Skocz do zawartości
rs

[S] Wszystko - likwidacja zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawiam na sprzedaż akwarium działające nieprzerwanie od września 2004 roku bez większych zachwiań. Oczywiście z pierwotnej konfiguracji zostało tylko akwarium i szafka, reszta była regularnie modyfikowana. Do sprzedania jest wszystko - zwierzęta i sprzęt. Skała jest wyłącznie prosto z importu, mam więc pewność, że nigdy nie były stosowane żadne lekarstwa.

Zbiornik o wym. 120x40x50 (wys.) z wklejonym kominem o szer. 10cm na całą szerokość zbiornika. Z przodu komin jest zaklejony czarną folią więc rury nie straszą swoim widokiem. Na górnej krawędzi otok z profila aluminiowego od pokrywy AquaBoro a na nim wsparta jest lampa DIY 6 x 39W. Świetlówki 6-tygodniowe ATI Blue Plus i Aqua Blue Special po 3 szt. Połączone w cztery obwody (dwa pojedyncze i dwa podwójne) sterowane czterema elektronicznymi wyłącznikami czasowymi. Zbiornik leży na karimacie położonej na szafce DIY z płyty wiórowej wzmocnionej konstrukcją aluminiową. Wszystkie krawędzie przed skręceniem zostały zabezpieczone silikonem. Drzwiczki z PCV przesuwne w prowadnicach aluminiowych. Szafka jest podzielona pionową ścianką na dwie części. W jednej jest sump a w drugiej gniazda elektryczne, pompy dozujące z pojemnikami i zbiornik na wodę do dolewki. W sumpie jest odpieniacz DIY z pompą AB AS2000 (zamiennie może być H&S z Eheim'em 1250), pompa powrotna AB UP 2000, grzałka Skalar, elektroda pH AM i czujnik dolewki od Witka. W części suchej: Lajon 120, elektronika dolewki, pompa Grotech TEC III NG (pojemniki po 2litry), pompa SP 3000 AM do dolewki i wyłączniki czasowe.

Cyrkulacja: dwie pompy Tunze 6000 sterowane Multicontroler'em. Jedna na magnesie a druga na wysięgniku dopasowanym do szerokości komina. Woda z sumpa do akwarium płynie z tyłu zbiornika giętkim wężem PCV i tylko przy wylocie są dwa kolanka. Kominem spływa do odpieniacza w 100% i dlatego pompa powrotna jest stosunkowo niedużej wydajność. Od ok. dwóch lat ten system się sprawdza ale wcześniej (z innym odpieniaczem) w sumpie była AM OR 2500.

W akwarium jest chyba koło 30kg skały ale nie potrafię podać konkretnej liczby bo czasami coś dokładałem a czasami wyjmowałem. Obsada mieszana: są i sps'y, lps'y, miękkie i ryby. Chyba nie będę wymieniał wszystkiego, postaram się zrobić trochę zdjęć, które zobrazują sytuację. Generalnie skała jest mocno porośnięta różnorodnym życiem. Kamienie, do których dochodzi światło są prawie w całości zarośnięte zoantusami, grzybkami, clavularią a pod spodem rośnie trochę gąbek. Przez ostatnich kilka miesięcy akwarium było pozostawione samo sobie czego efektem jest zbyt mocne rozrośnięcie się niektórych korali (głównie montipor) co doprowadziło do pogorszenia kondycji innych. Jedna turbinaria zupełnie zeszła z tego świata a inna mocno ucierpiała ale po radykalnym karczowaniu i odzyskaniu dostępu do światła wraca już do zdrowia. W innym miejscu lobophylia przegrywała walkę z włażącymi na nią grzybkami ale też już jej lepiej. W każdym razie nie ma żadnych niepokojących objawów, rikordee i grzyby ładnie się dzielą, akropora (ta zielona) dorosła już do przedniej szyby, inna akropora, wygrzebana spod montipory, zaczyna rosnąć. Sporo korali wymaga radykalnego połamania bo mocno się poprzerastały.

Ryby są cztery: żółtek, bicolor i dwa nemki. Te ostatnie regularnie składają ikrę.

W tej chwili nie podaję żadnej ceny bo zupełnie nie wiem jak to wycenić. Pomyślę i jeśli coś rozsądnego mi przyjdzie do głowy to napiszę. Jeśli jednak ktoś będzie miał jakąś propozycję to proszę o kontakt. Wolałbym żeby kupiec był jeden na wszystko, ewentualnie na życie a sprzęt jakoś się chyba sprzeda pojedynczo.

