Skocz do zawartości
AdamB

Problem z zoa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilkunastu juz dni nie otwieraja mi sie zoa na jednj skalce

02012010549.th.jpg

15032010642.jpg

fakt, ze kH w zbiorniku spadlo do 8 a pH do 7,7 po odstawienu kalkwasser ale inne korale na to nie zareagowaly tak gwaltownie.

Po mimo zmiany soli na TM Bio-Actif, zmiany miejsca polozenia skalki, karmirnia itp itd zoa WOGOLE sie nie otwieraja!

Wczesniej nie bylo z nimi zadnego problemu az nagle z dnia na dzien cala kolonia przestala sie otwierac

Jak mozna je ratowac ??


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladam, ze inne parametry ok;

zasolenie ?

temperatura ?

lub cos po nich lazi/skubie... nie masz jakiegos niechcianego kraba, wieloszczeta, ktory akurat upodobal sobie te zoa ? popatrz w nocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo ale uzeram sie z cjano i mysle ze to od tego bo niestey wlazi na nie :)


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja tez tak mialem z poltora tygodnia byly zamkniete i teraz pieknie juz mam otwarte - moje wnioskuje ze zestresowaly sie transportem 3 godzinnym :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam cjano, nic po nich nie lazi procz slimaka, ktory faktycznie tam wciaz przesiadywal a teraz plywa po morzach i oceanach kanalizy i chyba wlasnie wtedy sie zaczal ten problem. Ale slimora dawno nie ma a zoa wrecz znikaja ze skalki !! Jak je ratowac? Probowac z kapiela w glukozie, fluidzie czy innym zarelku?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdamB, sprawdź, ale dokładnie a najlepiej z lupą, czy nie ma tam malutkich ślimaów nagoskrzelnych. są naprawdę mikro... swego czasu przyjechały do mnie jako "bonus - niespodzianka" z innym koralem. nic nie zauważyłam, ale po dwóch/trzech tygodniach od włozenia owego korala "pełnego niespodzianek" zoa zaczęły strajkować. przestały sie otwierać, marniały. dopiero po dobrych kilku dniach wypatrzyłam ze dwa mikro-szkodniki (3-4 mm) ze skrzydełkam.

nie miałam wtedy nic pod ręką, więc 3x dziennie płukałam zoa w czystej wodzie RO. slimaki odpadały jak głupie a zoa już trzeciego dnia zaczęły się otwierać.

tak więc uważnie obejrzyj sobie zoa, zwróć uwagę na podstawy polipów - u mnie tam było najwiecej tych szkodników

i jeszcze jedno, mam od lat (jeszcze w poprzednim zbiorniku był :googleye) dużego wieloszczeta. jest o tyle nietypowy, że siedzi cały czas w jednej skale, w jednym miejscu. nie rusza się stamtąd, ale gdy zbyt blisko jego dziurki, postawiłam małą skałkę z zoa,to POCIĄGNĄŁ ją do siebie i kilka zoa skonsumował. mówię o paloli :clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Nika, tez juz pomyslalem o kapielli w RO. Kiedys dostalem w sklepie "premie" w postaci wirkow i tez pomoglo RO a zoa szybko sie po takim stresie pozbieraly


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Nika, tez juz pomyslalem o kapielli w RO. Kiedys dostalem w sklepie "premie" w postaci wirkow i tez pomoglo RO a zoa szybko sie po takim stresie pozbieraly


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast od wczoraj mam inny problem - moje jedne male zoa pokryly sie jakby plesnia - bialym miekkim ciagnacym sie nalotem - wiecie co to moze byc i co z tym robic? w miejscy skaly gdzie jest ten nalot nie mam juz zoa - zanikly :-(


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245766 syciu :

ja natomiast od wczoraj mam inny problem - moje jedne male zoa pokryly sie jakby plesnia - bialym miekkim ciagnacym sie nalotem - wiecie co to moze byc i co z tym robic? w miejscy skaly gdzie jest ten nalot nie mam juz zoa - zanikly :-(

Grzyb - niestety ale szybko atakuje i potrafi w ciągu 2 dni małą kolonię zoa pochłonąć - moja rada to zainfekowany fragment jak najszybciej usunąć ze zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.