Skocz do zawartości
Eqilibrum

Obcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kolejną prośbę o pomoc w identyfikacji. Tym razem to "coś", co siedzi sobie na szybach w koloniach po kilkadziesiat sztuk. Jest malutkie, tak wiec nawet opcja macro nie pomogła i zamieszczam tylko... pseudoszkic :waving Jest to białe lub bardzo jasne, wielkosci max. ok. 1mm, w zalezności od osobnika rózne sa ilośc odnóży (gałązek?). No i to się rusza. Mam zamiar zabierać się za czyszczenie szyb więc to pewno usunę, tylko pytanie co?

http://www.nano-reef.pl/datas/users/4808-obcy1.jpg

Pozdrawiam


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezowidla. Tyle ze młode, albo po prostu małe.

Pozyteczne i niegrozne. Nie usuwal bym ich specjalnie.

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm no własnie ja mam tego setki. Też hipoteza że to węzowidła, albo szkarłupnie wydaje się prawdopodobna.bo symetria pięciopromienna. Ale przegrzebałam google i nic :wavingKto ma jakiś link do czegos naukowego z obrazkiem??

2 tygodnie dojrzewania i mamtego chyba kilka tysiecy. Zakładając nawet pożyteczność to może okazać się gigantyczną plagą.

30-gwiazdka.jpg

Oświadczam że JA jestem autorką fotki. Zezwalam na używanie, przesyłanie i kopiowanie tego zdjęcia w dowolnych forach i publikacjach w celu uzyskania odpowiedzi na pytanie co to jest. :) :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to pojawiło się tydzien po dołożeniu żywej skały, na ktorej widziałem tylko jedno ok.2cm wężowidło (przynajmniej już miało kształt wężowidła).


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne "cosie" pojawiały się już w zbiornikach, Grzegorz Dyzma nawet w zbliżeniu oglądał meduzy pod mikroskopem


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to 2 razy, przychodzi ze skala, 2 tygodnie i nie bedzie ani jednego ...


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#238165 nika :

podobne "cosie" pojawiały się już w zbiornikach, Grzegorz Dyzma nawet w zbliżeniu oglądał meduzy pod mikroskopem

Niby podobne ,ale moje mają jakby stopę/otwór gębowy. Wyrażnie widać dwa współsrodkowe koła w centrum. Niestety z mikroskpu nie mogę zrobic fotki. Tylko aparat foto. Pierwsze sa już 10 dni i się nie zmieniły. Szukałam obrazków larw szkarłupni czy węzowideł ale nie ma. A moze to nie larwy?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie, to wkrótce zamieszczę zdjęcia z mikroskopu.. a jak na razie to tak jakby ich przybyło, ale nie rosną.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod mikroskopem niwiele widać są wielokomórkowe i dośc grube jak na mikroskop. Tak więc nic ciekawego nie wypatrzyłam.

poazała się jedna taka jak u Grzegorza Dyzmy.

zadałam pytanie na biolog pl http://www.forum.biolog.pl/wasze-zdjecia-i-filmy-mikroskopowe-vt16840-105.htm ale odpowiedź brzmi że nikt nie ma pojęcia.

Może ktoś wstawił by na jakies morskie zagraniczne forum fotkę- moj angielski jest niewystarczający


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej takie na którym dostanę odpowiedź :) ale moj angielski jest raczej bardzo kiepski :D


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.