Skocz do zawartości
karolek ss

wymiana wkładów w RO cz.2

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoń wszystko Ci wyjaśnię, bo zrobiłeś dużo błędów.

Membrana jest zniszczona przez chlor, do jego usuwania jest węgiel przed membraną.

Wkład DI zdeaktywowałeś przepuszczając wodę ze ścieku.

Ogranicznik powinien być na rurce odpływu, a nie na zasilaniu.

Zamień czerwoną z białą na wyjściu filtra.(ta biała na zdjęciu to ściek, czerwona to czysta na DI)

Adam...

603707599


Do niedawna bawiłem się tylko roślinnym, teraz pierwsza solniczka 25L i przygotowania do 325L.

http://www.ratemyfishtank.com/photo-main.php/861#comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zamieniłem tak jak mówiłeś ale nic nie leci, tylko słychać jakby woda się gdzieś zbierała....


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
281-osmozapodlaczenieju7.jpg filtr nnie taki sam ,ale schemet połączenia membrany identyczny i tak musi być . Tam gdzie jest napisame woda w kanał musi być założona kryza w ten sposób ,że żyłka którą ma kryza wchodzi w rurkę ,trzpień tej kryzy jakby zatykał rurkę i tak przykręć do wyjścia z membrany i musi działać nie ma bata! woda czysta z żywicy leci kroplami ,natomiast do ścieku bardzo delikatnym ciurkiem.

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem czy dobrze zrobiłem otworzyłem pojemnik z membraną, przez środek membrany przechodzi rurka która jest w środku zatkana i woda nie leci miesza się ze ściekiem, i tak jak na rysunku mam czerwony w kanał i tam leci woda ciurkiem a tam gdzie powinna lecieć czysta woda nic


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

281-rys37.gifa czym zatkana jest rurka w membranie? przecież tam sie nie grzebie nic. poczekaj chwilkę woda po żywicy nieraz od razu nie leci pozatym ta rurka jest cała dziurkowana ,tak przynajmniej wygląda na rysunku . zatkać sie nie powinna . a odłącz wężyk od żywicy i sprawdz wtedy ,czy

nie płynie .


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dałeś kryzę (na zdjęciu od @Henki widać,że kryzy są różne ,bo ten "flow" to chyba kryza ) tak musi być jak na fotce od @Henki . jak nie dasz kryzy to taki będzie efekt jak teraz


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle masz podlaczone -

rurka z ogranicznikiem (ten walec) powinna byc podlaczona do wyjscia wody do scieku (jest to ten nizszy wylot wody z membrany po prawej stronie)

-filtr z zywica podlacz w miejsce czerwonej rurki (jest to wylot czystej wody) ten wyzszy z prawej strony

-zasilanie wody z sieci podlacz samym (bez tego walca) wezykiem do zlaczki wchodzacej do filtra

zmien ustawienie prefiltrow na liczac od wejscia wody 10 mik wegiel 1 mikr

powinno dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej podłączyłem wszytko tak jak HENKI ma i zaczęło działać, ztym że teraz chodzi mi o podłączenie TDSa bo jest takie

czerwona końcówka z napisem "IN" jest przy wejściu kranówy do filtrów a

Niebieska końcówka z napisem "OUT" jest na wylocie żywicy

TDS mam ustawiony na OUT i pokazywał mi 019ppm i spada jest już 010ppm

mogę tak zostawić czy trzeba końcówkę czerwoną dać do odpływu ścieków


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tds juz nie pomoge ,jak mam taki ręczny . a jeżeli odczyt spada to jest ok (tak mi sie wydaje ) ja bym teraz przepłukał membranę czyli na 15-20 minut żdjął ogranicznik (ten walec) i włączył wodę .wtedy z wężyka powinna dość mocnym strumieniem lecieć woda i tak 15-20 min ,później załóż z powrotem walec i sprawdz tds


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS pokazuje już 008ppm ale tak czy siak membranę już zamówiłem żywicę terz pewno będę musiał ... zobaczymy

DZIĘKI CHŁOPAKI ZA POMOC

POZDRO 600


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS - jeden czujnik za membraną (czystość wody przed filtrami jest mało istotna), drugi czujnik za żywicą (powinien zawsze wskazywać zero).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.