Skocz do zawartości
krotki

Do rozpoznania

Rekomendowane odpowiedzi

Poznaje ktoś tego ślimoka :playing

dsc04148f.th.jpg

dsc04147h.th.jpg


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Pan chyba racje :kapelusz, a coś więcej o ślimaczku? Zapewne pożyteczny


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem kiedys jednego mam juz ze 50 małych:) sam kiedys pytałem o niego mowili ze pożyteczny:) w sumie nie zauwazam zeby kosztowały w koralach,jedza tylko glony u mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednego aż 50 :playing czy wiesz jak wygląda ikra? Bo pojawiła mi się na szybie i szukam rodzica


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem czy one skladaja ikre czy co:) bynajmniej nie widziałem jej widze tylko coraz wiecej małych slimaków:Dale podobno jak glony zanikna to same padaja:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie żyć będą wiecznie :playing


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie będziesz miał w akwarium drapieżników , które mogą je atakować (niektóre krewetki, kraby pustelniki, niektóre większe ryby) to możesz pewnie mieć je długo. aczkolwiek spokałem sie z opinią, ze w wielu akwariach pojawiają się masowo w początkowej fazie funkcjonowania i znikają kiedy akwarium osiągnie pewne stadium dojrzewania kiedy to zmienia się nieco skład gatunkowy alg porostająych powierzechnię skał i szyb. z mojego akwarium zniknęły prawdopodbnie za sprawą l.wurdemanni.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czasu... u mnie też przez chwilę była plaga tych ślimaków. dwie zdrowe wurdemanni i wyrośniety pustelnik miały uzywanie.

w pewnym momencie zauważyłem, że nawet co mniejsze robactwo zaczęło je atakować.

151-2_dsc00259.jpg

stomatella ma tą słabość, że nie schowa się w muszli w razie niebezpieczeństwa. natura dała im za to szybkość, ale jeśli nie zdąży to jest łatwą zdobyczą.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miał byś fotkę ikry, albo opis jak możne wyglądać?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem w swoim akwa ikry tych ślimaków, ale myślę , że widziałem tarło - bo nie wiem co by to mogło być innego. wyglądało to jakby ślimaki puszczały "dymek", jak się zeszły dwa (zakładam samiec i samica) to widać było różnicę jeden puszczał dymek w postaci naprawdę drobnego pyłu, a drugi znacznie większe ziarna. jesli to rzeczywiście byla ikra to musi gdzies później osiąść na skale czy szybie żeby przetrwać. wydaje mi sie, ze to nie jest problem, bo rzeczywiście ich szybko zaczyna przybywać - większy problem to drapieżniki które się dorosłymi ślimakami odżywiają.

jeśli masz sump to proponuje zlapac kilka sztuk i tam wrzucic. bedzie wieksza szansa , ze zachowac jakas czesc populacji, dzieki ktorej bedziesz mogl w razie czego odbudowywac sklad w akwarium. aczkolwiek, wcale nie mówię, że krewetki muszą je wybić - mogą. po prostu to się zdarza.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium to na razie dojrzewalnia, mam jednego większego osobnika ( może więcej nie widziałem ), a z drapieżników to tylko wundermani i boxujaca. Na szybie mam jakąś ikrę i nie wiem czyja. Jak potrzeba samca i samicy to i tak nic z tego.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda wypuszczenie spermy bądź jaj http://www.youtube.com/watch?v=-n7pG9ZKOcs&feature=related

a czy masz jednego czy więcej - nie wiem ile kg skały masz w akwa, im więcej tym więcej ślimaków - ale najlepiej uzbrój się w latarke zajrzyj do zbiornika w godzine.dwie po zgaszneiu świateł. wtedy zobaczysz, czy masz jednego ślimaka czy wiecej. one prowadzą akwtyny tryb życią nocą. stawiam na to , że odkryjesz ich sporo :playing


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem jednego i mam ze 50 wiec moze ikre przyniósł na grzbiecie:) i sam se ja zapłodnil:) nie wiem w sumie jak to z tymi slimakami:reading

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiście zagadka bo jak mi sie wydaje to stomatella nie jest hemafrodytą, czyli chłopak i dziewczynką muszą sie spotkac. ale sprobuje poszukac wiecej informacji w necie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tak patrze do akwa i chyba bede mial ich juz ze 100 i to przy zapalonum swietle a co w nocy?:playing maskara :shockingdobrze ze nie sa szkodliwe:bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem już jakiś czas temu coś bardzo małego kształtem podobnego. Było za małe by stwierdzić ale jak troszke podrosnie to może potomstwo :playing.

krzysiek26 a masz jakiegoś drapieżnika co by zmniejszył ich populacje?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam z obsady 2 błazny salariasa,debeliusa i wurdemanni,no i ze 100 stomatelli roznych rozmiarów i 2 tyrbo:)ale widze ze mam jeszcze przyrsot slimaków takie małe białe z muszla ala swiderek:D:googleyetez juz naliczyłem z 10 teraz maja ok 2-3mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę do pokoju po kabel od laptopa i odruchowo oczy na puste akwarium, a tam na kominie już 2 duże ślimaki o których mowa no i jeden na skałce :playing. Światło zgaszone od 21, to ciekawe ile ich wyjdzie o 3 w nocy :strutin


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wurdemanni i debelius wystarczy zeby przetrzebic populacje tych slimakow. z ryb to wlasciwie kazda , ktora poluje na drobne skorupiaki, nawet haxeatenia bedzie wyjadała skutecznie małe stomatelle.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo rozmnażania się ślimunów, to z tego co wiem, są jakieś gatunki rozmnażające się partenogenetycznie.

Dla ścisłości jest gatunek ślimaka żyjącego zarówno w wodzie ujściowej (albo nawet słodkiej) i morskiej. W słodkiej rozmnaża się klasycznie po zapłodnieniu krzyżowym (maja podwójne narządy rozrodcze i męskie i żeńskie) składa jajka e.t.c, w morskiej wodzie rozmnaża się partenogenetycznie (czyli bezczelnie skracając wylęgają się młode z niezapłodnionych komórek jajowych, bez kopulacji bez zapłodnienia).

Przymierzam się do zebrania konkretniejszych informacji, bo w moim akwa też się zdarzył taki niepokalanów i też dotyczący ślimaków, u mnie co prawda nassarisów, ale zawsze. Z jednego ślimuna zrobiło się ze 100.

Długo mi to spokoju nie dawało :]

Sorki za off-topa

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.