Skocz do zawartości
Ziemniok

Jak złapać wieloszczeta?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bydlaka, wczoraj mało zawału nie dostałem jak wystawał ze skały. Próbowałem szczypcami, ale chowa się dziad do dziury.

Słyszałem o jakichś pułapkach, może ktoś coś więcej powiedzieć na ten temat?e


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pułapka to kałałek rury, zaślepiona z obu stron z małym otworem tak by robak mógł wejść i pożywić się kawałkiem mięsa uprzednio włożonym do środka

To samo z kawałkiem mięsa można zrobić bez pułapki. Przyczepiasz mięso do kawałka skały i kładziesz w miejsce gdzie widziałeś wieloszczeta, w nieznacznej odległości tak by wyszedł cały a następnie wyciągasz go szczypcami.

Całą operacje przeprowadzasz po zgaśnięciu światla

PS robak po wyjsciu całkowicie ze skały nie jest juz taki szybki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uażam ,że penseta najlepsza , pułapki to jak złapisz w nie wieloszczęta to chyba tak jak byś w totka wygrał ;], zaczekaj aż dziad wyjdzie przynajmniej do połowy wtedy szydka akcja i sru z akwa ja na początku z nimi walczyłem ,a później dałem sobie spokój, ogólnie nie przeszkadzają ,a są nawet pożytczne wszystkie resztki czyszczą, ja wyławiam tylko takie dość spore sztuki jak np. wyjdzie ze skały prawie cały, jedyne co mnie denerwuje to że jak grzebie w akwarium to mam lekkie obawy czy czasem mnie nie dziabnie nigdzie , ale to rekawiczki zalatwiaa sprawe , no ale i tak obawa jest :D i oczywiście wieczorem najlepiej łowić


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weż krewetkę koktailową ,przymacuj gumką do kamienia i z 2-godziny po zgaszeniu swiatła ustaw kolo miejsca gdzie widujesz wieloszczeta...jak wyjdzie prawie cały to długie szczypce i do przodu.. ja własnie tak skutecznie je wyłapuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy wylapywalem szczykawka. Jak pokazal sie wiecej niz mniej to przykladalem dziobek szczykawki do niego i zasysanie. Szczykawka musie byc oczywiscie do konskich dawek, ja mialem taka 15cm gdzie srednica dziobka miala chyba z 3-4mm. Kupilem najwieksza jaka byla w aptece.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczykawka? :D chyba strzykawka hehe :D

A co do tematu to ja niekiedy jak wyjdzie to złapie pensetą...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za blad ale pisalem szybko bo sie spieszylem, wiec pisalem jak slyszalem:P. Wstyd, no ale czasem tak jest:|.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe każdemu się zdarza, człowiek nie maszyna :)


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat.mam w zbiorniku tez kilka wieloszczetow(chyba) bo z tego co widzialem na forum to jest to taki czarny robal i tysiacami odnozy,a moje sa czerwone -czy to to samo czy cos gorszego..??tez na nie poluje ale kiepsko mi to wychodzi...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne- czarne, brazowe, kremowe, różowe.. młode zazwyczaj są jasnoczerwone-różowe.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.