Skocz do zawartości
promil

Sól Kent,a wartość Mg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę,czy mógłbym prosić kogoś kto stosuje sól Kenta o podanie jaka jest zawartość Mg w roztworze do podmiany?

Bądź czy ktoś mógłby sprawdzić testem i podać mi,pytam ponieważ od czasu jak walczyłem z bryopsis:nono cały czas utrzymuje się stężenie 1600mg/l,mimo iż od dłuższego czasu 2/3 miesiące nie leję ballinga w tym Mg.

Kiedy sprawdziłem świeżą solankę Mg utrzymuje się na poziomie 1600mg/l i w akwa jest identycznie.Zauważyłem że SPS to za bardzo nie pasuje,Montipora talerzowa i "krzaczasta" zrobiły się prawie żółtawe.Reszta koral oki.

Z góry dziękuję.

P.S Ja na dzień dzisiejszy stosuję Aqua Test zooleka Mg.Przed dobijaniem bryopsis wartość Mg utrzymywała się pomiędzy 1230-1300mg/l,więc nie wiem czy to wina testu czy faktycznie sól Kenta ma tyle Mg i regularnie w takiej dużej ilości go tam uzupełniam.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zalezy od partii soli ja w mojej mam Mg ponizej 1000 i musze dodawać Magnesium Pro Liquid GroTech`a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w Kencie zawsze mam cos kolo wzorcowego 1300-1350; pomiar Salifertem;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie test zooleka (mimo że był nowy) zaniżał poziom Mg o ok. 400, więc zmierz najpierw poziom jakimś wiarygodnym testem. U mnie kent trzymał Mg w okolicach 1350-1400 ale było to ze 2 lata temu więc nie wiem czy coś zmienili w soli.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Salifert pokazuje 1350ppm


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.