Skocz do zawartości
promil

Ślimak Turbo czyści czy tylko udaje?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad jakąś ekipą czyszczącą do mojej minirafy 45l.Miałem w swojej historii ślimaki Turbo,Strombusa.

Interesowała by nie 1-2 sztuka jakiegoś ślimaka i teraz zastanawiam się co kupić i czy to co kupię naprawdę czyści skały z glonów niższych czy tylko udaje.W/g mojej opinii Turbo udaje,że czyści skały,ale nie wiem jak u Was?

Poproszę o opinie w tej sprawie :strutin


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerity czyszczą, ale NIE jedzą wszystkich gatunków glonów to takie moje spostrzeżenie :strutin:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szyby, to "udają".

Pozostaje skrobak tak czy siak. Na szybie po slimakach zobaczysz jedynie smugi. Ot co.

Ale za to na skale, a zwłaszcza na koralach to już moim zdaniem wypadają lepiej.

Miałem przypadek, że jak poszły mi turbo, to po krótkim czasie nie mogłem się pozbyc glonów z clavularii viridis. Wpuszczenie nowego turbo od razu załatwiło problem. :strutin


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mi tam skałę z glonów po dojrzewaniu pięknie wyczyściły, ale jak mówię nie każdy gatunek glona im smakuje... :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki to niech zostanie przy Turbo :strutin


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@promil,o wiele lepsze od turbo sa TECTUSY-mi wyczyscily skale w czasie dojrzewania w dwa dni a byly to geste zielone nitki dlugosci prawie 5cm,glony te wygladalay jak niekoszona trawa,do dzisiaj mam w akwa te slimaki i robia to co do nich nalezy,od kiedy twoje akwa juz funkcjonuje?,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa funkcjonuje od ok roku,ale 50% obsady i żywa skała ma ok 5 lat.

Zbiorniczek jest mały gęsto obsadzony i szukam jakieś nie za duże zwierzątko do czyszczenia.

Glony porastają część skał,sporo jest ich w Viridisach itp.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Odświeżam temat. Poradźcie konkretnie gatunkowo które ślimaki trzeba na bank mieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój numer jeden to Strombus. Tectus fenestratus też jest fajny, ale musisz na niego uważać, bo jak się przewróci, to nie potrafi się podnieść. No i umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A te TECTUSYi Turbo ? Chodzi mi i o MPO i też by coś dekorowało. I ile tego mogę dać do 112l ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę rzucać oskarżenia na cała populacje Tectusów, ale ja mam 2 sztuki i większych nierobów nie widziałem jak żyje.

Po wpuszczeniu do akwarium robiły przez 2 dni piękną robotę, obleciały całe wkoło z 10 razy. Od tego czasu znalazły swoje ulubione miejsca i poruszają sie po terenie 10cm kwadratowych raz na 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A może trzeba je dyscyplinować ? Przełożyć do trochę "słodszej" wody karnie na 10 min ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadysta:)

:wallbash:


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Czasem kij a czasem marchewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak powaznie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nie no na poważnie to jak swojej roboty nie robią to ja bym im sera na desera na pierogi nie dał.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.