Skocz do zawartości
squdo

Stożek Ślimak - zasrał całe akwarium; i Małża

Rekomendowane odpowiedzi

Morszaki pomóżcie mi proszę;

Zalałem moje pierwsze akwa, poczekałem 2 miesiące i wpuściłem clean up crew i wszystko by było ok z tym, że ślimak stożek wydziela z siebie białe gęste mleko. Fluki te zmąciły wodę w całym akwarium i ciągle z niego lecą.

Na początku myślałem ze robi kupę ale to już dzieje się z 20 minut.

Jak tak dalej pójdzie to jutro będzie wyglądało jakbym litr mleka wlał

Dodatkowo dokupiłem jeszcze 1kg skały, wypłukałem przez chwilę w wodzie i wkładając ostatni kawałek zauważyłem jakby pękniecie okazało się ze to małża. nawet teraz nie wiem co z nią zrobić szczególnie, że jest na kawałku skały co waży z 0,7kg i nie mam jak go ustawić; normalnie bym rozwalił młotkiem.

Dodatkowo nie wiem czy zwierzątko żyje, a boje się, że jeśli nie to zaraz rozkładając się zapaskudzi wodę w akwarium


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu nie przezywalbym za bardzo ani slimaka ani malza .... pusc odpieniacz na mokra piane powinien w nie obciazonym systemie sobie poradzic i z tym i z tym (w sytuacji jezeli "malza" niezyje)... jezeli "malza" zyje to problem bedzie mniejszy ... jezeli odpieniek nie bedzie dawal rady (hipotetycznie) ..... podmianka jakies 10-20% powinna mu bardzo pomoc ... ps co ile tak dokladasz to skale?


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimak może podnosi średnią demograficzną :), zerknij w ten temat, czy tak to wyglądało?

a co do małża, nie wal w niego młotkiem :) włóż do wody i obserwuj. jeżeli się otwiera, to zn. że żyje.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małża faktycznie jest otwarta ale non stop, nie zamyka się.

Niestety nie mam jak jej położyć żeby była w poziomie, prawdę mówiąc może w pionie tez da rade, moje lokalne z mazurskich jezior dają :) NA nieszczęście ta małża jest jakby integralną częścią skały

Może wiecie jak stwierdzić ze nie żyje, lub kiedy się zamyka.

Skałę dorzuciłem pierwszy raz żeby mieć jakąś różnorodność licząc ze coś będzie nowego z nowej dostawy

A co do ślimaka to faktycznie Nika masz racje, nie chciałem pisać ze tak kupa wyglądał jak sperma :). Najwyraźniej się nieźle chłopak podniecił nowym akwarium. Szkoda tylko ze teraz muszę wodę podmienić, ale poczekam do jutra zobaczę może się wyklaruje.


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małż po dotknięciu powinien się zamknąć. Przynajmniej u mnie tak robi.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaję mi się że powinna zareagować na ruch. Jak gwałtownie (tylko bez przesady) machniesz ręką, to powinna w momencie zagrożenia się przymknąć. u mnie też reaguje na światło.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec chyba niestety, świecę latarka i nic. Macham ręką i też nic. Jak nacisnę na muszlę to jakby sprężynuje pozostając jednak otwartą gdy przestanę naciskać.

Trudno może padła jeszcze przed przyjazdem do mnie, choć szkoda


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.