Skocz do zawartości
Gość buczi82

Malo Mg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Witam

Prosbe mam, mam za malo Mg w akwa, powod taki ze mioalem zla sol kiedy zalewalem akwa, obecnie zrobilem juz okolo 50% podmianki z dobra sola, ale wciaz jest za malo Mg, nie chce roibic nastepnych podmianek, co by mi bakterii nie wywalilo, dlatego mam prosbe, prosze wybrac z ponizszego linka, jakis dobry srodek na podniesnienie Mg, bede wdzieczny...

http://home-garden.shop.ebay.co.uk/Fish-/20754/i.html?LH_BIN=1&_trkparms=65%253A12%257C66%253A4%257C39%253A1%257C72%253A2472&_nkw=magnesium&_dmpt=UK_Pet_Supplies_Fish&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=15&_sc=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować każy preparat podnoszący Mg.Podniankami cięzko będzie doprowadzić poziom Mg do stasnu pożądanego.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

aha, a jesli chodzi o Ca ???

bo mam okolo 350-360 tez malo :/

do Ca tez musze jakis preparat, czy podmianka da rade ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniając 10-20% tygodniowo ciężko będzie osiągnąć właściwe parametry.Lepiej zaopatrzyć się w preparaty podnosząc Ca i MG.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki dzieki, a moze jakies propozycjke, moze ktos kiedys uzywal i poleca jakies ???

bylbym wdzieczny, bo szczerze do wszystkiego przekonania nie mam, tak jak np do tej soli co kupilem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baling...sie kłania.Dozowanie z reki ,albo dozownik automatyczny..Jeżeli Ca niskie i Mg ...to chyba nie ma innej abcji..Przerabiałem ostatnio grotecha Ca +kh ..efekty mizerne ..60 zł poszło sie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam KENTA i Seachema


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dzieki wielkie :googleye

nic trza zaczac czegos szukac :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja urzywam aquael-a i jestem zadowolony ale niewiem czy tam u was będą :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no w sklepie jak bylem to jakis zestaw chcial mi wcisnac, mowil ze to wszystko do wszystkiego, ale odpuscilem sobie :/

wiec pozostaje mi praktycznie to co na ebayu widac, chyba ze moze gdzies w sklepach internetowych poszukam...

EDIT:

chyba ze takie cosik: Saliferta, skoro testy oki to moze i to bedzie :googleye

http://cgi.ebay.co.uk/Salifert-Magnesium-Powder-250ml_W0QQitemZ300352620314QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item45ee69471a

chociaz na poczatku chcialem kupic to:

http://cgi.ebay.co.uk/Magnesium-marine-reef-coral-fish-500ml_W0QQitemZ290402674863QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item439d5928af

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

hmmm

obecnie uzywam soli tego producenta, wiec moze byloby dobrze kupic Mg tego samego, co o tym myslicie ???

z tego co slyszalem, ludzie chwala ta sol...

a to Mg

http://cgi.ebay.co.uk/TMC-TROPIC-MARIN-BIO-MAGNESIUM-450G-11-45_W0QQitemZ370241888930QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item563422e2a2

i Ca w komplecie :googleye

http://cgi.ebay.co.uk/Tropic-Marin-Bio-Calcium-supplement-reef-marine-tank_W0QQitemZ260565309225QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item3caae71729

to jak brac to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja mam ten sam problem - za mało Mg i Ca.

Też przerzuciłem się na TM.

i jak też mam brać to ??


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zainwestuj w bailinga


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi,

napewno znajdziesz gdzies w sklepie potrzebne Ci sole. Jak chcesz troche zaoszczedzic, to omijaj sklepy akwarystyczne i nie kupuj gotowych, wymieszanych produktow. Dobry bedzie Ebay, drogeria, chemiczna hurtownia itp.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Witam ponownie...

zdecydowalem i zakupilem to :

http://cgi.ebay.co.uk/TMC-TROPIC-MARIN-BIO-MAGNESIUM-450G-11-45_W0QQitemZ370241888930QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item563422e2a2

na podniesienie mg, daje narazie przez 2 dni, z tego co wyczytalem daje sie i lyzeczke na 100L dziennie, niby podnosi (tylko) o 5ppm...

chcialem tez zakupic cos na Ca i zakupilem takie cos, chcialem tylko na Ca ale kupilem caly komplet:

pict0061o.jpg

pytanko czy ktos to kiedys stosowal ???

ja daje tylko Ca, pol nakretki dziennie, zaczalem od dzisiaj, mam nadzieje ze pomoze...

co do reszty to nie wiem czy stosowac bo wysypalo mi sie cyjano i nie wiem jak z tym walczyc, a nie chce za bardzo chemii lac zeby czasem cosik sie nie stalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strontium i iodine podawaj raz w tygodniu 5 ml./190 l. osobiście stosuje te dwa preparaty od roku


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a nie spowoduje to ze cyjano bardziej sie wysypie ???

zbiornik mam okolo 2 m-ce, przenosilem sie z 90L na 125L i zrobilem okolo 50% podmianki, tzn podmianka + swieza solanka i od tyg cyjano mi wywalilo, a boje sie ze jak dodam te preparaty to calkiem mi wywali, wiec prosze o porade,nie ukrywam ze dzisiaj wlalem, ale po pol nakretki czyli 2.5ml na 125L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.