Skocz do zawartości
slawomirdyl

malowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety muszę pomalować mieszkanie macie jakieś pomysły poza przykryciem folią przy otwartym akwa ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam sie do tematu - u mnie oprócz malowania jeszcze kucie i tynkowanie :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdyl - ja bym się zastanowił albo nad wyłączeniem odpieniacza albo nad wywaleniem gdzieś na zewnątrz rurki zasysającej powietrze. Lepiej żeby nie napowietrzyć wody oparami z farb (niby nie są mocno śmierdzące/toksyczne ale po co kusić los).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odpieniaczem trzeba koniecznie zadzialac jak radzi rpp.

Kiedys wysadzilem cale akwarium czyszczac dywan super bio szamponem, ktory nie mial nikomu szkodzic.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani i rpp mają zupełną rację. Ja w grudniu miałem malowanie w cztech pokojach w domu (pokój z akwa nie był malowany), niestety nie wyłączyłem odpieniacza i cała biologia poszła. Efekt był taki, że straciłem dwie Acropory, a akwa przechodziło dojrzewanie od nowa.


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz jeszcze pompy ,bo przy powierzchni najbardziej woda się natlenia , załóż folię na akwarium ,rurkę odpieniacza na zewnątrz i powinno wystarczyć


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze toksyczność farb jakiej firmy jaki rodzaj dzisiaj podzwoniłem troszkę po kilku

fabrykach znanych marek jak Dulux, Levis ale łączyli mnie z techologami zapewniającymi że są nie toksyczne

ale jak zapytałem czy dają mi na piśmie że nie zaszkodzi akwarium to już było koniec rozmowy

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóż na akwa jakiś worek np po telewizorze w miarę uszczelnij .przez te parę godzin nie uduszą się, pootwieraj okna ,zrób nawet mały przeciąg i maluj . Wydaje mi się ,że farby do wnęterz nie są jakoś strasznie toksyczne,ale mogę sie mylić


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku malowałem DECORAL-em i na ten czas odpieniacz byl wyłączony, nic się nie stało w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252276 zako :

karton który zasłoni całość

A gdzie ja mam taki karton kupić ?

3702-akwa.jpg


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Eko Snieżkę, jest to farba praktycznie bezwonna i doskonale kryje każda powieszchnie(wiem z autopsji). Do tego wybierasz sobie barwnik i mieszasz kolor. W prawdzie jak miałem malowany pokój nie było jeszcze morszczaka, ale za to stało akwarium z krewetkami słodkowodnymi red bee (drogie odmiany i bardzo wrażliwe na wszelkie wahnięcia parametrów). Zapomniałem wyłączyć napowietrzanie, krewetką nic nie było są całe i zdrowe do dnia dzisiejszego. Zadzwoń do Śnieżki jeszcze :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zalicze jeszcze tą firmę


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku a skleic z kilku sie nieda :) myśle że da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek TY pokaz w końcu to akwarium!! po fotce widać że fajne :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie pora :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.