Mogę zaoferować (przy większym zakupie) transport do Łodzi albo pod Warszawę (Janki).

982-akwa2.jpg

Lista sprzętu na sprzedaż. To, co zostanie sprzedane będę usuwał z listy.

SP 3000 - 160zł

Pompa AB UP 2000 - 140zł - rezerwacja RSWAC

Pompa Eheim 1250 - 160zł

Pompa AM Reefdoser dwukanałowa - 380zł

Eco Phos - 0,6l - 50zł

Eco Carbon 1l- nowy - 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie znajdziesz kupca na calosc chetnie wpadne i przetrzebie co nieco zycia ... daj znac jak "polamiesz" przerosniete korale chetnie odkupie polamancow:)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zobaczymy jak się sprawa potoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile chcesz za korale i 4 rybki? Poszło prv odnośnie rezerwacji niektórych korali i 4 rybek


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie stało ?? kude wasza mać!!!...czy wszyscy z tego wymiekniemy?? My !.stare morszczaki???.co bedzie dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona, nie rezygnuję definitywnie ale muszę na jakiś czas odpuścić. Następne będzie lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętny na dolewkę i pompę do odpieniacza...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak to jest. Najpierw sprzedający ma nadzieję, że sprzeda wszystko na raz a potem weryfikuje swoje stanowisko ;) Ja też chwilę poczekam, może się ktoś znajdzie. Oczywiście jak się nie uda w ciągu najbliższych dni to zacznę sprzedawać po kawałku. Sprzęt jak zwykle na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowny skałą


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM W ROZSĄDNEJ CENIE WZIĄŁBYM 0odpieniacz DIY z pompą AB AS2000 (zamiennie może być H&S z Eheim'em 1250), pompa powrotna AB UP 2000, , elektroda pH AM Lajon 120. CZEKAM EW. NA PRIV . MYSLIMY ZE TAK

Lajon 120 z elektrodą AM 400zł

Odpieniacz 400zł

Pompa AB UP 2000 160zł NATO BYM SIE PISAL PO OTRZYMANIU FOTO. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, moja skała ma niedużą zawartość skały w skale - więszość jest pozarastana jakimiś zwierzakami ale jeśli będę sprzedawał korale na sztuki to pewnie coś zostanie.

Uzupełniając: pod kamieniami żyją sobie trzy duże wężowidła a szczepki zrzuca wyspecjalizowanuy w tym niebieskonogi krab pustelnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Co to znaczy rozsądna cena? Czy za sprzęt używany, w dobrym stanie cena ok. 60% ceny nowego jest do przyjęcia? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany pompami z kontrolerem oraz skałą. Jeśli będziesz sprzedawał na części proszę o ceny.


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240701 kiwicus :

WITAM W ROZSĄDNEJ CENIE WZIĄŁBYM 0odpieniacz DIY z pompą AB AS2000 (zamiennie może być H&S z Eheim'em 1250), pompa powrotna AB UP 2000, , elektroda pH AM Lajon 120. CZEKAM EW. NA PRIV

No właśnie. Co to znaczy rozsądna cena? Czy za sprzęt używany, w dobrym stanie cena ok. 60% ceny nowego jest do przyjęcia? Jak myślicie?

SŁUSZNA CENA:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oświetlenie i dolewkę z chęcią przytule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz sprzedawal na czesci z mila checia wezeme troche korali, lobophylie i moze cos jeszcze innego.

Prosze o zdjecia zbiornika na dpelczar@wp.pl


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj cenę za całość prv.


Akwarium: 100x40x50 200 l

Sump: 50 l

Oświetlenie: 2 x Actinic Blue T5 39W + 2 x White T5 39W

Cyrkulacja: 5000l/h , 3000 l/h

Obiegowa: 1200 l/min

Odpieniacz: Beast 400 l/min

Żywa skała ok. 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240715 pol :

ja oświetlenie i dolewkę z chęcią przytule

Haloo pierwszy pisałem, że biorę dolewke i pompe do odpieniacza!


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka moja zaraz napisze PW


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240789 rs :

Kilka osób zastanawia się na zakupem całości więc zakupy w częściach na jakiś czas odłożymy.

W takim razie rezerwuję sobie pierwszeństwo, jak na początku i jak podałem na priv, w przypadku sprzedaży na części.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

rs, szkoda kolejny doświadczony akwarysta "odchodzi", trzymam kciuki za powrót i życzę powodzenia.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.