Skocz do zawartości
Geralt

400 litrów Indopacyfiku

Rekomendowane odpowiedzi

#283780 Tofik :

Czy mi się wydaje, czy Ci to akwa wystaje poza blat?

I kto Ci to akwarium kleił? - wygląda na robotę skorpiona, albo Aqua-Art

Dobrze Ci się wydaje z przodu i bok wystają poza blat o 20 mm Taki był zamysł ten sprzęt pod spodem będzie zabudowany i wtedy nie będzie wystawać. Kto kleił akwarium to nie wiem. Akwarium było zamówione w eRybce.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to źle zrobiłeś że nie masz blatu na całej powierzchni - może Ci pęknąć.

Znam przypadku kiedy ludziom pękało po 50L z tego powodu, no i podkładki też nie widzę oj nie dobrze....

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283785 Tofik :

Szczerze to źle zrobiłeś że nie masz blatu na całej powierzchni - może Ci pęknąć.

Znam przypadku kiedy ludziom pękało po 50L z tego powodu, no i podkładki też nie widzę oj nie dobrze....

:)

Spoko nic nie pęknie. Co studiujesz? Może będziesz inżynierem? Chyba nie. Gwarantuje Ci, że jeżeli z tego powodu miało by pęknąć akwarium to musiało by być w np. stalowych ramach. Podkładka pod akwarium jest, jak najbardziej. Moja przygoda z akwarystyką trwa dłużej niż 21 lat a ten to jest już piąty zbiornik :). Pierwszy morski. Akwarium pęka najczęściej z niedbalstwa szklarza, albo niefrasobliwego obchodzenia się z nim. Mnie kiedyś pękło akwarium, ale dla tego, że szklarz dał za cienkie szkło, pomimo tego, że zwracałem mu na to uwagę. Ale to już przeszła historia.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwalajmy wszystkiego na szklarza!

Prosty przykład: Akwarium jest sklejone poprawnie ale wystarczy nie dodać podkładki w ramach oszczędności, byle nierówność na blacie nacisk wody, skał itp i dno masz pęknięte.

Nie widzę tego dokładnie ale mam wrażenie że nie sama frot szyba wystaje poza blat, ale też kawałek dna - i to może być newralgiczne miejsce.

Oczywiście może nic się nie stanie ale jednak jest taka możliwość.

PS. Akwarium może pęknąć z powodu braku wzmocnień, przy za cienkim szkle - ale w twoim przypadku nie o tym mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofik widzę że należysz do tych co dużo wiedzą, a wiedzę swoją biorą z palca. Jak byś kojarzył chociaż trochę z tego co mówisz to przynajmniej byś sobie policzył jakie jest niebezpieczeństwo, jakie są naprężenia. O i wtedy będziesz mógł mieć wiarygodną opinię. Możesz też popatrzyć na zbiorniki które stoją na płytach meblowych lub na 4 nogach i pomyśleć co się tam dzieje. Podkładka pod zbiornikiem jest obowiązkowa i u mnie jest.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283778 Geralt :

Mała aktualizacja. Akwarium rozwija się powoli, ale do przodu.

Mam pytanie: co to jest to niebieskie na dole, lekko na lewo od środka? Gąbka? :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283854 zielony mintaj :

Mam pytanie: co to jest to niebieskie na dole, lekko na lewo od środka? Gąbka? :)

Tak to jest gąbka Haliclona. Bałem się, że mi za bardzo wyrośnie, ale na razie przybywa jej pomału (mam ją od 21 maja).


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rób co chcesz to twój cyrk i twoje małpy ja Ci tylko mówię, że tak nie należy robić i nie piszę tego bo mi się nudzi, a temu że widziałem jak pękają po 50L o wiele lżejsze od twoich i nie mówię tu o pękaniu ścian a dna. I też zarzekali się a co to za ciężar.... "5cm poza blatem? - i co z tego u kolegi wystaje na 10cm i to 300L i stoi tak rok czasu już".

A potem z żalem przychodzą i żebrzą żebym taniej skleił drugie.

Zrobisz ja zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geralt - kolega Tofik chciał zwrócić Ci uwagę na pewne niepokojące niuanse przy twoim szkle, ale widzę, że Ty jesteś uprzedzony do młodych, zdolnych :) studiujących ludzi, którzy zdobyli wiedzę w 2-3 lata taką samą jak Ty przez 21.

Życzę trochę pokory i szacunku do młodszych :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283859 tomiooo :

Geralt - kolega Tofik chciał zwrócić Ci uwagę na pewne niepokojące niuanse przy twoim szkle, ale widzę, że Ty jesteś uprzedzony do młodych, zdolnych :) studiujących ludzi, którzy zdobyli wiedzę w 2-3 lata taką samą jak Ty przez 21.

Życzę trochę pokory i szacunku do młodszych :)

PozdrT

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Ot co. Ja w przeciwieństwie do kolegi Tofik-a zdobywałem wiedzę dłużej, bo pewnie jestem głupszy, mniej zdolny. Może pewnie dla tego, że się nie znam to nie wypisuje bzdur na tym forum.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie się na razie te 400 l nie podoba .. ot co ... :)

ale pochwalam za chęci ...

pozdrawiam.


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#284498 Brunon :

a mnie się na razie te 400 l nie podoba

Ja uważam, że każdy ma swoje podejście do sposobu aranżacji czegokolwiek gdziekolwiek. Osobiście wolałem usiąść sobie 30cm przed akwa w wygodnym fotelu, otworzyć piwko i pomalutku je sączyć spoglądając na morskie życie. Tutaj tego zrobić bym nie mógł. W tym przypadku widzę wręcz potrzebę wykorzystania każdego cala, a to już sztuka.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#284498 Brunon :

a mnie się na razie te 400 l nie podoba .. ot co ... :(

ale pochwalam za chęci ...

pozdrawiam.

Każdy ma prawo do swojej opinii :). Ja też nie jestem jeszcze zachwycony, ale zadowolony, że jak na razie idzie do przodu.

#284557 grzejanc :

Ja uważam, że każdy ma swoje podejście do sposobu aranżacji czegokolwiek gdziekolwiek. Osobiście wolałem usiąść sobie 30cm przed akwa w wygodnym fotelu, otworzyć piwko i pomalutku je sączyć spoglądając na morskie życie. Tutaj tego zrobić bym nie mógł. W tym przypadku widzę wręcz potrzebę wykorzystania każdego cala, a to już sztuka.

Też bym tak chciał, ale niestety nie mam, gdzie wsadzić akwarium w mieszkaniu w inne miejsce. Czasam trzeba wybrać mniejsze zło :banghead


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pełen uznania dla kolegi , że na 38m wcisnął taki wielki baniak . Co do pewnych rozwiązań to uważam , że czas wszystko zweryfikuje . Pewnie doświadczenie masz nie małe z tego co piszesz ale uwagi kolegów bywają często i gęsto całkiem słuszne a nie złośliwe . Nie odbieraj ich nerwowo . Życzę ci oby przepowiednie się nie sprawdziły i wszystko szło w dobrym kierunku .Pozdrawiam :(


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.