Skocz do zawartości
spajdi

Labroides dimidiatus - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak myślicie czy ta rybka będzie czuć się bardzo ciasno w baniaku 60x30x40h (72l) z 2 błaznami? Nie jest zbyt duża, ale wiem, że dużo pływa dlatego się zastanawiam czy wystarczy jej miejsca na pływanie u mnie czy nie ma sensu jej męczyć w takim słoiku :) Wiem, że przyjmuje pokarmy zastępcze i jako tako problemów z hodowlą tej rybki nie ma natomiast martwi mnie rozmiar mojego baniaka...

Napiszcie co o tym sądzicie i jakie macie doświadczenia z tą rybką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rybka pływa zakrętami bardzo zwinnie więc da sobie radę nawet w słoiku. Tylko po jaką cholerę ta rybka do błaznów...dla dekoracji ? Poza tym 90 % obstawiam, że dość szybko "wyparuje" :) I mam nadzieję, że następnym pomysłem na chybił trafił nie będzie skrzydlica. Więcej nic nie napiszę - bo Święta idą i nie wolno grzeszyć !:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pomysł na chybił trafił, kumpel miał tą rybę w 112l 1,5 roku z błaznami i centropygą i wszystko było OK, jadła suchy, mrożonki więc nie wiem o co chodzi czego nie wiem tajemniczego o tej rybce ? Po to pytam, żeby się dowiedzieć jednak z tego posta wiele nie wynika który napisałeś :)

"dla dekoracji?" a po co są rybki w akwarium ? :)

I dlaczego "Poza tym 90 % obstawiam, że dość szybko "wyparuje" " ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labroides ,ta własnie rybka co czuje sie zajewaniscie jako doktor w akwa ...Jak długo pamietam(błazenków)nigdy nie czysciła..pokolce ..tak własnie dla nich ją trzymam ...wyleczyłem sie z krewetek ,juz dawno ,dawno temu ..pozd. Nie polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę tej rybki, żeby pełniła funkcję czyściciela tylko po prostu mi się podoba bo może się źle zrozumieliśmy :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale własnie ona pełni funkcje czyszczyciela ..to tak jakbys dał rozgwiazde piaskową ,bez piachu ...hmm ..kumasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugestia, że tą rybkę ładuje się tylko jak ryby mają pasożyty tak ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wyparuje ? Hmm... bo lubi sobie czasem wyskoczyć ( a szczególnie ze słoika). Jeśli chcesz dyskutować o dekoracji to zdecydowanie ładniej się prezentuje większy zbiornik. Nie wiem dlaczego utarło się, że błazenki super nadają się do nano-rafek. To, iż trzymają się blisko np. ukwiału nie oznacza, że nie cierpią na klaustrofobię w malutkim zbiorniku (bojownik syjamski też często trzymany jest w szklance wody i nawet skubany nie zdycha...a to łotr !). Trzymając rybki w niewoli chociaż starajmy się stworzyć im jak najlepsze warunki egzystencji. I nie tylko chodzi o relacje ryba = woda. Zresztą kolega Piona chyba dość jasno to wyjaśnił. Masz rację : argument, że kolega miał to ja też mogę mieć - jest nie do podważenia. Choć nie ukrywam, że też należy Cię pochwalić. Przynajmniej pytasz zanim zrobisz. Jeśli już chcesz ożywić trochę akwarium to polecam symbiotyczną parkę (babka, krewetka))krab pustelnik,rozgwiazda, ewentualnie para pięknych loretek (choć też trzeba uważać bo również wyskakują - szczególnie przestraszone). I na koniec : nie zadawaj pytań retorycznych. Skoro chcesz mieć Labroidesa to i tak go pewnie kupisz...czyż nie ? :) Pozdrawiam i...Wesołych Świąt. Alleluja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadaję pytań retorycznych, ale w swojej poprzedniej wypowiedzi nie użyłeś ani jednego argumentu czyż nie ? Dla mnie wypowiedź nie bo nie to tak jak brak wypowiedzi... Teraz napisałeś konkrety i teraz mogę wyciągnąć wnioski co do wyskakiwania ryb to mam pokrywę więc mi nic nie wyskoczy. Mogłeś w pierwszym poście napisać po prostu, że za małe akwarium i tyle bo o to właśnie pytałem i z tym się zgodzę po to właśnie stworzyłem tego posta, żeby rozwiać wątpliwości... Nie kupię w takim razie tej rybki :) Mówisz Gramma Loreto się nada do tego baniaka tak ? W takim razie rozważę taką kwestią bo rybka ładna :kapelusz Co do błaznów fakt szału nie mają w tym zbiorniku, ale kupiłem malutkie błazny, a z tego co zaobserwowałem nie rosną zbyt szybko więc do czasu jak urosną pewnie będzie większy baniak :)

Wesołych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.