Skocz do zawartości
LUK4344

opti24.pl akwa z opti white

Rekomendowane odpowiedzi

a poza tym, nie pisales o jakiej pojemnosci akwarium mowisz Łukasz, bo jak budujesz kostke 100 litrow i masz na to 200zl to wiadomo ze nie ma co glowy zawracac w AM. ja sobie nie wyobrazam stawiac 500 litrow i "oszczedzic" 500zl na szklazu i pozniej sie martwic, czy sie rozklei czy co. wiadomo ze "pan szklaz" Ci taniej policzy bo faktury nie wystawi, nie ma profesjonalnych narzedzi, etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, a powiedz po co polerowane krawędzie?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja serio pytam:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale alufelg pewnie i tak nie ma...


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje namiar na tego szklarza bo to nie jest chyba tajemnica - najwyżej moderatorzy usuną, poprzednie akwarium też było od niego, gościu specjalizuje się w akwariach i pewnie większość z Łódzkich akwarystów ma akwa od niego, również slepy akwarystyczne w całej Polsce kupują od niego.

Gościu dopiero zaczyna z OW ale doświadczenie jest i to ogromne.

Akwaria oczywiście dowożą i wnoszą do domciu za czteropak.

http://www.zumi.pl/1234851,Szklarstwo_Bart-Glass._Miroslaw_Bartczak,Lodz,firma.html


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk dostałem od Ciebie kontakt do tego szklarza i byłeś już drugą osobą, która mi go poleciła. Dlatego byłem na niego zdecydowany. Niestety... Zadzwoniłem i się okazało, że nie wywierci mi otworów w kominie. Nie ma wierteł... :strutin I znowu nie wiem gdzie zamówić...


Już wkrótce... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kidult, ale tak szczerze, ty chyba masz jakieś problemy ze sobą.

Od jakiegoś czasu przeglądając różne posty, pojawiasz się tylko atakując różne osoby i ich pomysły.

Z tego co czytam, to ty jesteś najmądrzejszy, najwspanialszy, znasz najlepsze firmy i wogóle achy i ochy.

Chłopie weź się w garść i jeżeli chcesz coś pisać to pisz na temat i pomagaj ludziom a nie ciągle to samo.

Przeraszam wszystkich, że nie na temat, ale już po prostu nie mogłem.

Wszędzie gdzie się zajrzy to tylko Kidult i Kidult i jego mądrości.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura z tymi otworami, chyba że jakieś nietypowe dziury mu podałeś, albo dzwoniłeś nie do tego szklarza


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek co Ty wogole tak generalizujesz? ze ja nic innego nie robie tylko atakuje ludzi i ich pomysly? Przytoczyl bys jakis przyklad (oprocz skarpety na splywie i Przemka), bo tak samo to ja Ci moge napisac ze jestes burak, bo pojawiasz sie tylko piszac z bledami gramatycznymi, np: "Od jakiegoś czasu przeglądając różne posty, pojawiasz się tylko atakując różne osoby i ich pomysły. "

Przpraszam Wszystkich ze nie na temat, ale wszedzie tylko JacekZaremba i jego wiesniacka gramatyka

a ta firma co robi kozak akwaria w super cenie i daje na nie gwarancje na 5 lat (i faktury wystawia!) to AQUAMEDIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, no co z tym polerowanym rantem? Napiszesz po co to czy nie?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jackozaremba :strutin ,KIDULT już się nie złość na gramatykę innych bo to nie jest najważniejsze na tym forum. Swoją drogą prof. Miodek był by dumny z Twojej gramatycznej wojny. Pozdrawiam


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243005 LUK4344 :

bzdura z tymi otworami, chyba że jakieś nietypowe dziury mu podałeś, albo dzwoniłeś nie do tego szklarza

Dzwoniłem do tego co trzeba. Gościu nie ma wierteł pod takie przeloty jak 32 i 35 (czyli otwory około 42-43 i 48-49), nie jestem pierwszy któremu odmówił. Ale jak chcesz to niech będzie, że bzdura...


Już wkrótce... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do gościa i pytałem o otwory 25 ,32 i 40 mm.

Okazało się ,że 26 i 32 "powinien" mieć 45 ma a 40 musi sprawdzić :strutin

Powiedział ,że nie jedno morskie robił a ludzie otwory chcą różne a nie sposób mieć wszystkie wiertła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kidult uważaj sobie.

Po pierwsze ja Ciebie nie obrażam. Widocznie mam więcej kultury od Ciebie.

Po drugie nie pisz mi o gramatyce skoro sam nie potrafisz pisać po polsku. Dla przykładu:

"Przpraszam Wszystkich ze nie na temat, ale wszedzie tylko JacekZaremba i jego wiesniacka gramatyka"

Zacznij pisać z polskimi znakami, sam przstrzegaj zasad ortografii no i wreszcie czytaj ze zrozumieniem bo mój nick jest jednak nieco inny niż napisałeś.

Tak jak pisałem wcześniej. Zacznij od Siebie a potem próbuj uczyć i poprawiać innych, nie mówiąc już o mądrowaniu się i twojej pseudokulturze.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#242834 seb :

Ale ja serio pytam:strutin

Pozdrawiam

seb

pewnie chodzi o estetykę, bo dla działania baniaka nie ma to znaczenia. Czasami takie szczegóły robią komuś różnicę.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niech mi Kidult napisze co konkretnie mu pasuje w polerowanych krawędziach, a co nie pasuje w porządnym szlifie maszynowym.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb mialem na myśli polerowane maszynowo czy jak kto woli "szlifowane" krawedzie, a nie matowione, i że w Aquamedicu dają na to dobrą cenę. Dzięki temu akwarium ładniej wygląda oraz silicon lepiej przepuszcza światło na spojeniach.

Wracając do komina i otworów - w AM mówisz, że chcesz komin na 32, 32 i 25mm i nic Cię więcej nie obchodzi. AM dobiera wielkość komina, rozstaw otworów oraz ich wielkość. w cenie 150zł za cały komin są: otwory, szkło i grzebień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa widzisz :strutin czyli chodziło Ci o szlif maszynowy, a nie polerowanie na lustro :) Takie szlifowanie przede wszystkim ułatwia klejenie, a co do przepuszczania światła na spojeniach, to nie ma najmniejszego znaczenie jaką powierzchnię ma krawędź, po sklejeniu każda spoina "przepuszcza światło" tak samo:strutin możesz mi wierzyć, sprawdzone :) Co do kwestii otworów to w 100% się zgadzam, jeśli ktoś chwali się ile to nie skleił morskich akwariów, a potem się tłumaczy że takiego otworu nie zrobi bo nie sposób mieć wszystkie wiertła to jak dla mnie nie fachowiec. Tych srednic jest zaledwie kilka. Mój szklarz ostatnio też powiedzial że takiej srednicy nie ma, ale zaraz dodał "to będę musiał kupić" i po temacie, to jest fachowiec dbający o klienta :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam u siebie szlif taki, ze krawedzie sa tak samo gladkie jak plaszczyzny. jak to jest " na lustro" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, tyle że nie ma to wpływu na estetykę spoin i na "przejrzystość" tychże, ot taki chłyt markietingowy :strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy opti24 z Wrocławia to mogę powiedzieć tyle, że obsługa klienta to dno.

Zawsze kiedy dzwoniłem z pytaniem odnośnie akwarium mieli oddzwonić i nigdy tego nie zrobili.

Na akwarium czekałem miesiąc, przy czym już z właścicielem rozmawiałem i wciskał mi kit, że już kleją.

Firma może i duża, ale obsługa i czas realizacji to dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.