Skocz do zawartości
myszon123

Naturalny sposób usunięcia brązowych glonów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na początek bardzo proszę o wyrozumiałość.

Wiem dlaczego pojawiają się brązowe glony (z tą częścią problemu mam nadzieje wygrać niedługo)

Natomiast moje pytanie dotyczy raczej rozwiązania kwestii "od środka" akwarium czyli wprowadzenia stwora który zje brązowe glony (i śladowe ilości zielonych).

Wiem, że problem wynika ze złego stanu wody (RO/DI) i wzrostu zapewne min. krzemianów.

Na spokojnie zastanawiałem się nad dolabella albo innym zbliżonym stworem który wspomógł by swoim apetytem moje zabiegi.

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eco phos to jakiś nowy gatunek zwierzaków?? :D

Do pytania sie oczywiscie przyłączam :)


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

nie chodziło mi o chemię.

Tylko o stwora co zje to paskudztwo.

A poza tym jest tu chyba "zwyczaj" nie linkowania do sklepów.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwierzak usunie objawy, a eco phos przyczyny;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Jesli chwalicie sie swoimi Eco phosami przed znajomymi, rozmnazacie je, krzyzujecie I zakladacie kluby hodowcow, to ok JEST ZWIERZECIEM.

A tak powaznie to oboj poprawy jakosci wody mozna sie wspomoc np dolabella?

Czy oleje brazowe glony jak salarias?

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dolabelle i miałem glony zielone, brązowe wyzsze i nizsze. Jedyne co zarła to zielone nizsze. Wyzszych niebyla wstanie bo za mocno skały sie trzymaja albo za twarde. Brazowe gluty omijała z daleka. Teraz znowu troche glonow wyszlo i napewno dolabelli juz nie kupie bo to zadne rozwiazanie i daremny wydatek. Lepiej usuwac przyczyny nie skutki!!!

Dolabella napewno nie załatwi twojego proablemu!


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsyp odpowiednia ilosc chemiclean i wszystko zejdzie po 48 godzinach, u mnie tak zeszło a strat w obsadzie 0. Czekanie az samo zejdzie zajmie ci kilka miesiecy a szkoda czsu.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.