Skocz do zawartości
k0k0z

Pare pytan nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wodze sie z zalozeniem malej rafki.

Posiadam akwarium 64L 40x40x40, mam zamiar wmontowac w nie panel filtracyjny 15x15x40cm co da 9 litrow na sprzet.

Planuje zamocowanie tam odpieniacza pompy i grzalki (o ile bedzie potrzebna). Co do oswietlenia to 3x24w PC 2x 10000k i jedna aktyniczna. W pokrywie bedzie montowane chlodzenie z wentylatora PC. Planuje tam same miekkie korale i moze jakies krewetki.

Teraz pare pytan.

1. Czy oswietlenie bedzie wystarczajace. Planuje 2 24w swietlowki AquaMedic Ocean White 10000k i jedna 24w Ocean Blue Actinic

2. Jaki dodatkowy sprzet do filtracji ( o ile wogole) oprocz zywej skaly w zbiorniku + panelu.

3. Ile kilo zywej skaly pasuje tam wlozyc, czytalem ze od 10 do 40% ale zawsze mnie zastanawialo jak duzo to kilogram takiej skaly (objetosciowo)

4. Jako, ze dno jest dosc male powierzchniowo jak taka sale umiescic (czy mozna naroznie?) i jak w takim wypadku umiescic pompki cyrkulacyjne.

Sorki za brak polskich liter ale w firmie robie na Hamerykanskych systemach i nie mam polskich znakow :playing


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miękkie oświetlenie może być za mocne. Skały wrzuć tyle, żeby nie zrobić gruzowiska-pewnie z 8-10 kg max. Najlepiej zacząć od mniejszej ilości i ew. dorzucić, jak będzie pustawo. Nie myślałeś o doklejeniu zewnętrznego panela? Trochę szkoda miejsca w środku.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze moge zmniejszyc aktynike do 18w wyjdzie wtedy 1w/l co do panela to troche sie boje zwlaszcza ze musialbym raczj ciac szklo w akwarium i szafka nie pozwala na wiecej niz 7 cm z tylu. No chyba ze da sie to jakos inaczej zrobic.

Ew panel moglbym zrobic 8 cm gleboki na cala szerokosc szkla. Bylby wiekszy ale nie brudzil by optycznie tak jak komin.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym panelu w ogóle nie robił, lepiej kupić odpieniacz zewnętrzny np mce600 w którym jest miejsce na media filtracyjne i się nie bawić w panele, tym bardziej ze miejsce w baniakach się zazwyczaj szybko kończy :playing

co do oswietlenia w zupelnosci wystarczy 2x24 w... później zawsze możesz dołożyć jeszcze jedna świetlówkę, generalnie na miękkie w zupełności wystarczy 2x24, a nawet na lps.

skały wyjdzie pewnie 6-8 kg.

jedna pompka cyrkulacyjna ok 2000 l/h umieszczona na tylnej ścianie w rogu tak by dmuchała 'na wprost' i będzie ładny prąd wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to ten odpieniacz kosztuje zdrowo (500+ USD :/) , niestety takiej kasy nie moge przeznaczyc, wiec jestem skazany na panel/komin.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250901 k0k0z :

Z tego co widze to ten odpieniacz kosztuje zdrowo (500+ USD :/) , niestety takiej kasy nie moge przeznaczyc, wiec jestem skazany na panel/komin.

zobacz jak u mnie to wygląda.. w fazie tworzenia i poprawek :playing

przelew i panel zewnętrzny a do tego tani odpieniacz z mocniejszą pompką na kostkach miniflotora.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250901 k0k0z :

Z tego co widze to ten odpieniacz kosztuje zdrowo (500+ USD :/) , niestety takiej kasy nie moge przeznaczyc, wiec jestem skazany na panel/komin.

możesz złapać jakaś używkę, ja ostatnio sprzedawałem mce600 znajomemu za 350 zł.

poza tym jest sporo innych odpieniaczy zewnętrznych, poszukaj poczytaj i będziesz wiedział co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jakby te deltec-i sa przeznaczone do szkiel 400l+ a u mnie 40 wiec chyba troche przerost formy nad trescia :playing

Myslalem zeby zakupic WEIPRO SA 2002 lub BOYU WG-310 akurat maly odpieniacz i wcisnalbym go do panela. Go wy na to?


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.