Skocz do zawartości
lalakon

wszytko na temat mojego akwa

Rekomendowane odpowiedzi

heja juz opisuje i objasniam :

litraż 80L.

wymiary 70.40.30

skały mam ok 10kg

skała była zakupiona w sklepie zoologicznym i smialo moge powiedzieć ze była odgazowana

podłoże Bio Active Live Aragonite - Natural White żywy piasek

cyrkulacje mam słabą ponieważ mam wsadzony mini filter wew ,który robi mi za ,,falownik'' w piątek będe miał Hydor - Koralia Nano pompa cyrkulacyjna

śwaitlo tak jak juz pisałem MARINE-GLO T-8 15W 46 cm dziś założyłem odbysnik ,

co do soli to nie pamiętam jaką mialem ale pewnie z sery

podmiankę wody robie co tydzień 5 litrów woda jest z RO+DI

filter zew. basic 80 a w nim purigen ,węgiel,biostarter,

testów uzywam z sery

po podmianie 20% wody i właożenia tego granulatu robilem ponowny test po 6 godzinach i wyszlo mi 1,5 ale jak to wiadomo że każdy test pokazuje inaczej noi test sery ,wiadomo o co chodzi .nastepny test zrobie jutro wieczorem zobacze jakie wyniki .jak jakies pytania to dawac śmialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na co?

Żyją tam jakieś zwierzęta?

Masz jakiś pomysł na to akwarium? Pytam bo ilość światła jest dość... kontrowersyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwierzęta: krewetka ,garbik ,xsenia ,grzyby fosforyzujące,cladiella, i inne grzyby których nie znam nazwy też fosforyzujące.a co do oswietlenia to juz wiem ze musze zmienic w srode jade do olsztyna i zajde do mariusza moze cos mi poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko...

z tego wszystkiego to tylko skala i piasek ok;

1. filtracja = koniecznie odpieniacz - zwlaszcza, ze masz zapedy na ryby...

2. kubelek raczej sobie daruj, no chyba, ze jako przeplyw, ale cos mi sie nie chce wierzyc, ze czyscisz go czesto...

3. swiatlo jak pisalem w innym topiku: min. 70w HQI lub 3x24 T5;

4. cyrkulacja; zalezy co chcesz trzymac, ale sugeruje tak 2x1000l/h, czyli, np. 2x Koralia 1;

5. produkty Sery (sol, testy, phosovec) daruj sobie w morskiej... ladnie wygladaja w broszurce...

teraz podaj parametry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna mala uwaga, staraj sie pisac w jednym poscie...to nie GG

dziwie sie jeszcze, ze nie dostales o...a od moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubełek chodzi od miesiąca bo wczesniej miałem kaskadę ,ale z tego co mi mówiono to miałem go nie czyścic przez ok,pół roku ,co ile mam go czyścić i dlaczego mam go sobie darować ??? co w zamian jego mam zrobic ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie, co do kubelka uzyj opcji szukaj; w slodkim to moze i co pol roku, ale w morskim, co dwa dni... stad powatpiewam w kubelek u Ciebie...

nic w zamian, odpieniacz, zywa skala, dobrana obsada, dobre karmienie i wszystko bedzie ok;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zes mnie pocieszył z tym kubełkiem, więcej bede sie z nim bawił niz przypuszczałem hmmm k... mać te tak powiem ,myslałem o zrobieniu sumpa ale jak będe zmieniał w lato na większe szkło to w tedy o nim pomysle a teraz musze pozostac z tym moim kubełkiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladam oswietlenie do 60cm akwa i nic nie moge znaleśc w rozsądnej cenie, jesli mam wsadzic 2x24 musze coś wymyslic na ta pokrywe .postaram sie zrobic jakieś fotki i wsadzic na publiczny sami ocenic po wygladzie ,a nie jak do tej pory po moich opisach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247165 lalakon :

...

skały mam ok 10kg

skała była zakupiona w sklepie zoologicznym i smialo moge powiedzieć ze była odgazowana

...

przepraszam, że tak się dopytuję, ale skała na 100% była żywa?

