Skocz do zawartości
bonsai666

Diody led niebieskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam małe akwarium ( 25l ) Jako oświetlenie świeci w nim kilka diod białych - XPG bin5 3W 6000K . Niestety barwa ta nie jest idealnie biała przez co skały i koralowce nie oddają w pełni swojej barwy i w akwarium jest lekko szarawo. Prosił bym o pomoc w dobraniu niebieskich diod , aby po dołożeniu światło wyglądało na bardziej białe i korale miały bardziej żywe kolory niż obecnie . Oczywiście chodzi mi o dzienne oświetlenie . Mam możliwość kupna gotowych modułów z diodami ciemno niebieskimi - Royal blue 3W , lub jasno niebieskie ( przeznaczone też do oświetlenia w akwarium morskim ) 3W . Nie wiem , które z nich w połączeniu z białymi rozświetlą mi basen bardziej , a światło będzie bardziej białe .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos sie obawiam, ze przy tak zoltych diodach ciazko bedzie stworzyc kolor bialy przy uzyciu niebieskiego :) oczywiscie wizualnie niebieskie diody poprawia walory zbiornika, jednak najkorzystniej byloby wymienic te diody 6kk na jakies zimniejsze. Plus oczywiscie niebieskie. Takie royal blue np.

Pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj royal blue w stosunku 1/3 700 mA problem zniknie


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o jasno niebieskich , nie wiem co to są za diody , ale sprzedawane są tak samo jak te ciemno niebieskie Royal blue w kapslach aluminiowych przez znany sklep z akwarystyką morską ( nie będę używał nazwy ) . Sprzedawane są jako podwójne lub pojedyncze kapsle .Jak te jasne diody będą wyglądały w połączeniu z białymi ? Widziałem jak świecą ciemne Royal blue ( w akwarium jest dość ciemno ) w przypadku jasno niebieskich w akwarium jest jaśniej niż po podłączeniu Royal blue . Porównywałem to około roku temu jak szukałem nocnego oświetlenia . Które są lepsze do połączenia z białymi diodami aby jak wspomniałem wcześniej światło w akwarium było bardziej białe i jaśniejsze niż teraz ? No i oczywiście koralowce miały jakiś pożytek z tych niebieskich diod led . Proszę o pomoc ! Może ktoś z was stosuje te jasno niebieskie . Co o nich sądzicie ?


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dają więcej światła dlatego wydaje się że są jaśniejsze, Przy Twojej temp barwnej daj te co napisałem i będzie OK


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zmieniłbym te białe 3W 6000K na bardziej białe np: 10000K lub więcej . Może ktoś wie gdzie mógłbym kupić diody białe 3W o temperaturze 10000K , albo macie takie do sprzedania ? Oczywiście aby nadawały się do morskiego !Proszę o pomoc bo gdzie nie zajrzę to 6000K max 6500K !


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak standardowo w sklepie dostepne ledy mocy max. w granicach 7000-8000K (XP-G bin Q4 OD 130lm). Sa dostepne, ale bez radiatora i trzeba przylutowac go samemu (np.pasta)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254715 pikaczu2000 :

tak standardowo w sklepie dostepne ledy mocy max. w granicach 7000-8000K (XP-G bin Q4 OD 130lm). Sa dostepne, ale bez radiatora i trzeba przylutowac go samemu (np.pasta)

pozdrawiam

Te się nadają


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254715 pikaczu2000 :

tak standardowo w sklepie dostepne ledy mocy max. w granicach 7000-8000K (XP-G bin Q4 OD 130lm). Sa dostepne, ale bez radiatora i trzeba przylutowac go samemu (np.pasta)

Kłaniam,

Gdzie można takie nabyć? jeśli to nie tajemnica.

Pozdrawiam.

Victor

EDIT: Znalazłem :)


Nie robię rzadnych błędów w postach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254845 robertk26 :

A jakiś konkretny przykład na MCPCB

Sory ale jestem zielony

Ta będzie dobra

http://www.maritex.com.pl/pl/shop/productInfo/ggid/16054/pid/16352/page/1/backurl

Tak, to są najmocniejsze w tej chwili dostępne ledy royal blue 425mW. Bin D4, czyli długość fali pomiędzy D3=450nm, a D5=465nm, lepsze pewnie by były D3 albo wymieszane, ale detaliści wybrzydzać nie mogą.


Nie robię rzadnych błędów w postach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te są OK


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biale sa tez w tym samym sklepie co reszta: LED CREE® XPGWHT-L1-0000-00G51, biała zimna, R4 - 130 lm/350mA, BIN dostępny ze składu magazynowego: 0D, RoHS

bez radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc !


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.