Skocz do zawartości
Plutek

ZAKŁADAM NOWY ZBIORNIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pomagam założyć koledze zbiornik (solniczkę).

Posiada zbiornik 130x60x40 (dł.x wys.x szer.) 312L. Kominy są wklejone po obu stronach (narożne 15x15).

Będzie 50kg żywej skały.

Sump pod zbiornikiem 60x30x40 w nim będzie odpieniacz (ale jaki??) i złoże Miracle Mud (5kg) z glonami i oświetlenie 13W.

2 pompy obiegowe łącznie 4000-5000 l/godz. (czy to wystarczy?) Trzeba dokładać do tego pompki cyrkulacyjne w zbiorniku czy nie?

Jakie oświetlenie zainstalować?

Jaki odpieniacz?

Czy w kominach umieścić biokulki?

Myślałem o zainstalowaniu 1xHQI 250W 20000K, 1x zwykła niebieska i 3-4 diody niebieskie jako oświetlenie nocne.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plutek- jak chcesz coś zrobić w temacie akwa to wal otwarcie .Chcesz mu pomóc czy sobie ?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona: a co za różnica ?? lepiej mu pomóż :p


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam biobale ,lecz zdania są podzielone na ten temat Co do pompek ja bym 2 zastosował na czasówkach ,u mnie 4 sztuki + falownik .A z tym błotem to sam nie jestem pewny ja z tym nie bedę sie bawił Glony możesz trzymać na piachu i bedzie ok.ODPIENIACZ -tu zainwestuj ,jakiś z pompą igiełkową .Osobiscie mam turboflatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona.

Zgadza się mam podobny zbiornik w którym jest:

20kg żywej skały

20kg tufu wapiennego

4 pompki cyrkulacyjne + pseudo falownik 30sek./30sek

Pompa gł. 2500 l/h.

Beznadziejny odpieniacz

4x świetlówki

Ośw. Nocne.

W kominach biobale

W sumpie żwir koralowy.

I co mam w zbiorniku? Wielką porażkę.

Nie chcę by on miał takie problemy w przyszłości jak ja. Do tej pory walczę z bordowymi glonami.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz w środku akwa - moze masz za dużo zwierzatek

Co do biokulek to ja moze nie wiem jak jest w praktyce ale mnie sie wydaje że można by je raz na 2-3 tyg przepłukać w wodzie RO i ja wylać do kanalizacji i używać dalej kulek

Ja do mojego akwa tez o takich rozmiarach 120x60x45h planuje pompe o wydajności 6000l a odpieniacz z pompa igiełkowa chyba kupie ale czakam na wyniki testów który zestaw lub bede majstrował sam

OT czy te "rury" do odpieniacza musza być przeźroczyste

Ten pojemnik na piane to no problem ale ta rura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia plutek skad twoje problemy moze ze zlego podejscia bo u mnie akwaria zyja pieknie 240 l 5 kg skaly jakis miniflotor i 3 x t8 stare jak swiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.