Skocz do zawartości
Taku

Babka a rozgwiazda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z decyzją pomiędzy rozgwiazdą piaskową a jakąś babką do zbiornika 225l który lada moment odpalę. Co jest lepsze? Chwilowo będę musiał się wstrzymać z kupnem (cel nr. 1 zdobyć piasek ;] ) ale już chciałbym mieć z góry zaplanowane. Jak na razie mam 2 ocellarisy, 1 percula i 1 parasema. A planuję jeszcze dorzucić 1 żółtka ew. innego pokolca, co dalej? jeszcze nie wiem. Wracając, co byście polecili? (tak btw. skąd wziąć tą żółtą babkę cintus?)

Edit: Błędzik poprawiony ;]


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co jest lepsze?

A o co właściwie pytasz ? W czym jedno ma być lepsze od drugiego ? Chcesz mieć piasek na miejscu zawsze to kup rozgwiazdę. Chcesz mieć piaseczek przesiany to kup babkę. A najlepiej to jedno i drugie kup.

(tak btw. skąd wziąć tą żółtą babkę cintus?)

A może tak napisać list do Św. Mikołaja ? ;)

A planuję jeszcze dorzucić 1 żółtka ew. innego pokolca' date=' co dalej?[/quote']

Ja bym takich planów w tym wieku i z tą wiedzą ...na razie jeszcze nie robił.

P.S.

A ten A. Percula to czasem non stop gdzieś za grzałką nie siedzi skulony ? Aha.. i pamiętaj, że 225 litrów to już raczej na kubełku nie pociągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240966 Taku :

Chwilowo będę mósiał się wstrzymać z kupnem

no Panie kolego ty za gramatykę się weź ;)

Ja osobiście babkę + krewetkę symbiotyczną kupowałem z erybki,


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240984 tomiooo :
#240966 Taku :

Chwilowo będę mósiał się wstrzymać z kupnem

no Panie kolego ty za gramatykę się weź ;)

Ja osobiście babkę + krewetkę symbiotyczną kupowałem z erybki,

Co do błędu: Dyslektyk jestem a zasad za Chiny ludowe nie mogę spamiętać ;)

Symbiotyczna: Krewewetka pistoletowa? Czy jakaś inna gadzina? Bo nie chcę aby również planowaną czyszczącą mi wykończyła ;]

Zbyszek_dev: Percula z całej tej gromady największy i wszystkie razem się trzymają a co więcej percula (ma gdzieś 4,5cm a ocellarisy 2cm)robi za obstawę przed parasemą, kubełkowy będzie zmieniony, Św. mikołaj jest dobry dla dzieciaków poniżej 9 lat a żółtek zanim zostanie wprowadzony to minie kilo czasu ;]


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#241013 Taku :

Co do błędu: Dyslektyk jestem a zasad za Chiny ludowe nie mogę spamiętać ;)

Tak teraz sami dyslektycy, dysgaficy i jeszcze inni dys....

dobra, dobra, zainstaluj mozille, to sama Ci będzie błędy pokazywać, pewnie się czegoś przy okazji nauczysz


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Cintusa i pistoletowa - widok tej parki jest boski. Tylko pamietaj ze Cintus nie bedzie szczegolnie filtrowal piachu. Do piachu nada sie rozgwiadza, jesli oczywiscie masz zywy piach.


370l + 90l | 30kg LR + 45kg LS + ceramika | APF 600 | Mini Red Dragon 3500 | Tunze 6105, 6055x2 & Nano Wavebox | Metis XM 3x150W | ProfiLux Plus 3 eX | balling | Teco | glonowy, Rowa, wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#241063 GoGel :

Bierz Cintusa i pistoletowa - widok tej parki jest boski. Tylko pamietaj ze Cintus nie bedzie szczegolnie filtrowal piachu. Do piachu nada sie rozgwiadza, jesli oczywiscie masz zywy piach.

Piach jak poleży z miesiąc to się zrobi żywy aż nadto.

A pistoletowa nie zasiecze czyszczącej? Albo czegoś innego z obsady?

#241028 Silver200 :

Tak teraz sami dyslektycy, dysgaficy i jeszcze inni dys....

dobra, dobra, zainstaluj mozille, to sama Ci będzie błędy pokazywać, pewnie się czegoś przy okazji nauczysz

Cóż... nic na to nie poradzę... a co do Mozilli - nie jestem na swoim kompie a tu jest IE a właściciel nie pozwala zmieniać...

#241027 Zbyszek_dev :

Aha ;) No to skoro to plan - to w ogóle go rozwiń w szczegółach.

P.S.

A to na pewno A. Percula ? Hmmm....hmmm

Wszystko w swoim czasie ;]

Percula na 1000% Jak dorwę aparat i wrócę do Łodzi to zrobię zdjęcie.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pistoletowa razem z babka mieszkaly w jamce w poblizu ulubionego miejsca 2x Ambionensis i zuplenie na siebie nie zwracaly uwagi. Generalnie pistoletowa reaguje na kazdy sygnal od Cintusa (poza jamka krewetka caly czas "dotyka" jednym wasem Cintusa), a ze babka jest dosc plochliwa to ten duet stanowczo nie nalezal do agresywnych. Przynajmniej u mnie.

Ozywienie "lezacego" piachu w miesiac.... hmmmmm.... optymistyczne ;)


370l + 90l | 30kg LR + 45kg LS + ceramika | APF 600 | Mini Red Dragon 3500 | Tunze 6105, 6055x2 & Nano Wavebox | Metis XM 3x150W | ProfiLux Plus 3 eX | balling | Teco | glonowy, Rowa, wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#241106 GoGel :

Pistoletowa razem z babka mieszkaly w jamce w poblizu ulubionego miejsca 2x Ambionensis i zuplenie na siebie nie zwracaly uwagi. Generalnie pistoletowa reaguje na kazdy sygnal od Cintusa (poza jamka krewetka caly czas "dotyka" jednym wasem Cintusa), a ze babka jest dosc plochliwa to ten duet stanowczo nie nalezal do agresywnych. Przynajmniej u mnie.

Ozywienie "lezacego" piachu w miesiac.... hmmmmm.... optymistyczne ;)

To rozpoczynam poszukiwania cintusa i jakiegoś ładnego alfeusza ;] jakie gatunki byście polecili?

Oczywiście w miarę możliwości co nieco dorzucę z mojego obecnego zbiorniczka (oby podziałało na ten piasek ;) )


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z krewetek tzw. symbiotycznych z babkami wg. mnie najbardziej właściwe są te z gatunku Alpheus. Ale to czy babka z krewetką się "dobierze" nie jest wcale takie oczywiste. Miałem i mam klika krewetek i jak do tej pory tylko jedna idealnie współpracowała z C.Cintusem. Ale faktycznie można to godzinami obserwować i jest to bardzo romantyczne widowisko. Tak to mniej więcej wyglądało u mnie :

Niestety krewetka lubiła czasem w nocy opuszczać jamkę i wędrowała...wędrowała, dwukrotnie kończąc w kominie. A za trzecim razem poszła (a właściwie popłynęła) spływem i skończyła żywot w..tzw. skarpecie (nie polecam). Mimo, iż dokupywałem co raz to nowe (także inne gatunki krewetek), Cintus ma się dobrze, ale żyje do dziś samotnie. A jeśli odpowiadać na pytanie który Alpheus ..hmm : Bellulus lub Randalli. Mam też np. A.Soror, choć przepiękny jest to ni cholery nie trzyma się babek ;) Poza tym wg mnie ważna też jest relacja wielkości babki i krewetki - aby nie skończyło się kolacją ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.