektrycznej

0,3072 zł/kWh


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś w necie wyliczenia jakiejs poważnej instytucji (nie pamietam gdzie) i wyszło, że oszczędność w ciagu roku to kilkadziesiąt złotych. Moja tesciowa ma dwie taryfy i jak kiedyś liczyliśmy, to było dosłownie kilka złotych różnicy miesięcznie


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubasiek a w których godz.jest nocna,a w których dzienna,pozdrawiam i dzięki


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij tu , jakiś pogląd będziesz miał :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś innego mianowicie taryfę na firmę C.... coś tam..... musiał bym umowe poszukać

od 22 - 8 mam niższą od 8-11 drogą od 11 - 17 /18 w sezonie letnim/ mam tą tańszą i od

17-16 do 22 droższa dlatego też główne oświetlenie 600 W pali się pomiędz 11 - 18 po analizowaniu rachunków

okazuje się że pobieram 2 x tyle prądu tańszego co drogiego i to już gra warta świeczki

przeliczając rocznie to nazbiera się na piwo :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu jednorodzinnym przez pół roku zaoszczędziłem dzięki zmianie taryfy całe 90 PLN.

Prałem i zmywałem w godz.13-15 oraz 22-6 i w weekendy co było niezmiernie upierdliwe.

Mówię o taryfie tzw. weekendowej.

Akwa w tym domu wtedy jeszcze nie miałem.

W przypadku gdyby przestawił cykl w dużym zbiorniku na pewno będzie oszczędność znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.