Skocz do zawartości
cornugon

Dwa pytanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. Od 3 dni obserwuję szybko powiększający się czerwony "nalot" na mojej naprawdę pięknej, zielonej fosforyzującej Clavularii. Sam zwierzak otwiera się normalnie, faluje ładnie i nie widzę jak do tej pory <odpukać> żadnych negatywnych objawów. Niemniej jednak zdając sobie sprawę że coś może być mocno nie tak, uprzejmie proszę o pomoc w stwierdzenie co to i na ile może być groźne.

Zdjęcie zrobione zaraz po włączeniu oświetlenia dziennego przed rozwinięciem.

PICT5331.jpg

2. 4 dni temu o poranku wraz z córką zaobserwowaliśmy w rogu akwarium takie coś co wygląda jak ikra ? Obecna obsada to: 3 x Chrysiptera parasema , 1 x Istiblennius chrysospilos, 4 x L. Debeliius, 2 x L.Wundermani oraz tectusy, turbo i strombusy, oraz na dobitkę jeden odkurzacz Tripneustes gratilla.

Kto byłby podejrzany ?

PICT5333.jpg

Z góry dziękuję za sugestie.


Zbiornik: 120x50x45 (270 l) SUMP: 60 l, Deltec APH 525

Obieg: Eheim 3000 (1101) (ustawiony na 2200 l/h)

Cyrkulacja:Tunze 6065, Koralia 2

Oświetlenie T5 4x54W ATI

LR - 38kg, LS - 9 kg (Aragonite LS)

Posolone w Wigilię 24.12.2009, start z LR 25.12.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2 fotce masz ikrę ślimaków, ale których to nie mam pojęcia :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten nalot latwo schodzi to potraktuj go miekka szczoteczka do zebow. Po co ma sie rozrastac. Moze zniknie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Potraktowałem ten nalot bardzo miękko opuszkami palców <czułem się jakbym co najmniej prowadził "grę wstępną" z koralem...:) >, masowałem go kilka minut pod różnymi kątami, stosując umiarkowany nacisk. Nie wiem czy mu się podobało, ale z części płaskich jak widać na zdjęciu poniżej nalot zszedł, natomiast trzyma się nieźle niestety pomiędzy schowanymi polipami. Ponieważ to co schodziło z korala i potem moich palców było bardzo wiotkie, ciągnące się - pojawiła się sugestia że to może być bordowa cyjano... Nie znam się na tym więc proszę o potwierdzenie i jeśli tak - a oddessanie nie wchodzi w grę - to co z tym dalej robić ? Masować do skutku ? Manicure ? Pedicure ? Clavulariocure ?

PICT5344.jpg

Przy okazji - zauważyłem szybko rozrastające się "pnącze" na jednej ze skał ustawionych niemal pionowo. Po moich niedawnych doświadczeniach z Bryopsis zapytam od razu: wyrwać chwasta czy zostawić bo to pożyteczny bluszcz ?

PICT5342.jpg

Jak zwykle bardzo dziękuję za pomoc.

<Edit> Czy to może jest to:

http://pl.reeflex.net/tiere/1618_Caulerpa_racemosa%20%20var.%20turbinata%20.htm


Zbiornik: 120x50x45 (270 l) SUMP: 60 l, Deltec APH 525

Obieg: Eheim 3000 (1101) (ustawiony na 2200 l/h)

Cyrkulacja:Tunze 6065, Koralia 2

Oświetlenie T5 4x54W ATI

LR - 38kg, LS - 9 kg (Aragonite LS)

Posolone w Wigilię 24.12.2009, start z LR 25.12.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.