Skocz do zawartości
Engell1

Cryptocentrus cintus - babka cytrynowa bez krewetki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak juz kiedys pisałem mam najprawdopodobniej krewetke pistoletowa w akwa bo od samego poczatku wiczorem strzela jak z kałacha. Tydzień temu zdecydowałem sie na zakup powyższej babki i miałem nadzieję że ona i ta krewetka( której nie widziałem na oczy) się odnajdą i stworzą udaną parkę - może głupie to moje założenie było ( pewnie tak).

Babka co prawda przyjmuje pożywienie ale cały czas jakby chciała wyskoczyć z baniaka tj. podpływa pod powirzchnię wody . . . a ogólnie to rzebywa cały czas na widoku i prawi sie nie rusza.

Troszku mi jej żal . . . czy powinienem kupic jej drugą babke do pary? Wiem ze one zyja w symbiozie z krewetka pistoletowa . . .a moze mam kupic krewetke pistoletowa? Ale nie wiem czy to dobry pomysl?

Co sądzicie?

Prosze o porady

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć małą pistoletową, która nie wchodzi w symbiozę z babkami, albo modliszkę młotkową - ciężko je rozróżnić po odgłosach. Będziesz mógł łatwo wyłowić jedną babkę, jak się nie "skumają" i będą walczyć? Ja spróbowałbym dodać alfa do pary.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Alfa to nie jest groźny dla otoczenia? Tyle złego słyszałem na temat pistoletowej krewetki . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mamy na myśli symbiotyczną parkę, jak np. tutaj

Znajomy ma taki duecik w akwarium i nie słyszałem, żeby się skarżył - alfeusz nie rozrabia, a jest całkiem spory.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK rozgladne sie za krewetka


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie wcinać, ja się do znajomości z Panem nie przyznaję ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki !


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj pojechalem specjalnie do sklepu w poszukiwaniu kraba symbiotycznego no i znalazlem fajnie ubarwionego - cena tez byla przepiekna :-( - sprzedawca powiedzial ze oczywiscie to jest krab symbiotyczny . . .

Wlasnie przeczytalem ze to co kupilem to Alpheus Soror i ze po pierwsze nie zyje w symbiozie z babkami a po drugie zjada inne krewetki w akwarium :cursin

Kurde nie dosc ze stracilem duzo kasy, to po wpuszczeniu do akwa juz go nie widze i teraz pewnie przyjdzie mi czekac na to ze krewetki mi wpieprzy . . .

Szlag by to!


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Jeśli jakiś temat się toczy..odczekaj, aż będzie więcej wypowiedzi. Gdybyś to zrobił przeczytałbyś w innym wątku o babkach i krewetkach to co napisałem. A napisałem również to, że mam Sorora (nawet dwa) i że nie jest to krewetka symbiotyczna. Jedyną rekompensatą jest to, że jest piękna. Choć jej wdzięki rzadko będziesz mógł oglądać, bo raczej siedzi non stop w skale i nie ma zwyczaju latać po akwarium jak np. te z gatunku Lysmata. Jeśli będziesz szukał dalej - to czegoś z gatunku Alpheus. Szanse, że krewetka i babka się "skumają" są jak 50:50. (to tak, żebyś nie był potem rozczarowany i tym bardziej miał pretensje):) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedawca wprowadził Cię w błąd, to moim zdaniem powinien zwrócić kasę. Oczywiście zostaje problem złapania krewetki.

Z inf. podanych tutaj soror jest groźny tylko dla małych krewetek, ale w symbiozę raczej nie wchodzi.

Zbyszek, soror to też Alpheus.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek' date=' soror to też Alpheus

[/quote']

Ależ wiem o tym, i pisałem o tym w wątku ..bodajże "Babka a rozgwiazda" podając A. Soror.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26943

Chodziło mi o to, aby kol. Engell1 odszukał sobie to i jest tam dokładnie wskazane, które Alpheus mają być właściwe (czyt. symbiotyczne) :)

Ale uwaga słuszna, w tym wątku nie sprecyzowałem i faktycznie mogło to być interpretowane tak jak odebrałeś. Bije się w pierś :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#241376 Engell1 :

Witam,

Wczoraj pojechalem specjalnie do sklepu w poszukiwaniu kraba symbiotycznego no i znalazlem fajnie ubarwionego - cena tez byla przepiekna :-( - sprzedawca powiedzial ze oczywiscie to jest krab symbiotyczny . . .

Wlasnie przeczytalem ze to co kupilem to Alpheus Soror i ze po pierwsze nie zyje w symbiozie z babkami a po drugie zjada inne krewetki w akwarium :cursin

Kurde nie dosc ze stracilem duzo kasy, to po wpuszczeniu do akwa juz go nie widze i teraz pewnie przyjdzie mi czekac na to ze krewetki mi wpieprzy . . .

Szlag by to!

Krewetka chyba...

Tak z ciekawości pytam... jakie były koszta?


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bije się w pierś :) Pozdrawiam

Sie proszę nie wygłupiać :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za info. Ja niestety jestem w gorącej wodzie kąpany . . .:-( ale jak mi sprzedawca mówi, że jest to krewetka symbiotyczna i że na pewno razem z cintusem stworzą parę to nie żałowałem kasy i ją kupiłem aby mieć po pierwsze ładnego mieszkańca akwa a po drugie kompana dla babki.

Tak to jest w hipermarketach - Megazoo, w prywatnych sklepikach nikt by mi tego kitu nie wcisnął tylko że własnie nigdzie takich krewetek nie mieli.

A.Soror został już zlokalizowany, jest w tyle akwarium za skałą że ledwo widzę jego szczypce . . . więc musiałbym skałe wyciągać aby go złapać - a strzela jak z armaty.

Koszt to 50 EUR czyli stonukowo duzo jak na krewetke.

Nastepnej krewetki pistoletowej juz nie kupuje bo nie pech bedzie chcial i tez sie nie skumpluje z cintusem to nie bede mogl spac po nocach od tych strzalow :-)

Trudno Cintus bedzie musial prowadzic zycie singla.

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci tylko próba złapania krewetki w jakąś DIY pułapkę (jak próbowałem trochę dzikusów u siebie wyłapać to w moją złapała się czyszcząca i pustelnik, nienażarte wiecznie :) ).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem na innych stronach to jest ona nieszkodliwa - zjada ponoć tylko małe rybki ( a jakie to małe ?) więc ją zostawię ( i jest tez napisane ze raczej nie wchodzi w symbioze ale nie jest to wykluczone) bo nie chce mi się całej skały wyjmować a może kiedyś przeniesie sie na przód akwa i będzie pociecha z tak ładnego mieszkańca

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie musisz jej wyławiać, pisałem pod kątem ew. odzyskania kasy i dodania symbiotycznego alpheusa. Nie słyszałem, żeby ktoś trzymał dwie pistoletowe różnych gatunków w jednym baniaku, mogłyby się nie polubić :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja teraz mam dwie pistoletowe - jedna jaka slysze od poczatku istnienia akwa ale jej na oczy nie widzialem + ten Soror.

Soror strzela jak z armaty a ta stara jak z kałacha :-)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz małego alfeusza, takiego jak tutaj. Ja mam taką dziką popierdółkę, strzela wieczorami dosyć często, ale nic jeszcze nie narozrabiała (odpukać).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.