Skocz do zawartości
smk

Banded Pipefish (Doryrhamphus dactyliophorus) - karmienie

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym baniaku chciałem stawić czoła jakimś trudniejszym gatunkom i nabyłem ostatnio jak żółtodziób pod wpływem impulsu (a przy okazji niedrogo :D ) ładny okaz igliczni Doryrhamphus dactyliophorus (banded pipefish).

Wypróbowałem już różne rodzaje pokarmu które według postów na reefcentral powinny przyjmować (mysis, dafnia, jaja krabów, czerwony plankton, cyclop eze) i choć jest zainteresowana to tylko w około jedzenia pływa i nic nie podjada.

Nie mam dostępu do żywego pokarmu, jedynie do mrożonek.

W akwarium jest od 2 dni, więc w sumie może jeszcze jest w stresie, ale w razie gdyby trzeba było go przystosować do mrożonek to w jaki sposób to zrobić? Zostawić go na razie w baniaku głównym i jak dotychczas wywalać mix mrożonek z cyclop eze nad rybką, czy też przenieść go do osobnego akwarium lub sumpa, gdzie jest łysa podłoga i robić mu takie "kąpiele" w jedzeniu aż zacznie przyjmować pokarm (lub zejdzie)?

W baniaku głównym żaden z mieszkańców go nie niepokoi, choć może tez błąd zrobiłem że wziąłem tylko 1 sztukę, a podobno one wolą żyć stadnie.

Wszelkie rady od osób które trzymają lub trzymały iglicznie w swoich akwariach mile widziane :)

photo.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys jak karmiono iglisznie z pojemniczka z otworkami troche wiekszymi od jej pyszczka. Bierze taki sprzecik za kawalek spaly i "dziubie" ze srodka pokarm.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys mialem,wiec tak jak kupilem jedna sztuke to zero reakcji na jedzenie,po paru dniach pojechalem dokupic drugi okaz,u mnie pomoglo,od razu zaczely plywac razem i wcinaly mrozonki bez zadnego problemu,wiekszosc czasu jak plywaly to razem splecione swoimi ogonami

kupiles ladny okaz,ogolnie igliczne to moje faworit zwiezaczki,nastepna sprawa czepiaja sie ogonami do wszystkiego wiec jak masz luzne korale to beda lezec na piasku,nastepna sprawa to pompy ja dla nich specjalnie kupilem siatke drobna i okleilem pompy cyrk.zeby je nie wciaglo,i powodzenia


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi się wydawało że jakaś taka samotna ponieważ pływa cały czas blisko swojego odbicia w bocznej szybie.

Postaram się dokupić jak najszybciej drugi egzemplarz do pary, a tymczasem dalej będę zasypywał ją mieszaniną drobnego pokarmu (jaja kraba / czerwony plankton / mysis / artemia) . Choć na youtube widać że potrafi wciągnąć znacznie większy kawałek kryla niż wynikało by to z przepustowości jej pyszczka.

@vitek - to powyżej to akurat nie moje zdjęcie, ściągnęłem z netu na szybkiego. Moja wizualnie jest w równie dobrym stanie - fotka własnoręcznie zrobiona poniżej :)

woda lekko mętna bo od 3 dni 2szt Valenciennea Puellaris kopia jak szalone.

818-banded_pipefish.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wcinaly mysis kryl i atremie,i sprawdzaj czy nie wcigla pompa go,jak sie przyklei do kratki,to stworzatko nie ma za duzo sily zeby sie odczepic same,ja poluje na swoje 2 szt,ale na razie nie widac w sklepie


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pompy poustawiałem pod jej kątem aby nie miała problemu. Zmniejszyłem moc do 60% a poza tym działają na zmianę po 60sekund, więc nawet gdyby ją wciągnęło to za max minute sie odklei :)

Na jutro postaram się jej załatwić kompana, bo akurat w weekend widziałem mieli jeszcze kilkanaście sztuk w baniaku, różnych rozmiarów.

A dlaczego twoje wyzionęły ducha? Długo je miałeś?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem okolo 5 miesiecy,zyja kolega odemnie kupil,za duzo ryb mialem w akwa,niedlugo bede stawial wieksze


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.