Skocz do zawartości
Sebastek

Kolejny wytwór, odpieniacz stożkowy ...

Rekomendowane odpowiedzi

AnT, no to masz, naciesz się na razie fotką :bump1

3246-ant.jpg

:)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sebastek mam pytanko a mianowicie czy do tworzenia stożka używasz jakiejś formy-mam na myśli samo kształtowanie po wyjęciu z piekarnika


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319678 Sebastek :

Przynajmniej jeden człowiek zadowolony z odpieniacza :bump1 zawsze to już coś :)

...

Teraz biorę się za zaległości.

Pozdrawiam

jaki jeden??? Sebastian, Ty naprawdę masz jakiś problem z cyferkami :) zdrowiej i bierz się za zaległości, to wyjdzie Ci 1+n zadowolonych.

Kolega @ankalin trochę się zdenerwował i zniecierpliwił. Dużo rzeczy w międzyczasie napisano, najważniejsze że obaj Panowie sprawę załatwili i obaj są zadowoleni, co równiez zostało napisane. Nie ma co drążyć dalej, bo Sebastian zamiast nadrabiać zaległości będzie przesiadywał i czytał forum.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie!

U mnie stożek od Sebastka na ok. 600 litrsch w obiegu i większej igle Tunze chodzi już ponad 4 miesiące.

Sam odpieniacz wykonany wzorowo - prima sort - kupipony zresztą w kpl. z filterkiem na BP.

Co do transakcji się nie wypowiadam bo sprzęt odebrałem osobiście w Krakowie (na marginesie Sebastian ma bardzo ładny zbiornik). Z terminem był mały poślizg ale nie miałem Ciśnienia na czas - kompletowałem sprzęt do nowego zbiornika - zresztą wszystko było dogadane telefonicznie i na PRV.

Generalnie ze sprzętu jestem bardzo zadowolony - kontaktu Sebastian też nigdy nie unikał a jak miałem jakiś problem nie konieczie związany z odpieniaczem czy filterkiem zawsze mogłem i mam nadzieję, że będę dalej mógł liczyć na dobrą radę.

A teraz zamykając zbędną dysksję mam inny problem - coś złego zaczyna się dziać z pompą TUNZE - piana jest niestabilna i zaczeła głośno pracować - wszystko rozebrałem i wyczyściłem - pomogło na chwilę - po 2 dniach temat się powtarza.

Czy ktoś miał podobną sytuację?

A jeżeli ak to jak sobie z tym problemem poradził - pompa jest jeszcze na gwarancji ale uszkodzeń na wirnik i panewkach nie zauważyłem.

Dziękuję za pomoc.


124x60x60 -> OW; sump 100x40x45, Odpieniacz stożek DIY by Sebastian z igłą Tunze, obieg NJ6000, cyrkulacja 6 x 6000 l/g (cztery załączane cyklicznie po dwie na przemian), oświetlenie LED 300W ściemniane DIY. Automatyczna dolewka Aqua Trend + zbiornik 100x12x45, 60 LR, 40 kg LS

Planowa automatyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak zatkasz zupełnie węzyk doprowadzający powietrze to pracuje jeszcze glośniej? Jeśli tak to przeczyść króciec przy pompie, ten na który założony jest wężyk.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SEB - jutro jak wrócę do domu zaraz spróbuję jeszcze raz przeczyścić całą pompę zwracając szczególną uwagę na wlot powietrza przy pompie - boję się jednak, że to nie tutaj jest problem. Wcześniej dokładnie wszystko czyściłem i wymieniłem wężyk powietrza na nowy. A czy mogło się coś stać z tłumikim albo z wirnikiem igiełkowym bo piana nie jest taka jak być powinna?


