Skocz do zawartości
hepatus

metoda amerykańska trzymania samych ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze slysze!!!!!!!!!!!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, ale pierwsze słyszę, żeby to nazywać "Amerykańską metodą".Niektóre gatunki ryb np. mureny, rekiny tudzież innej proweniencji drapieżców powinno się trzymać w akwariach gatunkowych.Patent dla prawdziwych maniaków danego gatunku


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem, pocczytalem i juz wiem o co kuma.........

W tym "systemie"( nazwijmy to tak umownie.....);

w zbiornikach takich znajduja sie koralowce tylko i wylacznie sztuczne, przewazniez plastiku;podloze tez jest sztuczne-roznego rodzaju kamyki w przewciwnych kolorach,czesto wymieniane-dla lepszego efektu z perpektywy obserwatora.

Trzymane sa w nim tylko ryby,przewaazaja drapiezne np.skrzydlice.

W akwach tych stosuje sie potezna sterylizacje wody- kilkaset watt na 1000l i poteznie wydajny odpieniacz z bardzo silna sterylizacja ozonem.

To tyle teori.

Reszte prosze ssobie dopowidziec samemu co do atrakcyjnosci tego "sztucznego akwa"................................................................................................................................................................!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo tyle to ja też przeczytałem w magazynie akwarium przepisałeś słowo w słowo.interesują mnie szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miloo :

potezna sterylizacje wody- kilkaset watt na 1000l

to brzmi najgroźniej 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepisalem slowa w slowo tylko napisalem tyle ile pamietalem po przeczytaniu tego art..

Wiec nie musisz Mi wypominac moich odpowiedzi!!!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powyzsze slowa skierowalem tylko i wylacznie do Hepatusa, ktorego szczerze pozdrawiam!!!!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zastanawiam nad filtracją w zbiorniku Fish Only, czy w takim zbiorniku warto pchać biobale, zraszacz, a odpieniacz w zbiorniku 1000l dac jakis jak do 2000l pompowany ozonem.Bo w nim mialo by byc tylko 30kg zywej jako dekoracja. A filtracja jaka?? Maa ktoś taki zbiornik w wersji Fish Only ??? Jak ma To Bardzo prosze niech opisze swój setup:):):):):):):)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy, od kiedy pamietam mam taki zbiornik, wiadomo,ze byly liczne zmiany obsady...przygody, ale wlasnie taki zbiornik rybny jest moja pasja gdyz morskie dla nielicznyc to nie korale, a wlasnie ryby. Posiadam teraz jeden zbiornik 200 l , ktory jest w trakcie ostatnich poprawek. Filtracja oparta jest na panelu z trzema komorami...1: czysty przeplyw wody(woda wpada od gory), 2:odpieniacz, 3. pompa powrotna. W zbiorniku jest okolo 25/30 kg zywej skaly. Filtracja w tych komorach to jak zauwazyliscie brak filtracji...jest tlko odpieniacz kotry musialbyc jadnie zasloniety i bardzo cenie w zbiorniku mocny przeplyw wody. Pompa w 3 komorze ma 1500l/h , a dodatkowo chodza jeszcze trzy w srodku akwa. Lacznie okolo 2800l/h. Swiatlo to zwykle jarzeniowki...aktyniczna i biala. Efekt jest naprawde ciekawy, jak bedzie juz po wszystkich pracach zamieszcze zdjecia. Jezeli sa jakies pytania chetnie pomoge...trzymalem rozne ryby.

Pozdrwaiam

Michal Dochier


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dokonczyc o filtracji...a wiec oparta jest ona jedynie na zywej i skale i uwaga bo to podburzy wielu kolegow...gruba wartswa podloza. System taki mam od moze 5 lat i nie widze zadnej wady, pod warunkiem,ze oczywiscie jestesmy systematyczni w sprzataniu resztek rybich odchodow. Tego nie zastapi zadna filtracja...trzeba zbierac wezem co tydzien, dwa, a moja filtracja czysto biologiczna sprawdza sie w 100%.