#247165 lalakon :...podłoże Bio Active Live Aragonite - Natural White żywy piasek...
o.k.
#247165 lalakon :...cyrkulacje mam słabą ponieważ mam wsadzony mini filter wew ,który robi mi za ,,falownik'' w piątek będe miał Hydor - Koralia Nano pompa cyrkulacyjna...
nadal za mało, zgadzam się z @pooh, że 2x 1000 L/h, na początek
#247165 lalakon :...światlo tak jak juz pisałem MARINE-GLO T-8 15W 46 cm dziś założyłem odbysnik ,...
tu już Ci wspominałam, zakup te belki. odstaw pokrywę i będzie dobrze i rozwojowo. i Ty tam ukwiał włożyłeś??? :)
#247165 lalakon :....co do soli to nie pamiętam jaką mialem ale pewnie z sery ...
sól, zwłaszcza w małym zbiorniku to podstawa. pomyśl o TM bio actiff. preisa na razie nie polecam. przy dobrej soli odpadnie Ci lanie dodatków, należy jedynie pilnować systematycznych podmianek.
#247165 lalakon :....podmiankę wody robie co tydzień 5 litrów woda jest z RO+DI...
dobrze, tylko pilnuj wymiany okresowej prefiltrów i żywicy. poza tym, żywicę polecam
#247165 lalakon :....filter zew. basic 80 a w nim purigen ,węgiel,biostarter,...
kubełek out
#247165 lalakon :....testów uzywam z sery...
zakup saliferta, lub tropic marine

a do pończochy węgiel (nie sery!) i do drugiej absorber PO4 np. eco-phos. węgiel moczysz dwie doby, a abosrber płuczesz.

i cierpliwości i powodzenia :)

edit:

#247182 lalakon :

kubełek chodzi od miesiąca bo wczesniej miałem kaskadę ,ale z tego co mi mówiono to miałem go nie czyścic przez ok,pół roku ,co ile mam go czyścić i dlaczego mam go sobie darować ??? co w zamian jego mam zrobic ????

z ciekawości, skąd masz taką informację??? mi swego czasu (ponad dwa lata temu) też tak doradzono w jednym sklepie, ale szybko zaczęłam słuchać doświadczonych formuwiczów i pozbyłam się zagrożenia. szczerze zalecam Ci to samo.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nika skala była żywa,falownik będzie taki jak polecacie jutro zadzwonie i zmienię zamówienie,światło hmmm musze cos pomyśleć cos dobrać ,nom wsadziłem ukwiał i szybko go wyjąłem ehhhhhhh,kubełek out ????????????

kurna to co mam filtr wyrzucić?????????? a co do rad to pewnie ta sama osoba mi doradza co Tobie :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lalakon, czytasz to co piszemy, kilka postow wyzej napisalem, co z kubelkiem i dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam tylko nie zrozumiałem ,wolę dwa razy zapytac niż zrobic cos pochopnie i potem nie pytać ponownie o to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lalakon, tak mi się właśnie wydaje... kubełek, którego nie tykać i który jest niezbędny...

wywal go! skała + odpieniacz + cyrkulacja PORADZI SOBIE! A Ty będziesz miał mniej problemów, i żeby nie było, pare lat temu, ja też uważałam, że wiem lepiej i kubełek jest niezbedny, ale wytłumaczono mi uwierz, że tu warto słuchać ludzi z doświadczeniem, bo jest to oczczędność czasu, pieniędzy i zdrowia.

wywal kubełek :)

edit:

i zapoznaj się na spokojnie z tym tematem i ztym . ogarniesz, na czym polega filtracja i coś powinno Ci już się poukładać.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaw jutro fotki skały, czy aby to na pewno LR ... bo ... mam jakieś złe przeczucia. ale może przesadzam.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie sa swietlowki typowe dla akwarium slodkowodnego.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.