Skocz do zawartości
rs4

Akwarium Gdynski

Rekomendowane odpowiedzi

powiem krotko zenada totalna zaplacilem 20 zl za wejscie za 2 osoby i co ? nie dosc ze duszno i goraco to poprostu akwaria morskie wygladaja tak ze :yes szok poprostu moja dziewczyna za glowe sie zlapala jak to zobaczyla nie polecam i niech Pan swieci nad osoba ktora tak zepsula te akwaria bo gdy bylem 3 lata temu to naprawde bylo niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tysz chciałem odwiedzić to niby oceanarium ale w poniedziałki bybło zamknięte


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze kolejak jakies 20 m przed wejsciem, dzieci, nauczyciele itd i co w kazdym albo sztuczne korale albo cyjanobakteria albo chore ryby a ludzie i tak chodza i mowia na cyjano jaka piekna rafa :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oceanarium zaoratruje aquaius.będąc w aquariusie spytałem się o koniki morskie a sprzedawca mówi że oceanarium je wzieło bo duża śmiertelność.Może stąd ta cena biletu(fachowcy)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha no fakt widzialem koniki i wiecie co zyly :yes albo moze ja za duzo sie nurkowalem albo mam za ladne akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tysz nurkowałem itysz widziałem koniki sam jednego tszymałem w akwarium ale nic nie jadł i zdech to trudne zwierze szkoda tylko że ci z oceanarium

tego nie rozymieją


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problwm tkwi w czym innym...akwaria są zaniedbane bo się na nich po pierwsze oszczędza, a po drugie pracuje tam mało ludzi (będąc tam widziałem może jednego człowieka jak coś majstrował).Powiedzmy sami...my, którzy z niejednego baniaka chleb jedliśmy:D, jaki jest poziom tego miejsca?? Dobrze Adam powiedział "żenada totalna".Ktoś widział tam w jakimś akwarium piękną acroporę?? Bo ja nie.Na pocieszeniem powiem, że "ocanarium" w Dubrovniku jest o wiele bardziej zaniedbane...poprostu ME-LI-NA.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a według mnie przesadzacie, byłem tam w ten długi weekend i jak dla mnie było całkiem spoko

no może później w siren widziałem fajniejsze akwa niż tam, ale aż tak bardzo bym nie narzekał


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu byłem w tym akwarium i było całkiem, całkiem:) W te wakacje znowu bede w 3city i sie odwiedzi akwarium porobie zdjecia i pokaze Tym któzy nie mogą tam pojechać:yes:)

p.s.

Zdjęcia mojej rafki bedą jutro:):)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez 8 lat jezdziłem do Gdynii jako wychowawca kolonijny i zgdanijcie jaką piewrsza wycieczkę oraganizowałem ... oczywiście do oceanarium, wtedy stałem przed tymi akwariami jak małe dziecko z palcem w ustach. Teraz mając namiastkę rafy koralowej, może spojrzałbym innym okiem. Z relacji powyższych klubowiczów wynika że "tragedia", no cóż nie wiem więc się nie wypowiadam, ale podpiszę sie pod spostrzeżeniami @AlMaster że nie należy popadać w skrajności,. W końcu my mamy "parę" literków i też nie raz nie umiemy okiełznać tego wszystkiego, kombinujemy jak przysłowiowy koń pod górę żeby było taniej żeby było szybciej itd.

Więc przy takiej inwestycji jakie jest oceanarium w Gdynii to narazie chylę głowę , chyba że powstanie coś konkurencyjnego (patrz projekt poruszany na łamach gazety Morszczaki). :yes

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman....jestem zdania, że jak się ktoś już za coś bierze to powinno być skończone i powino się o to dbać.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel_jaw - tak to jest druga strona medalu,

a tak przy okazji bede potrzebował namiar tel. na Ciebie w sprawie Sympozjum, ale to juz na priv sie dogadamy :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam film i fotki z tego oceanarium (niestety fotki robione kamerą, więc jakość kiepska) to mogę wrzucić o ile bede wiedział jak :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda poniewaz mamymi kosztami mozna rowniez zrobic piekne cudo poprostu potrzeba serca akwarium wygladalo bardzo ladnie tak jak mowilem 3 lata temu po przetargu bo byl taki widze ze osoba zajmujaca sie nie ma pojecia raczej co robi a co do kosztow to prosze nie przesadzajcie poniewaz dofinansowania z miasta, Uni, oraz wejscie 10 zl mysle ze starczylo by na 200l z twardzielami a nie akwariua z ukwialami i rybami bo tylko to tam widzialem w kazdym. A wystawowe prosze was piekny byl ten zbiornik a teraz poprostu same miekkie i glony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękkie i glony też mogą wyglądać pięknie....ale tam niestety tak nie jest:no


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie wystawowego zbiornika morskiego na prawidłowym poziomie jest w naszym kraju na dzień dzisiejszy praktycznie niemożliwe chyba ,że właściciel będzie zarazem pasjonatem morszczyzny.Bo niby kto ma przy tym "robić"?.Pracownik do tego oddelegowany z pensją 1000 zł.?Obsługa takiego akwarium wymaga lat praktyki i ciągłego szukania nowych rozwiązań a to są pewne koszty poniesione na zdobywanie wiedzy.Jeżeli ktoś posiadł wiedzę pozwalającą mu utrzymać przy życiu organizmy morskie to raczej potrafi sam się życiowo odpowiednio ustawić i kółeczko się zamyka.

W Kielcach rekin biznesu zażyczł sobie mieć w sali konferencyjnej prawdziwego rekina.Ekipa walczyła z problemem 2 lata,wg.moich informacji rekiny padły 4.Wreszcie dali za wygraną i ma być akwarium z piraniami.Same wielkie pieniądze nie wystarczyły!


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dobre mam informacje to byl przetarg kto ma sie zaopiekowac i zmodernizowac te akwaria i nie byla to kwota 1000 zl ale nie bede zdradzal szczegolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla człowieka odwiedzajacego oceanarium widok fladry na dnie jest fascynujacy bo różni sie od talezowej wersji

Akwaria nie sa w najlepszym stanie ale jeżeli pracuje tam moze 7 osób na cały budynek to nie mozemy wymagać od nich takich rzeczy a jak to mówia

Działa aż sie nie popsuje

Ludzie tam pracujacy naprawde sie staraja to utrzymać małowiele ale bez wiekszej ilości finansów i obsługi to bedzie problematyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma black tip shark przeżyc w akwa 3000l? Trzeba czasem się zastanowić i posłuchać głosu rozsądku. Akwarysta tylko spełnia życzenia klienta, problem w tym, że klient nie zawsze chce słuchać. Po piatym rekinie pusta kieszeń przemawia do rozsądku, ale winien jest... akwarysta (???)

pozdrawiam

kaszub


Pozdrawiam P.S. Nie chodzi o szmal... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.