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ryb mozna trzymac bez problemu w akw 200l i jakie?


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim akwa nie potrzeba w sumie robic zadnego komina ani przelewu bo odpieniacz mozna zakryc skala tak jak i grzalke ????????????????????


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za sowietlenie w takim akwa ,przeciez na skale zawsze cos wyrosnie ????????


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,ze wyrosnie...ale co chcesz wiecej procz roznorodnych glonow, gabek...w akwarium z samymi rybami? A swietlowki dla nich w zupelnosci wystarcza...nawet rozowe glony wapienne pieknie rosna:-) Co do tego,ze mozna cos tam zakryc skala to pewnie,ze tak...ale czy jest to praktyczne? Jak dla mnie zupelnie nie. W oddzielonych komorach mozna latwo wszystko obslugiwac. Wczeniej stosowalem przegrode zrobiona z plyty plastykowej, a od niedawna wleilem wycieta z przelewem szybe grubosci 10mm, nie peknie, ladnie wyglada i wszystko jst caloscia.


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego co wyrosnie ze skaly....to duzo maja tu do powiedzenia ryby ktore chcesz trzymac...


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies foty akw,a w 200l jakie okazy masz zamiar trzymac???

Tylko nie mow ze jakies 3 pokolce !!!!!!!!!!!!!!!!!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymalem juz troszke najroznieszych gatunkow...zalezy co bys chcial wiedziec dokladniej. Co do pokolcow to raczej nie, bo juz trzymalem... Raczej jakies malo agresywne rogatnice (mniej agresywne:O_o)


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miloo, daj sobie siana z tekstami:

Tylko nie mow ze jakies 3 pokolce !!!!!!!!!!!!!!!!!
do M. Dochiera który na tym forum jest chyba największym specem od akwarii fish only, oraz który pisze b. ciekawe artykuły do gazet akwarystycznych, proponuję węgiel doustny, czopkowany:D, w syropie- jak ci się podoba:), nic do ciebie nie mam ale lekko pisząc zachowujesz się nieco dziwnie, uspokój sie.

P.S M. Dochier- zmieniłes nr gg od pewnego czasu jesteś cały czas niedostepny.

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dochier, a jak z utrzymaniem paramertrow, w koncu ryby bardziej syfia akwa niz korale, a jeszcze przy malej ilosci skaly...nie masz wysypu glonow, cyjano?

Z twego opisu zrozumialem ze cala filtracja opiera sie glownie na wydajnym odpieniaczu, czy dozujesz wapn i inne dodatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadze mniej wiecej taki zbiornik od 5 lat(z malymi zmianami...jakies musza byc zawsze:-)) Jakies troszke ponad 2 miesiace temu caly 200 l zbiornik przelozylem na jakis czas do 100 l akwarium gdyz po mojej ostatniej rogatnicy kolczastej Balistapus undulatus, ktora miala okolo 12 cm musialem wymienic przednia szybe akwarium gdyz zostala pozadnie zarysowana przeksztalconymi luskami na ogonie. Po sklejeniu i odczekaniu zalalem zbiornik spowrotem, 100 l starej wody, 100 nowej. Piach , zwir i skala ta co byla + 10kg nowej. Minelo teraz wlasnie jakies 2 i pol miesiaca i dojrzewanie dobiega juz do oczekiwanego poziomu, a glony koncza swoja zywotnosc:-)Jeszcze troszke i wejda na nowo glony wapienne na szybach. Jak mowilem u mnie filtracja jest oparta na zywej skale i podlozu...odpieniacz tez jest konieczny. Jak pisal kolega Mmedenski "ryby bardziej syfia"...dobry przeplyw wody, fitracja i czyszczenie z odchodow pozwala na utrzymanie pozadanych parametrow.


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. przepraszam Olek ale chyba dzisiaj tak naprawde mialem dopiero czas zeby usiasc dluzej przy kompie...numer mam ten sam.


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co przepraszać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.