Skocz do zawartości
Swirlej2

Baniaczek bibik`a

Rekomendowane odpowiedzi

Obraz 011.jpg

Mam nadzeije ze bibik podesle jeszcze jakies fotki ..(?)

Pozdr...

Ps; Ogolnei baniaczek wyglonda calkiem niezle , tam w rogu po prawej troszke cyiano zaczyna atakowac ale to juz pogadamy na priv i cos trzeba z tym zrobic :)

( tego piachu wywalilbym troche i dal tylko lekka warstwe )


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom baniaczek ładny tylko tak trochę po rogach nie doświetlony.Jle to litrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tego piachu to aż tak dużo jest ??

wydaje się 2-3 cm na dnie i nie więcej więc chyba nie tak tragicznie (choć chyba im bardziej wgłab tym tego piachu więcej)

niech coś babik napisze o tym akwa


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego piachu koralowego czy tez zwirku jest o duuuuuzo za duuuzo , najlepiej to nie powinno byc go tam wogole .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest drobny zwir koralowy , warstwa jest jednakowa po bokach jak i z przodu pod skala jest czysta szyba a akwarium ma 120 na 50 na 50 czyli rowno 300l


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uwazasz Swirleju 2 ze nie powinno byc zwiru wogole ????w tym akwarium jest warstwa 2 max 3 cm zwiru


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego paichu totam jest dobre 15 kg , a dlaczego najlepiej cyzste dno pozostawic ..? hmmmmm :] ano poszukaj w wyszukiwarce nano , temat byl poruszany setki razy :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli cos na dnie to tylko piasek

zwir lapie tony syfu i potem sa problemy


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam żwirku jest dokladnie 4 kg[taka paczke zakupilem] jest tylko ulozony przy szybie dla efektu,pod skala jest tylko spienione pcv.co do oswietlenia bokow jest to wina mojego badziewnego apararu ,na zywo jest calkiem jasno[cladiella ktora jest wlasnie w tym prawym boku rozwija sie super natomiast ta w lepiej oswietlonym rosnie wolniej]tak ze ciemniejsze miejca tez sa potrzebne oczywiscie bez przesady.mam 40 kg zywej skaly lub troche wiecej przeniesionej ze zbiornika ktory mial kilka lat,ukwial ktory jest w lewym rogy potrafi w moment zlapac i zjesc nieuwazna rybe[nawet 2-3 krotnie wieksza od mojego hepatusa]jedna sie o tym juz przekonala,dzisiaj do zbiornika wlozylem favie-jest sliczna,z bezkregowcow posiadam 2 ukwialy,3 krewetki,3 rozgwiazy,2 slimaki,1 wezowidlo zryb dokuoie tylko jescze centropyge,zbirnki w obecnym ksztalcie ma 6 miesiecy,co dzienie wlewam ok 5,5 litrow kalkwasser w ciagu calej doby ph 8,1-8,3 nigdy nie przekroczylo mi tej warosci, kh 9,6 zrobilem kiedys"eksperyment "wlalem 1 litr kalkwasser swiezej do zbiornika[oczywiscie byla to awaria]nic sie nie stalo ph ani drgnaelo na szczesie.poziom wapnia 450 staly,uzywam soli tropic marine pro reef,podmieniam 20 litroww wody co 2 tygodnie,stosuje suoplementacje jodu i pierwiastków sladowych,na razie nie planuje reaktora,kalkmiksr produkcji dr,wita.dolewka tez.stosuje kalkwasser knopa,odpieniacz weipro 2014 po przerobkach+pompa or 2500ph z wirnikiem igilkowym[po tych przerobkach to nie ten sam odpieniacz] pompa glowna or 3500or +2 pomki cyrkulacyjne po 1000l/h,porazek mialem duzo.np z tym ukwialem,blazenek clarka tak gonil ocelarisa ze ktoregos dnia znalazlem nemo na podlodze wysuszone,aha ilosc parowanej wody wymuszm ssztucznie wntylatorkami,gyz przy dozowaniu ok 3 litrow kalkwasser pozoim wapnai systematycznie spadal,w kominie mam biobale.poziom no3 5 mg reszta0mam nadzieje ze tak mi sie to uda utrymac planuje dolozyc troche lps ow,wcwili obecnej mam ok 16 koralowcow miekkich i favie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) bibik

Jak wielki jest twoj baniaczek ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 litrów akwa 120x50x50 +sump ok 100 litro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibi, jesli edytujesz zdjecia Photoshopem, to rozjasnisz zdjecie za pomoca:

Obrazek->dopasuj->poziomy-> srodkowy trojkacik przesun w lewo

To najlepszy sposob na rozjasnianie bez utraty jakosci.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawiłem kilka nowych fotek akwarium w dziale galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca mial napisane że to arlekin,?rybka nie byla agresywna pasla sie jak krowka,jak wprowadzilem pokolce i nne rybki pojawily mi sie biale kropki,miedzyinnymi na tej rybce,rybka byla troche oslabiona i zdezorientowana podplynela do ukwialka i ... po rybce nawet szkieletu lobuz nie wypluł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym osiwetlasz baniak??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hqi 150 wat+ 2 aktyniczne 18 wat arcadia[hqi zarnik aquamedic 13 tys.k]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna :D

tylko kurcze czy ją gdzieś kupić można ?? bo jakoś w googlu nie mogę znaleźć :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem ja od biskupskiego z łodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie czy lepiej np dac jeden zarnik 150wat czy dwa po 70?? nie biorac pod uwage tego ze trzeba dwie obudowy??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taa tylko że do łodzi po rybkę nie będę jechał a i wcześniej bym się chciał czegoś dowiedzieć o niej


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarnik hqi daje dosc skupione swiatlo,wiec wszystko zalezy od dlugosci zbiornkia, jego glebokosci[wazny jest koszt zarnika, przeciez trzeba go co 12-16 miesiecy wymieniac}przy mojej dludosci 120 cm jeden bok przy kominie jest slabiej oswietlony ale tak chcialem,nie wszystkie zwirzatka lubia silne oswietlenie moja lampa jest powieszona do sufitu,chcilem nawet dolozyc t5 ale znajomy hodowca rzgrzegoz r.opowiadl mi ze trzyma akropory i sie pieknie rozwijaja-jak bedzie taka potrzeba zawsze moge dolozyc t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzzn przy takim natezeniu swiatla jak u mnie trzyma te akropory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.