Skocz do zawartości
VITUL2

hydraulika 100l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy spływ i rewizja fi16 nie będą za małe do akwa ok 100 litrów?!Jeszce jedno pytanie-czy wklejał ktoś kolanka pcv w akwa zamiast używać srubunków? zależy mi na tym by akwa było najbliżej ściany,zeby kolanko było przy samej szybie.dzieki


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, widze ze temat sie rozwija;)

A co powiecie na taki przelew?ktos moze używał cos takiego?znalazlem cos podobnego u uzytkownika z reefcentral, i przerobilem to na potrzeby mojego akwa. System podobno sie nie zapowietrza i nie ma problemu z ponownym rozruchem.

taka mała wizualizacja

1868-akwa.jpg


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką pompę obiegową chcesz podłończć ? Boję się że przy małej średnicy woda będzie szybciej napływała niż spływała.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitul, po pierwsze to za...ista ta "mała wizualizacja", jaki program do tego zaprzągłes? Po drugie myślę że rewizja i spływ do baniaczka około 100 litrów spokojnie wystarczy, ewentualnie jeśli masz opory to możesz dać splyw i rewizję 25 mm, a powrót 16. I na koniec to nie bardzo kumam o jakich kolankach piszesz? Jeśli zrobisz według zasad sztuki czyli otwory w dnie komina to przecież akwarium możesz dosunąć calkiem do sciany. Po co komplikować sonbie życie różnorakimi systemami, które "ponoć gdzieś u kogoś kiedyś działały"?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak-program w ktorym robilem to jedyny,najlepszy 3ds max;)

co do pompy to,jak dobrze mi wiadomo mozna regulowac przeplyw pompy jezeli za szybko by pracowala dajac jakis zawor za wylotem. Myslalem o eheimie 1250.

Co do otworow w dnie komina to raczej odpada bo,po pierwsze nie moge zrobic otworow w blacie gdyz mam szuflady pierwsze,a zeby rury szly za szafką to otwory naprawde musialy by byc blisko brzegu akwa,albo szafka bardzo by odstawala od sciany.Chcialbym uzyc fi16, gdyz ta srednica nie zajela by za duzo miejsca za akawa, a drugi powod to ze mam troche tego na stanie;)


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.