Skocz do zawartości
lukasz5574

RED SEA MAX 250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.W sklepie zauważyłem RED SEA MAX 250 i zachorowalem na nie.Mam prosbe o opinie na temat tego zestawu nie jest za duzo opisane na forach czy jest wart czy daje rade itd.jak z obsluga moze wypowie sie ktos kto juz je ma?Najbardziej mnie ciekawi czy mozna wymienic jak cos sie zepsuje np.pompa obiegowa grzalka itd.czy to jest jednorazowka?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,tu ogólnie jest drogo jesli chodzi o te rzeczy,bardziej sie oplaca kupic w polsce i tu przewiezc.Jesli chodzi o pompy i sprzet w akwa to mozna wymienic,raczej wszystko sie da wymienic,ale to juz na wlasny koszt bo zestaw jest sprzedawany napewno w calosci.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wiem ze jest sprawny tylko z tego co czytalem to za slaby czy mozna wymienic np. odpieniacz na mocniejszy pompe obiegowa oswietlenie jest dobre.Czy jest wentylacja na oswietlenie?Jak sie sprawuje Twój sprzet?jaki jest dostep do panela?Ty kupowales tu w ie.?bylem w sklepie na 73 York Road,Dun Laoghaire i bardzo mi sie spodobal ten sprzet tylko chce sie dowiedziec jak dziala czy odpieniacz daje rade itd.prosze o odp.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz w sklepie na miejscu to będziesz mógł wymienić w razie czego.

Mi padła jedna pompka do cyrkulacji po tygodniu i bez problemu mi ją wymienili.

Pozdrawiam.


Było Red Sea Max 130

Aqua Medic Percula 90 - 270l

Teraz 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Red Sea Max 250. Zestaw kupiłem za 1399 EUR w Austrii ( zapłaciłem mniej chyba ze 100 EUR bo placilem gotówką).

Zestaw wizualnie jest super a mi własnie chodziło o coś co mogę wstawic do salonu ale na na wyglądzie to koniec plusów.

Ja wymienilem dosłownie wszystko :

- wiatraki w oświetleniu wymienione na SilentX 12/16 dB

- wiatraki chłodzące, z tyłu obudowy wymienione na 80 cm SilentX

- odpieniacz : miałem Knop Mini 60, potem kombinowałem z pompą do oryginalnego odpieniacza i miałem nową Eheim i mam jeszcze Tunze 9410 - jest o wiele ciszej i zużycie energii o wieeele mniejsze. Od miesiaca mam Deltec MC500 i jestem zadowolony ale kubeł na pianę wystaje tzn. nie można zamknąć tylnej klapy - to mi nie przeszkadza

- pompy cyrkulacyjne wymieniłem na 1 x 2700 i 1 x 1500 firmy Aquarium Systems ale mozesz wziac kazda, ktora zuzywa mało energii

- dokupiłem dwie pompu Tunze 6025 - może być jedna. Te oryginalne mają wąski wylot wody i nie da za bardzo sie tym kierować więc moje dmuchaja na powierzchnię wody a Tunze na skałę - tył akwarium

- warto zainwestować w automatyczna dolewkę ( mus ) - ja mam AM bezpośrednio z osmozy

Oryginalny zestaw jest strasznie głośny i prądożerczy, po wszystkich tych zabiegach jestem w końcu zadowolony.

Długa dyskusja jest ale po niemiecku na :

http://www.aquariumforum.de/showthread.php?t=143966

Przeczytasz tam co ja już napisałem, że trzeba wszystko wymienić.

w razie pytań jestem do dyspozycji

pozdrawiam


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie to wyglada ale nic poza tym.Nie ma sensu kupowac i polowe sprzetu wymieniac za ta sama cene to od podstaw zrobi lepsze.Dziekuje za wypowiedz.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.