Skocz do zawartości
cornugon

Dziwnie długo NH4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szczerze powiedziawszy nie wiem czy dojrzewanie mojego morza ma się ku końcowi. Wszystkie parametry wydają się mnie skłaniać optymistycznie, poza jednym. NH4

Nie mam pomysłu czemu utrzymuje się on cały czas od ponad miesiąca na poziomie 0,25

NO3 spadało od 50 miesiąc temu do 2 wczoraj

NO2 szczytowo miało 0.5, wczoraj ledwo co podbarwiło test więc daję mu <0.1

A NH4 stoi na tym samym poziomie.

Nie karmię, bo wszystko co mam w zbiorniku, czyli 5 krewetek + brygada czyszcząca karmienia nie wymaga, mało tego obżerają się tak że nie ma dnia bym jakiejś wylinki nie znalazł (dziś dwie po krewetkach).

Nic do wody nie dolewam poza Cycle 1 x tydz

Glonów zielono-brunatnych już niemal nie ma. Resztki ich wymiata brygada Strombus/Tectus

Tylnia szyba - celowo przeze mnie nie czyszczona by mieć wgląd co rośnie - jest nawet przeźroczysta, a miejscami pojawiły się na niej purpurowe glony wapienne (znaczy się jednak czyszczenie będę pewnie musiał zrobić).

Rozgwiazda piaskowa dokonała CUDU w ciągu czterech dni, gdyż z piasku pokrytego czymś brązowym zrobiła w większości piasek biały.

Nic mi nie zdechło, wszystko przeliczone.

Z polecanych przez Olivier'a (jeszcze raz dziękuję) skałki Zoa i jednego Grzybowieńca umieszczonych testowo - oba mają się dobrze, otwierają się, pompują, Zoa przybyły 4 maciupasy.

Innymi słowy nie widzę niczego niepokojącego poza wynikiem testu NH4...

Ma ktoś jakiś pomysł może co jeszcze może być jego źrodłem ?


Zbiornik: 120x50x45 (270 l) SUMP: 60 l, Deltec APH 525

Obieg: Eheim 3000 (1101) (ustawiony na 2200 l/h)

Cyrkulacja:Tunze 6065, Koralia 2

Oświetlenie T5 4x54W ATI

LR - 38kg, LS - 9 kg (Aragonite LS)

Posolone w Wigilię 24.12.2009, start z LR 25.12.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może sprawdź sam test? spróbuj zmierzyć innym dla prównania.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem z takim NH4 krewetki padly by w ciagu kilku dni, wiec moze faktycznie cos z testem byc nie tak.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz raczej z testami bo krewetki są szczególnie wrażliwe na amoniak.

Ale tak prawdę mówiąc to wrzuć im raz na 2-3 dni coś do jedzenia bo miłościa i powietrzem (a raczej wodą) to one nie żyją :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk - ale one bez przerwy coś jedzą... Wundermani jest już po drugiej wylince, a aiptasia mi się jedna ostała... Czyszczące też coś podskubują skały... Ale ok, wrzuciłem im tonące peletki Hikari. Przyznaję, zainteresowanie jest...


Zbiornik: 120x50x45 (270 l) SUMP: 60 l, Deltec APH 525

Obieg: Eheim 3000 (1101) (ustawiony na 2200 l/h)

Cyrkulacja:Tunze 6065, Koralia 2

Oświetlenie T5 4x54W ATI

LR - 38kg, LS - 9 kg (Aragonite LS)

Posolone w Wigilię 24.12.2009, start z LR 25.12.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żywej skale sobie zawsze coś znajdą, ale i tak powinienneś je dokarmiać bo nawet w dużym ustabilizowanym zbiorniku ilość widłonogów i innego drobnego życia jest jednak skończona i lepiej je trzymać jako dodatek do diety a karmić gotową karmą. Oczywiście jesli masz tylko ekipe czyszczącą to karmić bardzo delikatnie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.