Skocz do zawartości
morcin77

Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

Podczas karmienia sucha karma pod kamieniem zauwazylem jakiegos robala , wyglada jak wielka stonoga , okolo 0.5 centymetra srednicy kolor brunatny dlugosc tylko na to co wyszla to spokojnie z 20 centymetrow, a pewnie i dluzsza bo reszta w kamieniu , zdjecie niemozliwe cofa sie bardzo szybko , ma kilka czulek dookola i wielki otwor gebowy , praktycznie wypelzla po duzy kawalek suchej karmy i sie schowala , poluje od kilku godzin z aparatem ale nie ma szansy na zdjecie.

Co to moze byc ?drapieznik ?pozyteczne?

Prosze o rady

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to ten ?

warto sobie poprzeglądać i poczytać o robakach i nie tylko.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki

na 99 procent to ten , szkoda tylko , ze nie umiem czytac po niemiecku

jakies rady ?

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#241568 morcin77 :

...

jakies rady ?

Dziekuje

zacząć samodzielnie szukać informacji, połowa sukcesu to identyfikacja, tą dzięki refelex.net, mamy za sobą.

mając nazwę można już znaleźć troszkę informacji, nawet tu na forum.

ale podstawowa informacja jest po polsku: "... Żywienie:

glony, poilpy korali, specjalista pokarmowy! ..."

generalnie wieloszczety są o.k., drążą skałę, "sprzątają". często stają się problemem i zagrożeniem gdy urosną.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlanczam sie do tematu. Czy 6 wieloszczetow na 160l to ju za duzo? Najwiekszy ma okolo mysle ze 12 cm pozostale sa kazdy o okolo 2cm mniejsze. Zakladac pulapki i pozbyc sie ich czy niech sobie jeszcze porzyja? Najbardziej podobny do tego http://pl.reeflex.net/tiere/2204_Eurythoe_sp.%2001.htm lub ten http://pl.reeflex.net/tiere/950_Hermodice_carunculata.htm


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisze ..zasadniczo plus taki że jak coś zdechnie w akwa ,a nie mozna poprzestawiac skałek to własnie one tym sie zajmną ..minus jak bedzie mało papu dla nich to ryby chowajace sie na noc w skałach mogą być żywcem pozarte .Ja osobiscie pilnuje ich populacji ,i raczej tempie w akwa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ost złapałem 2 kolo 12 cm rózowo brazowe,penseta i udrazniaja teraz rury w sraczu:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to Palola sicilliensis to ja miałem takiego u siebie w 200 litrach i wyrósł do jakiegoś 1 metra

jak był taki wielki to zjadał xenie, (wtedy jeszcze nie wiedziałem że go mam i myśłałem że padają z nieznanych powodów)

później już go widziałem ale nie miałem jak złapać (miałem już stracha rękę wkładać do akwa :playing )

wyjadł mi zoathusy, xenie, a na koniec widywałem jak gryzł końcówki akropor.

Skończyło się na tym, że musiałem wyciągać całą skałę i złapałem gada, ale przy okazji się porwał na kilka kawałków

jeśli chcecie to służę fotkami :strutin

także jeśli to ten to był od razu łapał i nie namyślał się

ps. ryb nie ruszał


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakupiłem doktorka a dziś patrze z jednej strony ciała przy głowie ma sporo igiełek wbitych raczej na 100% wieloszczęta igiełki da rade na razie pływa w jednym miejscu...;/ mam dość sporo wieloszczetów w akwarium pierwszy raz taki przypadek http://pl.reeflex.net/tiere/956_Eurythoe_sp.%2001.htm ten rodzaj wieloszczęta


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#241568 morcin77 :

Wielkie dzieki

na 99 procent to ten , szkoda tylko , ze nie umiem czytac po niemiecku

jakies rady ?

Dziekuje

Użyj tego linku do tłumaczenia google. Czasami jest mocno nie gramatycznie ale lepsze to niż nic. Wpisz url z którego chcesz tlumaczyć i ustaw z jakiego języka na jaki.

http://translate.google.pl/


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc 2,5-3m dlugi i jak dwa palce gruby ! Dziekuje, tam reke wlozyc. :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.