Skocz do zawartości
Lizard

wilgotna sól

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi, nie wiem jak i skad, ale do opakowania z sola dostala sie jakos wilgoc, sol tworzy teraz taka lekka mase solna. Czy moze to jakos negatywnie wplynac na caly system? nie wiem, czy w takiej wilgotnej soli moze sie cos rozwijac itd.

prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sol stoi w szafce z innymi specyfikami do akwarium, ale ani nic sie nie wylalo, ani nie ma tam pary ani nic, nie wiem skad ta wilgoc a sol mocno podmokla, taka masa sie zrobila wrecz. mam nadzieje, ze nie zaszkodzi to podmianom i nic w tej soli nie bedzie czy tez nie rozwinelo sie juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miałoby się rozwinąć w soli?


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cursina mi zrobił się kamień z soli


Ja jestem jaki jestem inny nie bede solniczka 80L.+ 325L. 130X50X50 2XHQI 70W.+ aquastarlight T5 4X54W. , CYRKULACJA 2x JVP102 + JVP101, odpieniacz N/N ??, sól Tropic Marine pro-reef, skała kg.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245205 Magdalena7 :

Co miałoby się rozwinąć w soli?

Raczej czy coś się nie utleniło ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, wiem, ze sol zwalcza bakterie i grzyb, takze nikla szansa, zeby cos sie w niej rozwinelo, pytam poprostu, bo tak samo jak to nie jest dla mnie wiedome, niewiadomą jest jeszcze dla mnie to, skad wilgoc w tej soli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys,zawilgotniala Reef Crystal,nie nadawala sie sie juz po tym do uzytku,bo wapń sie z niej wytracal i osiadal w wiaderku i na pompce mieszajacej.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to trudna zagadka,sól jest higroskopijna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, sól chłonie wodę- z powietrza np. Owszem mogło się coś wytrącić, tak, że już się nie rozpuści. Dlatego też nie robimy roztworu stężonej solanki i go nie rozcieńczamy, ale od razu rozpuszczamy w docelowej ilości wody.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys byl temat wlasnie o tym, ze podczas powstania nasyconego roztworu soli morskiej ( z jakim tutaj mamy bez watpienia do czynienia) powstaja jakies nie przyswajalne i nie rozpuszczalne zwiazki wapnia. Trzeba by pogrzebac po forum i poszukac. Jakis chemik czy farmaceuta dosc dokladnie opisal ten proces a wynikalo z niego - nic dobrego :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól skawalona,czy zbrylona ..jak dla mnie nadaje sie do bani.. Chyba ostatni raz jaką miałem taką to Kenta ...Pewnikiem nie spełniała swojej funkcji ...Zasadniczo w stopniu skawalenia ona juz uległa utlenieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245628 piona :

Sól skawalona,czy zbrylona ..jak dla mnie nadaje sie do bani.. Chyba ostatni raz jaką miałem taką to Kenta ...Pewnikiem nie spełniała swojej funkcji ...Zasadniczo w stopniu skawalenia ona juz uległa utlenieniu...

Panowie poddajcie się ma rację :googleye


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.