Skocz do zawartości
Raf

Euphyllia paraancora

Rekomendowane odpowiedzi

4727-pytanie.jpg Dlaczego 2 glowy euphyli sa ochlapniente kupilem ja przedwczoraj zasolenie 1.021 temperatura 27 stopni ostatnio robilem czeste podmianki wody takze ca i mg powinlo byc wpozo no3 mam 50 i jeszcze pytanie o malze

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie 1,021 temperatura 27 mg i ca pownilo byc wpozo bo robilem ostatnio dosyc duze podmianki wody sol kent no3 50


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zasolenie za słabe daj do 1024 cholera wie czym to mierzysz;/, temperatura do 25, NO3 wysokie, nie widzę co napisałem przy euphyli, ile zbiornik ma?? jakie parametry co to znaczy wporzo ??? konkrety ,a nie wporzo podaj ile wynosi Mg , Ca i Kh ??? jaka cyrkulacja w miejscu euphyli i jak mocno świeca tam świetlówki ??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mierze jeszcze tych parametrow bo nie mam testow- kupie jutro. Zasolenie mierzylem hydrometrem instant ocean 58 l zbiornik kh 12 no i jeszcze co z ta malza ? cyrkulacja slaba swietlowki nowe 2 razy 18 triplus koral 14 cm nad tafla wody napisalem ze troche 2 glowy jej oklaply


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy słaba cyrkulacja chłopie napisz że konkretnie ;/ kh za duże ,czym mierzysz parametry jakie testy?? ,świetlówek nie znam to się nie wypowiadam , chodziło mi czy stoi euphylia w takim średnio naświetlonym miejscu czy może pod powierzchnią ,wiesz jakie ma wymagania euphylia??? zasolenie podnieś do 1024 to tak po środku więc łatwiej zmieścić się w granicach


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś to jest...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf na przyszłośc rób zdjęcia bez lampy.. lepiej będzie..

Daimen w stopce ma napisane:

"Orca Nano Reef TL450(58L) power compact 2*18w 10kg skaly cyrkulacja 3000l/h" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli cyrkulacja pewnie ok , to pozostały parametry polecam saliferta testy, i kiedy założyłeś akwarium?? pokaż cały zbiornik


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#253026 Raf :

koral 14 cm nad tafla wody napisalem ze troche 2 glowy jej oklaply

Trochę za wysoko ten koral, spróbuj przenieść poniżej tafli wody :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Masakra jakaś to jest...) no taka masakra jak ten twoj awatar seb


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podmiance parametry no3-50 ph-8 kh-14 ca-380 zasolenie1.0225 temperatura 25 test na ca api reszta saliferta testu na mg nie mieli nawet api przestawilem euphillie troche nizej zobaczymy co sie bedzie dalej dzialo.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem "oklapniecia" moze byc:

A) za duze NO3 o jakies 10x

:) za duze kH o jakies 5-6 dkH;

C) troche niskie Ca

D) pewnie przy takim kH masz tez nieski Magnez;

BTW, a jakie NO2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te api to raczej do czterech liter są z tego co mi wiadomo ...:/ ,a kh masakrycznie duże ;/ jest taki preparat tropic marin który zamienia Kh na Ca


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki chlopaki, nie wiem jak moge obnizyc to no3 robie podmianki wody, od tygodnia dolewam wodki 0,2m na dobe co moge jeszcze zrobic ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak długo masz to akwarium?? ogólnie ogranicz pokarm, zastosuj węgiel, jaki masz odpieniacz?? refugium może??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ograniczylem juz karmienie akwa mam niecalem 4 miesiace poprzednio mial kto inny nie wiem jak dlugo ale bylo zajechane no3 ponad 100 glonow itp czyscilem caly zwirek odpeniacz orginalny kupilem ostatnio dwie koski do odpieniacza i sie zastanawiam czy ich nie podlaczyc do papki i umiescic pod kubkiem. Papke mam tetra 50 l/h ? Jaki wegiel najlepszy?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu słaba pompka , kup sera 275 lub tetrę ja miałem 300 i było super, kostki wymieniaj co miesiąc ja używam węgiel rowy i jest ok 1000ml kosztuje kolo 55 zł, masz sump??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko panel,wood air jest 5 cm na 2 cm urzywac 2 kostek na raz ? ok zmienie ta papke czyli jaka moc pownila byc na 58 litrow do tej sery jedena kostke czy 2 podlaczyc ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup trójnik i jedną kostkę podłącz masz miniflotora??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miniflotora nie mam nie wiem co to takiego ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4727-panel.jpg poczatkowo chodzil na pompie normalnej ale odmowila posluszenstwa

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy rozumiem ze odpieniacz to to z lewej:D wiesz jaki to model??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia to jest kompatybilny z akwa podlaczonego mam pod tetra zastanawiam sie jak to moge podrasowac? po prawej prawdopodobnie jest pampka ,jak ja podlacze na cala moc tetry to nie wyrabia cos i zaczyna w pierwszej komorze przepuszczac powietrze i pojawiaja sie babelki :)


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja nie wiem co to jest ;/ może ktoś kto czyta się zna bo nie spotkałem się z takim zestawem ? a wyjmowałeś już ten odpieniacz


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.