124x60x60 -> OW; sump 100x40x45, Odpieniacz stożek DIY by Sebastian z igłą Tunze, obieg NJ6000, cyrkulacja 6 x 6000 l/g (cztery załączane cyklicznie po dwie na przemian), oświetlenie LED 300W ściemniane DIY. Automatyczna dolewka Aqua Trend + zbiornik 100x12x45, 60 LR, 40 kg LS

Planowa automatyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak mówię czyli powoli zatykaj dolot powietrze, jeśli halas będzie rósł to problem leży od strony powietrznej.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ostatnio dużo czasu spędzam w naszym kochanym NFZ, a wieczorami sobie dłubię :googleye

Trochę zaległych sprzętów już rozesłałem a te czekają na wysyłkę.

2 fotki mojej wieczornej dłubaniny :)

3246-bmcone2.jpg

3246-bmcone1.jpg

Biały docelowo będzie z pompą w środku, po modyfikacji pokaże jak to wygląda.

Może być ? :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli termin oczekiwania na twoje wyroby wliczyc w efekt końcowy to "SZAŁU NIE MA"


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamus_23_as to ma pienić nie wyglądać jak ferrari. Rybki i korale nie zwracają uwagi na szał wyglądu.

Seba ten mniejszy to dla mnie?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dudu czytaj ze zrozumieniam...


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie zauważyłem że w cudzysłowie jest. Zmęczony jestem. U mnie taki stożek będzie zasuwał na OR3500 na igle w 400 l. Powinno wymiatać.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i będzie wymiatał :googleye

Pienią super, moim zdaniem, wręcz za***iście, pod warunkiem zastosowania odpowiedniej pompy.

Wszystko można podglądnąć na moim kanale na youtube, lub podjechać do mnie i zobaczyć na żywo.

@adamus_23_as wiem ze jesteś zawiedziony terminem, ale tym razem to wina poczty, z resztą wyjaśniliśmy sobie wszystko na priv.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sebastek poczta jest winna...poczta.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już jestem szczęśliwym posiadaczem takiego pienidła dostałem w piątek a od dzisiaj rana już śmiga. Jego praca po prostu rewelacja, ubija gęstą pianę2052-2011-02-18 20.14.46.jpg

2052-2011-02-19 13.16.59.jpg

2052-20110219254.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamus_23_as żebyś wiedział mi "poczta" nie mogła dostarczyć paczki przez bite 3 miesiące :waving

Na szczęście Seba był tak wspaniałomyślny że za "pocztę" zgodził się mi za drobne odsprzedać drugi filtr :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam nadzieje że ten środkowy w końcu do mnie dojdzie czekam juz od 22 grudnia-mam nadzieje ze warto było czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto poczekać. A Sebastek za "pocztę" przecież nie odpowiada nie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi filerke w końcu "poczta" dostarczyła... ale terminy to sebastek ma jak dobre sale weselne...:waving

może kiedys i u mnie cos zamówi to się odegram:clowning

a tak poważnie to fitr wykonany super i kulki pracują tak jak chciałem a niesmak pozostały po oczekiwaniu na niego, pewnie kiedys minie:kapelusz


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, warto :waving przecież wiecie że i tak oprócz dobrego sprzętu w jakiś sposób staram się Wam to rekompensować żeby każdy był zadowolony :baby

Skoro temat odżył wrzucę fotki nowego sprzętu

3246-bcone1.jpg

3246-bcone2.jpg

Bardzo wydajna bomba do zbiorników do 300 litrów :p

Podstawa i kubek 200mm

Wysokość 46cm

Zasilany pompą 1750l/h z wirnikiem igiełkowym

Film z pracy trochę później :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie wygłąda robi wrażenie małego


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecany film :D

A na zachętę dwa zdjęcia ładnego beza produkcji tego odpieniacza zaraz po włożeniu do wody z podmianki :clowning

3246-pianka1.jpg

3246-pianka2.jpg

A tu film:

Jeden zestaw trafi na Targowisko, drugi do mojego sumpa :D

Co Wy na to ? może być ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.