Skocz do zawartości
rosiczka

Problem z "posoleniem wody"

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, Mam poblem z posoleniem wody, robie na próbe wode w 5l butelce po wodzie mineralnej, stosuje sól HW, wsypałem juz 9 łyzek stolowych a hydrometr hagena pokazuje mi 1,011 , temperatura wody 25C mieszam, napowietrzam i nic:(

Powiedzcie czy to normalne??


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodaj jeszce aż osiągniesz 1,023

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syp po trochu i sprawdzaj co chwilke tym swoim hydrometrem. Ja tez probowalem w 5L baniaku i wychodzilo mi tez sporo tej soli.

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby osiagnac zasolenie 1,023 w 25 st C musisz wsypac na 5 l wody 172,72 grama soli i powinno byc dobrze, i wtedy sprawdz


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAaaa czyli musze jeszcze pare łyzeczek tam wrzucic:)

Bardzo dziękuje Wam za Pomoc:)

Dam znac jakie wyniki:)

pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie 1,022 :p do rana niech sie miesza:)

pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosiczka tez miałem do tej pory HW i mieszalem w 5 litrowej butli. HW barzo szybko sie rozpuszcza i jak kilka minut potrzasac bedziesz butla to masz wode gotowa :p

Ja tam po 5 minutach potrząchania od razu podpinam do pompki dozującej i w 2h mam podmiankę wody gotową. Ale oczywiscie tak bez pomki dozujacej to od razu bym nie wlewał wody :p


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomik :

zeby osiagnac zasolenie 1,023 w 25 st C musisz wsypac na 5 l wody 172,72 grama soli i powinno byc dobrze, i wtedy sprawdz

Witaj ... z jakiego przelicznika to wziąłeś ???? też bym chciał mniej więcej wiedzieć ile sypać na ile litrów

:)


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salzrehner(chyba tak sie pisze). Maly programik liczy min ile soli wsypac do ro, albo ile zeby podniesc zasolenie i takie tam:) jest chyba na stronie w dziale pliki.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od producenta soli ok. 35-38g na 1 litr wody RO


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerzol

w TYM TOPICU zerknij, tam jest link i krotka instrukcja. fajna sprawa ten kalkulator, oblicza tez ile soli do mg i ca trzeba dodac zeby osiagnac ustawione stezenie i ile dni to bezpiecznie dodawac


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.