Skocz do zawartości
Raf

Umierajace ?

Rekomendowane odpowiedzi

4727-1.jpgZa miesiac grzybki wygladaja tak 4727-2.jpg mam wysokie no3 czy jest to powodem skurczenia oraz wybarwienia ? odpieniacz nie wyrzuca za duzo syfu. Co zrobic aby powrocily do poprzedniego wygladu. z sumplementacji stosuje ocean nutrition nano reef coral food ,czy moze to spowodowac wzrost no3?

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze podaj wiecej danych, parametry...

tak wysokie NO3 moze byc powodem zlej kondycji kazdego zwierzaka w akwarium,

to chyba przesada z nazywaniem pokarmu suplementacja...

no i faktycznie karmienie, zwlaszcza nadmierne moze spowodowac wysokie NO3, a jak u Ciebie z PO4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybarwienie zalerzy od PO4 a jeśli odpieniacz nic nie wyrzuca to znaczy że niema co..

Opisz dokładnie kto,co ma problem w twoim baniaku bo każdy koral przechodzi to inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarcophyton ehrenbergi dobrze mloda xenia rosla dobrze teraz troche zwolnila zonthaus ok wiec najbardziej sie to odbilo na grzybach jak na zdjeciu .nie wiem co zrobic ph 8.1 hk8 alkality2.8 tyle co testuje na poczatek zgodnie z zaleceniami kolegi z forum zasolenie 1.024 i tak tych grzybkow mialem wiecej ale padly 2


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przestaw te grzybki w bardziej zaciemnione miejsce,z delikatną curkulacją ...mam wrazenie ze nie tam je umiejscowiłes co potrzeba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alkality 2,8, po co to mierzyc ?

Mysle, ze wazne jest, jakim testem mierzysz :strutin

Warto tez znac wartosc Ca.

Nikt nie wie, czy nie bylo w akwarium jakis gwaltownych skokow kH lub ph.

PO4 mozesz nie mierzyc, bo do miekkich chyba nie kupisz drogiego testu, a innymi nie warto.

Zmierz Salifertem NO3, kH, ph, Ca i ewentualnie Mg. Gdybys przestal "karmic" i podmienial systematycznie wode, to byloby latwiej.

Upewnij sie tez u kolegi lub w sklepie, czy Twoj pomiar zasolenia jest prawidlowy, bywaly to "pewne" rozbieznosci.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie grzybki podobnie wyglądały przy bardzo wysokim KH ~ponad 10*

Zachowują się jakby traciły zooksantele,robią sie miejscami bezbarwne,ale po polepszeniu parametrów potrafią szybko odbić i wrócić do poprzedniego wyglądu.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf przestaw je tak jak sugeruje kolega Piona i zobacz jak się zachowają

Skoro KH masz 8 to w twoim przypadu przypadek Promila niema miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh,Ca ..Ostatnio miałem spadek i to spory...znaczy sie Kh =5 Ca =330 ..Seriatopora doznała wstrząsu i zeszła ..Ale po grzybkach nic nie zauważyłem że cos im nie pasowało ..Obstawiam albo swiatło ,albo cerkulacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki mierze testami saliferta kh 8 ph 8,1 no3 mozliwe ,ze ponad 100 wydaje mi sie,ze moze to byc spowodowane tym pokarmem dla korali dlatego juz od 2 dni nie dozuje zasolenie od 2miesiecy zmiejszylem regularnie do 1.024 z 1.030 ,dokupie jeszcze testy na ca i mg grzybki przestawilem w cien zobaczymy czy, to cos pomoze dzieki za wskazowki. narazie nie mam jeszcze tej soli a podmieniam woda tylko przefiltrowana przez brita nie kupilem jeszcze filtra ro/di obawiam sie tylko o to no3... DZIEKI koledzy.No i tych glonow sie nie moge pozbyc piasek takze jest zasyfiony poprzedni wlasciciel chyba nie mial za duzo pojecia.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpieniacz może nie mieć co wyrzucać przy NO3=100 :strutin Za mało danych, żeby tu cokolwiek doradzić, a co dopiero dać rozwiązanie... Podaj pełne dane baniaka, sprzęt, obsada, wiek baniaka,karmienie, podmiany to cokolwiek będzie można powiedzieć przy NO3=100 to ja bym się najpierw skupił nad zejściem tak do 1 i zastanowieniem się dlaczego masz tak wysokie NO3 skoro rzekomo masz odpieniacz i nawet go używasz...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damselfish ,ocelaris, 2 kraby pustelniki,Gammaridea,Ostracoda,zonthausy,Sarcophyton ehrenbergi ,xenia,grzybki.Karmie 2 razy dziennie ryby resztki pokarmu ktore nie zjedza wyciagam sitkiem pokarm w platkach reszta jak w poscie.skaly moge miec wiecej jak 10 kg no i mam piasek na dnie ale nie mam pojecia ile go jest na 2 meskie palce na obszarze 403mm W x 484mm D pozdrawiam.ps odpieniacz cos tam wyrzuca nie mam pojecia odnosnie wieku akwarium podmianki wody robie raz na tydzien 1,5 litra


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany wydaja sie byc dosyc skromne. Kilka nastepnych robilbym przynajmniej 10-cio litrowych, zeby to blotko rozcienczyc. Odpieniacz jest prawdopodobnie za slaby.

Pomyslalbym o przejsciu na karmienie plukanymi mrozonkami. Wrzucasz troche, przy wlaczonej cyrkulacji, ryby za tym lataja, a czego w ciagu 30 sek. nie wylapia to powinno trafic do odpieniacza (ale to musi byc ODPIENIACZ) Wystarczy, jak kostke mrozonki podzielisz na pol i takimi polowkami podkarmisz ryby 2 x dziennie. Jeden dzien w tygodniu ryby moga calkiem glodowac. Moze karmisz zbyt obficie, ze musisz cos wylawiac sitkiem ? Jeszcze o takim karmieniu nie slyszalem. Tu masz tez odpowiedz na zbyt wysoki NO3 i zapewne PO4.

Na dnie lezy raczej gruby zwir a nie piasek. Tam sie zbiera wiecej brudu, z ktorego tez powstaje NO3 i PO4.

Cyrkulacja wyglada na dobra, choc cyfry moga tez mylic. Ja mam taka cyrkulacje w 18 litrach ze szczepkami. Na poczatku byla za silna, ale z czasem wydajnosc pomp maleje...

Oswietlenie nalezy do b. skromnych...

Wydaje mi sie, ze w tym zbiorniku trudno jest wskazac choc jeden atut, silny punkt, ktory mialby utrzymac parametry.

Skaly masz wystarczajaca ilosc. Skala powinna wyfiltrowac resztki, ktorych nie wybierze odpieniacz. Jak widac, tych resztek jest nawet dla tak duzej ilosci skaly za duzo.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy moich 35l netto podmieniam co tygodniowo 7-10l świeżej solanki.Po 2 dniach odpieniacz DIY sporo pieni.pływa u mnie tylko jedna ryba ,karmię małymi porcjami 2 razy dziennie-mrożonki.Żywej skały mam ok 7 kg


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za dobre wskazowki popracuje troche nad tym.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.