Skocz do zawartości
Sienki

[63] nowe pierwsze - konsultacja

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiam zbiornik 70x30x30, mam troche sprzetu po dotychczasowych baniakach..

ps 300 jako odpieniacz i polecany napowietrzacz APR-150 AQUAE

cyrkulacja/filtracja

kaskada fzn-3 1200l/h (ewentualnie skimmer)

glowica aquaszuta 600l/h

a z drugiej strony jakas curkulacja ok 3000l/h

mysle ze wystarczy

co do oswietlenia mam juz dwie belki 18W, potrzebuje tylko swietlowki. chcialem kupic:

Narva oceanic blue 18w

Phillips aquarelle 10000K 18W

beda dobre, czy kupic inne?

za pol roku jesli nie bedzie juz wiekszego baniaka to i tak chce LEDy, wiec chyba troche szkoda kasy na th lub pc.

woda bedzie sie grzala od swietlowek, a dodatkowo mala grzalka..

i teraz konkrety.. zarowno wode jak i skale bede bral z erybki, skala odgazowana, lezy juz 2 tyg w sklepie, a odbieram za kolejne 2 tyg..

dorzucic odrazu piach?

Licze na sugestie i rady


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw dał bym piach i wodę a potem skałę zawsze po piachu masz zmętnienie i trzeba odczekać kilka dni.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z pytaniem, baniak jak w stopce,

czy jak dam 2 x jvp 101 po przeciwnych rogach akwarium - jedna na lustro wody a druga skierowana w dół koło tylnej szyby akwarium -czy nie będzie to za duża cyrkulacja? Obecnie moja 6025 skierowana jest w lustro wody i nie jestem zadowolony z efektu...


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował mocniejsza pompe do odpieniacza i dwa,obawiam sie ze wysokosc akwarium jest zbyt mala do tego odpieniacza,sprawdz dokladnie jaki jest minimalny poziom zanurzenia dla niego.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek: nigdzie nie widzialem informacji o tym.. PS 300 ma wymiary - 40cm x 11,5cm x 8,8cm, a to i tak 5cm mniej niz miniflotor.. jakas inna propozycja?

myslalem o zewnetrznym Weipro SA 2011.. ale wtedy chyba zrezygnuje z kaskady fzn-3.. tylko jaka niedroga pompka do odpieniacza i co z cyrkulacja 1x3000l/h plus?

a moze ktos zna minimalna wysokosc zanurzenia ps 300 i miniflotora?

EDIT:

znalazłem informacje ze ps 300 bedzie dobrze pienił gdy kubek bedzie 0,5-4cm ponad lustrem wiec pewnie bede musial obciac ok 4cm.. do tego znalazłem info ze na wstepie trzeba wymienic kostke na ta do miniflotora.. a napowietrzanie proponowane 150 jest za male i lepiej kupic cichą Sera Air 275R+

Tak tez chyba zrobie :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pio7 ja mam tak w baniaku 80x35x35 i jest OK


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#239832 slawomirdyl :

Ja najpierw dał bym piach i wodę a potem skałę zawsze po piachu masz zmętnienie i trzeba odczekać kilka dni.

pozdrawiam

A ja najpierw dalem skałę bezpośrednio na szkło i był to dobry wybór (opiero potem zasypałem piaskiem). Patrząc na to jak potrafi kopać krewetka i rozgwiazda, przy innym rozwiazniu już dawno by je skała przygniotła lub co gorsza, skała potłukła by szkło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sienki ja uzywam ps 300 z tera 300 na kostkach aqua medica i powiem Ci ze sam obciełem z 2cm psa a wysokosc akwa to 35cm widzialem teraz ze weszly jakies odpieniacze weipro do nano rafek za 130zl chyba do 80l wiec jak masz kupic ps +pompa i kostki moze lepiej zastanow sie nad czyms takim

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=929238891


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan, a co jest nie tak z tymi odpieniaczami ? Głośne, mniej wydajne ? Nie wyobrażam sobie mniej wydajnego odpieniacza na pompie niż te odpieniacze na kostkę lipową chyba, żeby porządny kompresor pod kostkę podłączyć to by była gitara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie widziałem, a raczej słyszałem, odpieniacz (ten zewnetrzny) weipro podczas pracy u znajomego który popełnił ten błąd i go kupił, teraz stoi u niego za łóżkiem i się kurzy.

wydaje mi sie ze za cene 100 zł nie da sie kupic dobrego i cichcego odpieniacza na pompe.

poza tym wyznaje zasadę - płacisz mało płacisz dwa razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak rozumiem Natan, ale to znaczy, że co jest bardzo głośny czy słabiutko pieni czy może i to i to ? No bo chyba każdy na pompie lepiej pieni niż taki na kostkę, a do tego nie trzeba kostek wymieniać... Ja mam PS-300 na Sera Air 275 i uważam, że ta pompa i tak jest za słaba i to nie jest to co powinno być dlatego w przyszłości zmajstruję coś z pompą...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spajdi, dzięki uprzejmości Roberta K. , od kilku dni pracuje u mnie odpieniacz Weipro SA-2012 (zbiornik 100 l). oczywście, to za krótki czas, bym mogła powiedzieć o wydajności, aczkolwiek pieni i to całkiem ładnie :).

natomiast jest cichutki!!!, pracuje z pompą AM PH 2500 i jest cisza.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem początkowo lepszy odpieniacz.. ale przy tym litrażu i z uwagi na dostępne miejsce zdecydowałem się na ps 300.. zamówiłem do tego:

Aqua Medic - drewniane kostki napowietrzające x2

Sera - Pompka 275R

co do oświetlenia nikt nic nie napisał.. tyle ile ludzi tyle opinii:) ale te dwie chyba mogą współgrać?

Narva oceanic blue 18w

Phillips aquarelle 10000K 18W

jaaarek zdecydowanie najpierw skala później piach.. albo cos pod skale.. w malawi mimo styropianu pod skala ryby się podkopały, styropian wyleciał, szyba pękła.. a zanim wróciłem do domu już ponad 100l zdążyło się wylać na podłogę ;]

EDIT:

a może Hagen Power-Glo o temp. 15000K zamiast aquarelle? podobno powyżej 14000K mniejszy problem z glonami?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie polecam świetlówkę białą powyżej 12 000K jak dla mnie zdecydowanie lepszy efekt wizualny choć niestety wzrost koralowców ciut wolniejszy :)

ps. dzięki za odpowiedź Nika widzę, że ten model jest sprzedawany bez pompę i pompę dodajemy sami więc jeśli damy dobrą pompę z igiełką to chyba nie ma siły, żeby jakoś bardzo słabo pienił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak głosów sprzeciwu wiec pewnie nie jest zle.. podobały mi sie zbiorniki z 14000K oswietleniem..

wiec Narva oceanic blue 18w i Hagen Power-Glo o temp. 15000K

powinny być ok pod koniec tyg zamawiam jeśli nie będzie innej propozycji w podobnej cenie

EDIT:

zamiast 63 stoi nowe 112l 80x35x40 tylko tyle na dzis dzien dało rade upchać..

oswietlenie tak jak wyzej plus LED T8 15W Star White 13.000K

pytanie co do ustawienia... LEDy do tylu? niebieska w srodek i power glo 18000K do przodu bedzie ok ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał białą świetlówkę w środek i 2 niebieskie na krańce :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.