Skocz do zawartości
pio7

co to jest

Rekomendowane odpowiedzi

W zaznaczonej części coś chyba siedzi, czasami wygląda jakby z otworu wyleciały nitki pajęczynki lub jakiegoś dziadostwa :) a czasami wydaje się że na kilka milimetrów coś z tego wygląda na jakieś 3 milimetry koloru pomarańczowego lub różowego

4789-1.jpg

4789-2.jpg


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiadly slimol.Ja takie tepilem bo stresowaly korale swoja pajeczyna.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT
#245058 BeRsErK :

Osiadły ślimol

Też takiego posiadam ale mój to jest już wielki narazie go jeszcze mam ale jak długo to sie okaże.

Pozdrawiam Daniel M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co robi takie bydle i czym właściwie jest?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest dokładnie tym co napisaliśmy ;] Ślimak, który wbudowuje swój domek w skałę i za pomocom wypuszczanych "sieci" odławia jedzenie z wody.

Sam w sobie nieszkodliwy ale jego sieci mogą przeszkadza koralowcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245258 BeRsErK :

No jest dokładnie tym co napisaliśmy ;] Ślimak, który wbudowuje swój domek w skałę i za pomocom wypuszczanych "sieci" odławia jedzenie z wody.

Sam w sobie nieszkodliwy ale jego sieci mogą przeszkadza koralowcom

Nieszkodliwy? :cursin:help1 po dwóch latach odkryłam dlaczego po przestawianiu skały mam spuchniete palce jak balony. one sa ostre i kłujace i coś w sobie mają. Jak podnosiłam kawałek skały to niezauważalnie i bezboleśnie wbijały się w skórę. śladu brak, ale palec po kilku godzinach puchł i swędział.Myslałam jakieś uczulenie czy coś. Ale doswiadczalnie wykryłam przyczynę. Co ciekawe mój maż ma grubsza skórę i jego to nie rusza.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorą aspekt kłująco-kaleczący pod uwagę to 3/4 rzeczy w solniczce jest śmiertelnie niebezpieczne ;]

Ostatnio "pogłaskałem" wieloszczeta wyrywając nadmiar pełzatki w zbiorniku ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zlikwidować przez ułamanie czy pozostawić dziada? Kilka mam takich...


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245282 BeRsErK :

Biorą aspekt kłująco-kaleczący pod uwagę to 3/4 rzeczy w solniczce jest śmiertelnie niebezpieczne ;]

Ostatnio "pogłaskałem" wieloszczeta wyrywając nadmiar pełzatki w zbiorniku ;>

Moj syn ostatnio miał te kolce w d... :) Bo to było tak... czyściłam w sumpie przedział gdzie leżała kupiona skała. W skale nie bylo wieloszczetów. Resztkę wody wybierałam do sucha gąbka (taką starą) .Jak płukałam ją pod kranem to potem niałam pełno w dłoniach igiełek jak po głaskaniu kaktusa. Ale robiłam coś i odłozyłam do łazienki żeby mi nie przeszkadzała. A mój syn nie mogł znależć swojej....

Tak na serio przed włozeniem łap myję i po też goraca wodą. Krojenie grzybków, zooanthusów zawsze w okularach i itp itd.

Głaskanie wieloszczeta mi się zarzyło. Ale długo nie mogłam odkryć co mnie tak urządza. Dopiero seria powtórzeń -brałam dłonią skałę,(fotka) i jak zeszła opuchlizna po tygodniu to pod lupą można było na palcu znależć ślad.

Przy próbie na mężu tylko raz miał coś podobnego, ale bardzo mało jak slimol dotknął skóry w zgieciu palca. A wieloszczety to moj piękny może głaskać bezkarnie...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

likwidować dziada czy pozwolić mu żyć?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaklejalem klejem do korali.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyskrobuję nozem,są kruche. Przyznaje że przez pięć lat nie usuwałam więc jest ich pełno. Ale jak nie grzebiesz non stop przekładając skałki i masz męską rekę to zostaw. Zwierz nie jest uznawany za szkodliwego czy niebezpiecznego. To trochę jak z Xenią jedni hodują inni walczą


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakleiłem klejem chyba z 8szt. Po tygodniu na szczęście zachciało mi sie grzebać w akwa i przy przekładaniu skały poczułem okropny smród. Pochodził on wlasnie od pozaklejanych ślimorów wiec od razu śrubokret młotek i dłubanina.

Nie które udało sie odbic w całosci. Ogólnie wywaliłem wszystkie, nic do akwa nie wnoszą, denerwują korale, szybko sie rozmnażają, puszczają jakąś pajeczyne co zbyt estetycznie nie wygląda. u mnie rosły nawet na tectusach.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można je po prostu poodłamywać kombinerkami? Jak to wygląda w środku?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę pio że chcesz wjechać z ciężkim sprzętem :googleye

Chyba bardziej skuteczne byłoby dłutko i powyrywać dranie

Edit: co ja gadam... szablą je szablą :clowning a tak na serio to myślę że nóż wystarczy


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc to cholerstwo jest poprzyklejane? myślałem że to jakaś bardziej twarda skorupa :googleye

to w niedzielę popróbuję poodrywać je


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.