Skocz do zawartości
Włodzimierz

Jakie wymagania Trahyphylli???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przywiozłem sobie w zeszły wtorek z Zabrza Trahyphyllię. Po aklimatyzacji włożyłem ręką do zbiornika. W sklepie była ładnie napompowana a u mnie się skurczyła i się nie pompuje. Uszkodzeń tkanki nie widać i nic po niej nie chodzi. Leży na piasku, w słabym nurcie. Ma ktoś jakieś sugestie odnośnie wymagań?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zacienione miejsce z nią,no i musi mieć czas aby się zaaklimatyzować


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, mojej najbardziej służy ledwie wyczuwalny prąd, praktycznie go nie ma, no i półcień, nie lubi ani silnego pradu, ani bezpośredniego światła, poza tym lubi jeść raz na kilka dni :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za opinie. Trachyphyllia przestawiona w cień, słaby prąd wody ale nadal się nie pompuje. Przykryta butelką i karmiona, ale nie reaguje na pokarm. Popełniłem gdzieś błąd:banghead. Chyba nic z niej nie będzie:(:waving

Edit:

Dodam jeszcze, że razem z Trachyphylią przywiozłem sobie Blastomussę., która czuje się bardzo dobrze. Razem były aklimatyzowane. Jedyna różnica to taka, że Blastomussa od razu była zacieniona a Trachyphyllia wystawiona na światło. Czyżby została poparzona? Obok leży Cynarina i też się fajnie pompuje, zwłaszcza jak poczuje pokarm.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej trochę czasu:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witaj...fakt ze jezeli chodzi o trachyphyllie to wiekszosc zrodel zaleca slabe oswietlenie i maly proad...ja kiedy kupilem swoja jakies rok temu o tym nie doczytalem i dalem ja bezposrednio pod HQI 150W,ulozylem na kawalku przyklejonej do tylnej szyby skaly pod sama powierzchnia...jest to jedyne zwierze u mnie ,ktore nie ma nigdy humorow...jest napompowana do granic wytrzymalosci caly dzien i kurczy sie po zgasnieciu swiatel,wiec widze ze zupelnie odwrotnie niz u wszystkich...dokarmiam ja raz na tydzien krewetka w calosci,poza tym wylapuje inny pokarm,ktorym karmie niefoto,wtedy wyciaga "kolce" wokol otworu gebowego...jesli chodzi o cyrkulacje to absolutnie jej nie przeszkadza duza...Tez dosc dawno kupilem blastomusse i probowalem ja ukladac w roznych miejscach u gory na dole...nie zauwazylem niczego zlego...mojej wisi gdzie jest ale wyglada ladniej kolorystycznie w dolnej parti w lekkim polcieniu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zeszła :cursin.

Ciekawi mnie jeszcze, czy wyjęcie Trachyphylli z wody nie powoduje czasami jej zapowietrzenia i niemożności pobierania pokarmu. Coś za szybko padła. Blastomussa razem z nią wkładana ma się dobrze.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Koral był przeniesiony z 1/4 wysokości akwarium na 1/2 wysokości i zaczęło go obierać. Pomogło położenie go na piaseczku gdzie było mniej światła i większy prąd wody ;] można powiedzieć że teraz ma "zastój". Nie umiera dalej ale również się nie rozwija. Szkoda że zwierze padło.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#238999 Włodzimierz :

...razem z Trachyphylią przywiozłem sobie Blastomussę., która czuje się bardzo dobrze. Razem były aklimatyzowane. Jedyna różnica to taka, że Blastomussa od razu była zacieniona a Trachyphyllia wystawiona na światło...

Ja mam problem z blasto - jak piszesz postawiles ja w zaciemnionym miejscu i pewnie w slabym pradzie wody (tak przynajmniej wiekszosc zaleca stawiac) na na reeflex pisze : "Dość łatwy w hodowli koralowiec twardy, wymaga średnio dużo światła. Cyrkulacja średnia do mocnej"

Z kad takie roznice? I to nie tylko przy tym koralowcu


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239296 Włodzimierz :

No i zeszła :cursin.

Ciekawi mnie jeszcze, czy wyjęcie Trachyphylli z wody nie powoduje czasami jej zapowietrzenia i niemożności pobierania pokarmu. Coś za szybko padła.

Wyciągałem ją z wody kilkukrotnie i kąpałem w glukozie więc chyba zapowietrzenie nie jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Trachyphyllie zieloną i pompuje sie minimalnie. Jak uzupełniłem Ca i Mg do prawidłowych wartości to myślałem że ją rozerwie. Była tak ogromna że nawet w sklepie tak nie wyglądala. Po dwuch dniach znowu pompuje się aby aby. Leję Ballinga i A,B,C+ M. wszystkie LPS'y i SPS'y mają się świetnie ale ona nie :( Zmieniałem jej miejsca i nic. Jakieś pomysły ?


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.