Skocz do zawartości
bryczek

BIELENIE KORAIi WALKA ZAKOŃCZONA SUKCESEM

Rekomendowane odpowiedzi

przedtem dodawałem koral snow ale juz od jakiegos czasu nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel wiąże metale ciężkie, usuwa pozostałości po lekach usuwa zmętnienie ale nie jałowi wody

Odpieniacz wyciąga wszelkie pierwiastki z wody więc albo go skrec albo wyłącz na pare dni i zobacz efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie bieleje Pocillopora ani montpora digitata ani Stylophora mi sie wydaje ze są grubsze i maja wiecej zapasu pożywienia ale to tylko moje przypuszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel działa raczej na substancje makrocząsteczkowe.Jego działanie względem mikroelementów, substancji odżywczych czy witamin etc. jest znikome - choć rzeczywiście występuje. Jest bardzo zalecany, gdy w akwarium jest mieszana obsada (twarde + miękkie). Korale takie jak sarco moga wydzielać do wody substancje szkodliwe zwłaszcza dla Acropor. Efektem tego są zejścia tychże korali (czasem pod ługim czasie). Te toksyny to zazwyczaj długołancuchowe związki organiczne (jeżeli dobrze pamiętam), więc węgiel jest idealnym medium by usuwać je z wody. Proszę zaopatrzyć się w węgiel ROWA i przy takiej obsadzie stosować go w sposób ciągły. Pozdrawiam.

@up Co do grubości korala to wątpie by miało to w tym przypadku jakiekolwiek znaczenie. Chodzi raczej o trudność w hodowli i wymagania co do jakości wody. Tutaj montipory są dużo łatwiejsze od acropor.

Co do tego, że węgiel wiąże metale ciężkie to jest to zbyt duże uproszczenie. Owszem pewna część metali ciężkich jest wiązana, ale niektóre są zupełnie obojetne wobec węgla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz nic nie wyzuca jak narazie wydaje mi sie że nie ma co wyzucać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie wyrzuca to go wyłącz i końiecznie węgiel bo bez niego korale potruja sie na wzajem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy Ci na sps'ach to pomysl tez o redukcji korali miekkich.No i jakies mikroelementy tez wypadalo by dawac dla korali,ja od siebie polecam Pohl's Xtra i Aminokwasy Korallen -Zucht.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze sie podepne ale caly czas piszecie ze salifert zaniza wynik Kh mniej wiecej o ile?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert pokazuje KH 7.6 a Tropik marin KH 7.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem korale mogą głodowac. Przerabiałem ten sam temnat - jest na forum. Najlepiej będzie jak wstawisz zdjęcie. U mnie bielenie było od dołu, korale leciały strasznie. Zacząłem karmić obficie, do tego odpieniacz skręcony na maksa i przez jakiś czas dawałem ABC. Teraz efekt jest taki, że korale rosną w oczach, nabrały bardziej nasyconej barwy i oczywiście nie bieleją, a NO3 mam na poziomie 2. Karmienie to 9 kostek dziennie rybom i co 2 - 3 dni 6 kostek koralom godzinę po zgaszeniu światła. Oczywiście mrożonki nie płukane.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz mi kolego co podajesz wtych mrożonkach koralom sprubuje bo ja stawiam tez na głodowanie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie płukasz mrożonek a fosforany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dla ryb daje kryl i artemię, a dla korali plankton zielony i czerwony. Nie płucze bo w "osadzie" który zbiera się w naczyniu jest sporo pożywki dla korali :playing. Jeśli nie masz jakiejś tragedii jesli chodzi o "zaglonienie" zbiornika to pokarm, zaobserwujesz co i jak.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki a dajesz jeszcze cos oprucz mrozonek dla twardzieli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie daję, czekam, aż zejdzie mi zielony nalot (cyjano) choć jest go zdecydowanie duuuuuzo mniej. Zaczął schodzić po karmieniu. Jak uporam się z tym ...... to powolutku będę dozował amino KZ i CV KZ.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po wielu próbach doszedłem do końca czyli próbowałem wszystkiego nic nie pomagało suplementy karmienie korali bielenie nie ustępowało teraz wszystko wraca do normy wymieniłem oświetlenie miałem żarnki 2 x 150 w blau po 4 miesiącach świeciły gorzej jak 3 nowe t5 54 w po 2 tygodniach po zmianie oświetlenia poprawa mocno zauważalna wszystko zaczęło rosnąć i wracać do normy wyciągnięte wnioski to nie kupować badziewia tylko znane żarnki pozdrawiam i diekuje za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.